Спілка > Публiкацiя

Невідомі перерізали оптоволоконні кабелі телеканалу «Київ»

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Червня 2018
Невідомі перерізали оптоволоконні кабелі телеканалу «Київ»

Подія сталася вчора,7 червня, о 13:00. Внаслідок цього мовлення телеканалу було перервано майже на шість із половиною годин.

Спеціальна техніка показала, що в кабелі є розрив приблизно за 80 метрів від будівлі телеканалу. Коли ремонтна бригада виявила другий розрив кабелю,навмисно зроблений спеціальним інструментом, на відстані 200 метрів від обриву, який виявили вдень, стало зрозуміло, що обривання кабелю – не випадковість, а чітко сплановані дії. Більше того, ремонтники виявили, що кількох метрів кабелю бракує – імовірно, зловмисник (чи зловмисники) забрали із собою його відрізок.

– В історії нашого каналутаке трапилось вперше. Вийти в ефір не могли з першої години дня до 19:30. Ми самі не могли потрапити до свого кабелю в тунель. Спочатку думали це через якісь роботи. Але виявили, що кабель пошкоджений у двох місцях на відстані 200 м. Чітко видно, що оптика перерізана інструментом, – у коментарі НСЖУ розповів співробітник телеканалу, ведучий Олекса Кібкало.

Зазначимо, що в комунікаційному колодязі протягнуто кілька десятків різних кабелів, але зловмисники перерізали тільки один-єдиний кабель – телеканалу «Київ».

– За цим фактом звернулися до правоохоронців. Та поліція поки нічого не каже, єдине, що – слідів зламу на дверях до тунелю не немає. Тож, можна припустити, що це зробив хтось, хто мав доступ до колодязя, або скористався «послугами» такої особи, – говорить Олекса Кібкало.

Наразі кабель відремонтували, і телеканал після кількагодинного мовчання вийшов у ефір. Що стало причиною такої події, на телеканалі поки що єдиної версії не мають.

– Ми транслювали засідання Київради,там були сутички. Але то не вперше, на жаль, це майже звичайне явище. Є кілька припущень, про які поки не хочемо говорити, щоб марно не навести тінь, – додає пан Олекса.

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери