Спілка > Публiкацiя

У Дніпрі відкрили Центр журналістики та медіакомунікацій

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Червня 2018
У Дніпрі відкрили Центр журналістики та медіакомунікацій

Відтепер журналістів у Дніпрі готуватимуть в Університеті митної справи та фінансів. З нагоди Дня журналіста відбулося відкриття «Центру журналістики та медіакомунікацій». Це спільний проект університету та Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.

Цього року в Університеті митної справи та фінансів відкрили нову спеціальність «журналістика». Саме для практичної підготовки майбутніх працівників ЗМІ на базі вишу створили медіа-центр, який не має аналогів в області. У присутності викладачів, студентів та журналістів відбулось його офіційне відкриття.

 
«Наш університет гнучко реагує на всі зміни й тенденції, ми розуміємо, що комунікації активно входять у життя навіть державних установ, тому намагаємося надавати нашим студентам лише найкращі можливості для отримання якісної освіти, — зазначив голова вченої ради університету, професор Віктор Ченцов. — У той же час, згідно з нашим аналізом, чимало державних структур, приватних бізнесових, культурних, освітніх, спортивних організацій потребує добре підготовлених фахівців, які б могли ефективно, зі знанням справи працювати в їхніх прес-центрах, інформаційно-аналітичних відділах, інших комунікаційних підрозділах, урешті-решт, готувати кваліфіковані тематичні статті, працювати над галузевими фільмами, програмами».
 
Як розповів голова правління обласної журналістської організації Олексій Ковальчук, ідея співпраці з університетом у цьому напрямі виникла невипадково. «Нині відчувається брак кадрів у ЗМІ, — наголосив він. — Справа в тому, що, крім традиційних газет, радіо, телебачення, додалися інтернет-видання, сайти новин, також потрібні працівники для роботи в піар і прес-службах не лише на державних підприємствах, а й приватних. Сподіваюсь, ми зможемо розширити підготовку кадрів для більш вузького сегменту. Наше завдання — організувати для майбутніх випускників практичні семінари, на яких викладатимуть відомі журналісти країни й нашого регіону. Ми маємо також можливість залучати іноземних тренерів для викладання основ репортажної журналістики, створення інформприводів тощо».
 
 
За словами виконувача обов’язків ректора Євгена Гармаша, журналістика нинні дуже швидко розвивається, і поєднання практичних навичок працівників регіональних засобів масової інформації і теоретичної підготовки їхніх майбутніх колег позитивно вплине на розвиток місцевих і національних ЗМІ.
 
Директор новоствореного медіа-центру, заслужений журналіст України, член правління обласної організації Національної спілки журналістів України Микола Павленко зазначив таке: «Ми з великим ентузіазмом відгукнулися на пропозицію керівництва вишу допомогти зі створенням цього медіа-центру. На нашу думку, нинішня підготовка майбутніх журналістів недостатньо практична. Ми хочемо на базі нового медіа-центру проводити майстер-класи, до яких залучатимемо журналістів з великим досвідом, аби донести до слухачів міжнародні стандарти журналістики — як писати сценарні плани, як збирати інформацію, тощо».
 

Після урочистого відкриття центру було підписано меморандум про співпрацю з вишем і відбувся круглий стіл, на якому обговорили сучасні методи підготовки працівників ЗМІ.

Людмила Русанова

Фото Миколи Лисенка

 

Спілчанські новини

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вжитиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Держкомтелерадіо України приймає публіцистичні твори на здобуття премії імені Івана Франка// НСЖУ, 18.03.2019

Державний комітет телебачення і радіомовлення України нагадує, що оголошено прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Партнери