Спілка > Публiкацiя

Всекитайська асоціація журналістів пропонує українським медіа розширювати співпрацю

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 11 Червня 2018
Всекитайська асоціація журналістів пропонує українським медіа розширювати співпрацю

Журналістські організації двох країн зацікавлені у зміцненні контактів для обміну досвідом та інформування аудиторії про події в Україні й Китаї. Про це йшлося під час зустрічі делегації Всекитайської асоціації журналістів із керівництвом Національної спілки журналістів та провідних українських медіа.

«В комунікації між нашими країнами ЗМІ відіграють роль інформаційного містка. Комунікація між двома спілками є запорукою дружніх стосунків між Китаєм та Україною. Мета нашого візиту - вивчення практики співпраці та напрямів поглиблення двосторонніх стосунків, встановлення прямих контактів із українськими медійними компаніями», - зазначив голова делегації Всекитайської асоціації журналістів Ву Хайлонг. До складу делегації увійшли керівники та провідні журналісти центральних та регіональних телерадіокомпаній, газет та міжнародного комунікаційного центру. 

Голова НСЖУ Сергій Томіленко розповів про пріоритети діяльності спілки, серед яких - допомога у зміцненні незалежних медіа, фізична безпека колег, навчання та підвищення кваліфікації, підтримка журналістів, які потерпіли внаслідок війни на Донбасі та анексії Криму, об‘єднання журналістів усіх поколінь. Окремо керівник Спілки наголосив на солідарності із українськими журналістами, яких переслідує російська влада. Сергій Томіленко запропонував створити спільний ресурс, на якому би розміщувалася інформація про реалізацію програми «Один пояс, один шлях», ініційованої китайським урядом для співпраці з низкою країн Європи та Азії, в тому числі - з Україною.

Про тематику українських ЗМІ та про те, яка інформація про Китай подається для української аудиторії, розповіли головний редактор газети «Урядовий кур‘єр» Сергій Брага та керівник прес-центру інформаційного агентства «Укрінформ», секретар НСЖУ Сергій Сай-Боднар. Керівник делегації Всекитайської асоціації журналістів Ву Хайлонг запропонував укласти угоду з НСЖУ про обмін контентом із українськими медіа.

Також у зустрічі взяли участь перша секретар НСЖУ Ліна Кущ, секретар НСЖУ Сергій Шевченко та президент БФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех.

Спілчанські новини

Академія української преси: звіт про здобутки й перспективи розвитку// НСЖУ, 22.06.2018

Академія української преси – партнер Національної спілки журналістів України, зокрема, в організації і проведенні заходів медіаосвіти (семінарів, тренінгів) – оприлюднила звіт про свою діяльність 2017 року.

Як змінюється найбільша журналістська організація України – звіт голови НСЖУ (АНОНС)// НСЖУ, 22.06.2018

У понеділок 25 червня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко звітуватиме про підсумки першого року роботи організації за керівництва, обраного з’їздом журналістів навесні 2017 року.

Рада спробує обмежити свободу в інтернеті// НСЖУ, 21.06.2018

До порядку денного Верховної Ради включили законопроект, яким хочуть дозволити СБУ без рішення суду блокувати сайти. Про це йдеться в картці законопроекту № 6688 на сайті парламенту.

«Видавати дозволи на зброю за посвідченнями преси людям, які не мають стосунку до медіа, – неприпустимо», – голова НСЖУ// НСЖУ, 21.06.2018

Певний час на Херсонщині триває дискусія: за останні чотири роки в цій області отримали зброю за журналістськими посвідченнями 223 особи. Хоча більшість з них жодного стосунку до медіа ніколи не мали.

Партнери