Спілка > Публiкацiя

У Дніпрі відкрили Центр журналістики та медіакомунікацій

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Червня 2018
У Дніпрі відкрили Центр журналістики та медіакомунікацій

Відтепер журналістів у Дніпрі готуватимуть в Університеті митної справи та фінансів. З нагоди Дня журналіста відбулося відкриття «Центру журналістики та медіакомунікацій». Це спільний проект університету та Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.

Цього року в Університеті митної справи та фінансів відкрили нову спеціальність «журналістика». Саме для практичної підготовки майбутніх працівників ЗМІ на базі вишу створили медіа-центр, який не має аналогів в області. У присутності викладачів, студентів та журналістів відбулось його офіційне відкриття.

 
«Наш університет гнучко реагує на всі зміни й тенденції, ми розуміємо, що комунікації активно входять у життя навіть державних установ, тому намагаємося надавати нашим студентам лише найкращі можливості для отримання якісної освіти, — зазначив голова вченої ради університету, професор Віктор Ченцов. — У той же час, згідно з нашим аналізом, чимало державних структур, приватних бізнесових, культурних, освітніх, спортивних організацій потребує добре підготовлених фахівців, які б могли ефективно, зі знанням справи працювати в їхніх прес-центрах, інформаційно-аналітичних відділах, інших комунікаційних підрозділах, урешті-решт, готувати кваліфіковані тематичні статті, працювати над галузевими фільмами, програмами».
 
Як розповів голова правління обласної журналістської організації Олексій Ковальчук, ідея співпраці з університетом у цьому напрямі виникла невипадково. «Нині відчувається брак кадрів у ЗМІ, — наголосив він. — Справа в тому, що, крім традиційних газет, радіо, телебачення, додалися інтернет-видання, сайти новин, також потрібні працівники для роботи в піар і прес-службах не лише на державних підприємствах, а й приватних. Сподіваюсь, ми зможемо розширити підготовку кадрів для більш вузького сегменту. Наше завдання — організувати для майбутніх випускників практичні семінари, на яких викладатимуть відомі журналісти країни й нашого регіону. Ми маємо також можливість залучати іноземних тренерів для викладання основ репортажної журналістики, створення інформприводів тощо».
 
 
За словами виконувача обов’язків ректора Євгена Гармаша, журналістика нинні дуже швидко розвивається, і поєднання практичних навичок працівників регіональних засобів масової інформації і теоретичної підготовки їхніх майбутніх колег позитивно вплине на розвиток місцевих і національних ЗМІ.
 
Директор новоствореного медіа-центру, заслужений журналіст України, член правління обласної організації Національної спілки журналістів України Микола Павленко зазначив таке: «Ми з великим ентузіазмом відгукнулися на пропозицію керівництва вишу допомогти зі створенням цього медіа-центру. На нашу думку, нинішня підготовка майбутніх журналістів недостатньо практична. Ми хочемо на базі нового медіа-центру проводити майстер-класи, до яких залучатимемо журналістів з великим досвідом, аби донести до слухачів міжнародні стандарти журналістики — як писати сценарні плани, як збирати інформацію, тощо».
 

Після урочистого відкриття центру було підписано меморандум про співпрацю з вишем і відбувся круглий стіл, на якому обговорили сучасні методи підготовки працівників ЗМІ.

Людмила Русанова

Фото Миколи Лисенка

 

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери