Спілка > Публiкацiя

Невідомі перерізали оптоволоконні кабелі телеканалу «Київ»

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Червня 2018
Невідомі перерізали оптоволоконні кабелі телеканалу «Київ»

Подія сталася вчора,7 червня, о 13:00. Внаслідок цього мовлення телеканалу було перервано майже на шість із половиною годин.

Спеціальна техніка показала, що в кабелі є розрив приблизно за 80 метрів від будівлі телеканалу. Коли ремонтна бригада виявила другий розрив кабелю,навмисно зроблений спеціальним інструментом, на відстані 200 метрів від обриву, який виявили вдень, стало зрозуміло, що обривання кабелю – не випадковість, а чітко сплановані дії. Більше того, ремонтники виявили, що кількох метрів кабелю бракує – імовірно, зловмисник (чи зловмисники) забрали із собою його відрізок.

– В історії нашого каналутаке трапилось вперше. Вийти в ефір не могли з першої години дня до 19:30. Ми самі не могли потрапити до свого кабелю в тунель. Спочатку думали це через якісь роботи. Але виявили, що кабель пошкоджений у двох місцях на відстані 200 м. Чітко видно, що оптика перерізана інструментом, – у коментарі НСЖУ розповів співробітник телеканалу, ведучий Олекса Кібкало.

Зазначимо, що в комунікаційному колодязі протягнуто кілька десятків різних кабелів, але зловмисники перерізали тільки один-єдиний кабель – телеканалу «Київ».

– За цим фактом звернулися до правоохоронців. Та поліція поки нічого не каже, єдине, що – слідів зламу на дверях до тунелю не немає. Тож, можна припустити, що це зробив хтось, хто мав доступ до колодязя, або скористався «послугами» такої особи, – говорить Олекса Кібкало.

Наразі кабель відремонтували, і телеканал після кількагодинного мовчання вийшов у ефір. Що стало причиною такої події, на телеканалі поки що єдиної версії не мають.

– Ми транслювали засідання Київради,там були сутички. Але то не вперше, на жаль, це майже звичайне явище. Є кілька припущень, про які поки не хочемо говорити, щоб марно не навести тінь, – додає пан Олекса.

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери