Спілка > Публiкацiя

Невідомі перерізали оптоволоконні кабелі телеканалу «Київ»

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Червня 2018
Невідомі перерізали оптоволоконні кабелі телеканалу «Київ»

Подія сталася вчора,7 червня, о 13:00. Внаслідок цього мовлення телеканалу було перервано майже на шість із половиною годин.

Спеціальна техніка показала, що в кабелі є розрив приблизно за 80 метрів від будівлі телеканалу. Коли ремонтна бригада виявила другий розрив кабелю,навмисно зроблений спеціальним інструментом, на відстані 200 метрів від обриву, який виявили вдень, стало зрозуміло, що обривання кабелю – не випадковість, а чітко сплановані дії. Більше того, ремонтники виявили, що кількох метрів кабелю бракує – імовірно, зловмисник (чи зловмисники) забрали із собою його відрізок.

– В історії нашого каналутаке трапилось вперше. Вийти в ефір не могли з першої години дня до 19:30. Ми самі не могли потрапити до свого кабелю в тунель. Спочатку думали це через якісь роботи. Але виявили, що кабель пошкоджений у двох місцях на відстані 200 м. Чітко видно, що оптика перерізана інструментом, – у коментарі НСЖУ розповів співробітник телеканалу, ведучий Олекса Кібкало.

Зазначимо, що в комунікаційному колодязі протягнуто кілька десятків різних кабелів, але зловмисники перерізали тільки один-єдиний кабель – телеканалу «Київ».

– За цим фактом звернулися до правоохоронців. Та поліція поки нічого не каже, єдине, що – слідів зламу на дверях до тунелю не немає. Тож, можна припустити, що це зробив хтось, хто мав доступ до колодязя, або скористався «послугами» такої особи, – говорить Олекса Кібкало.

Наразі кабель відремонтували, і телеканал після кількагодинного мовчання вийшов у ефір. Що стало причиною такої події, на телеканалі поки що єдиної версії не мають.

– Ми транслювали засідання Київради,там були сутички. Але то не вперше, на жаль, це майже звичайне явище. Є кілька припущень, про які поки не хочемо говорити, щоб марно не навести тінь, – додає пан Олекса.

Спілчанські новини

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вжитиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Держкомтелерадіо України приймає публіцистичні твори на здобуття премії імені Івана Франка// НСЖУ, 18.03.2019

Державний комітет телебачення і радіомовлення України нагадує, що оголошено прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Партнери