Спілка > Публiкацiя

У Дніпрі відкрили Центр журналістики та медіакомунікацій

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Червня 2018
У Дніпрі відкрили Центр журналістики та медіакомунікацій

Відтепер журналістів у Дніпрі готуватимуть в Університеті митної справи та фінансів. З нагоди Дня журналіста відбулося відкриття «Центру журналістики та медіакомунікацій». Це спільний проект університету та Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.

Цього року в Університеті митної справи та фінансів відкрили нову спеціальність «журналістика». Саме для практичної підготовки майбутніх працівників ЗМІ на базі вишу створили медіа-центр, який не має аналогів в області. У присутності викладачів, студентів та журналістів відбулось його офіційне відкриття.

 
«Наш університет гнучко реагує на всі зміни й тенденції, ми розуміємо, що комунікації активно входять у життя навіть державних установ, тому намагаємося надавати нашим студентам лише найкращі можливості для отримання якісної освіти, — зазначив голова вченої ради університету, професор Віктор Ченцов. — У той же час, згідно з нашим аналізом, чимало державних структур, приватних бізнесових, культурних, освітніх, спортивних організацій потребує добре підготовлених фахівців, які б могли ефективно, зі знанням справи працювати в їхніх прес-центрах, інформаційно-аналітичних відділах, інших комунікаційних підрозділах, урешті-решт, готувати кваліфіковані тематичні статті, працювати над галузевими фільмами, програмами».
 
Як розповів голова правління обласної журналістської організації Олексій Ковальчук, ідея співпраці з університетом у цьому напрямі виникла невипадково. «Нині відчувається брак кадрів у ЗМІ, — наголосив він. — Справа в тому, що, крім традиційних газет, радіо, телебачення, додалися інтернет-видання, сайти новин, також потрібні працівники для роботи в піар і прес-службах не лише на державних підприємствах, а й приватних. Сподіваюсь, ми зможемо розширити підготовку кадрів для більш вузького сегменту. Наше завдання — організувати для майбутніх випускників практичні семінари, на яких викладатимуть відомі журналісти країни й нашого регіону. Ми маємо також можливість залучати іноземних тренерів для викладання основ репортажної журналістики, створення інформприводів тощо».
 
 
За словами виконувача обов’язків ректора Євгена Гармаша, журналістика нинні дуже швидко розвивається, і поєднання практичних навичок працівників регіональних засобів масової інформації і теоретичної підготовки їхніх майбутніх колег позитивно вплине на розвиток місцевих і національних ЗМІ.
 
Директор новоствореного медіа-центру, заслужений журналіст України, член правління обласної організації Національної спілки журналістів України Микола Павленко зазначив таке: «Ми з великим ентузіазмом відгукнулися на пропозицію керівництва вишу допомогти зі створенням цього медіа-центру. На нашу думку, нинішня підготовка майбутніх журналістів недостатньо практична. Ми хочемо на базі нового медіа-центру проводити майстер-класи, до яких залучатимемо журналістів з великим досвідом, аби донести до слухачів міжнародні стандарти журналістики — як писати сценарні плани, як збирати інформацію, тощо».
 

Після урочистого відкриття центру було підписано меморандум про співпрацю з вишем і відбувся круглий стіл, на якому обговорили сучасні методи підготовки працівників ЗМІ.

Людмила Русанова

Фото Миколи Лисенка

 

Спілчанські новини

Адміністрація Президента: Кабмін має поінформувати журналістів про розгляд претензій до Укрпошти// НСЖУ, 19.12.2018

На колективне звернення представників НСЖУ, профільних асоціацій та друкованих ЗМІ з приводу негативних для медійної сфери наслідків незадовільної роботи Укрпошти Адміністрація Президента України надала творчій спілці журналістів відповідь, зазначивши, що звернення надіслано для розгляду до Кабміну.

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Партнери