Спілка > Публiкацiя

Не йти шляхом заборон, а виробляти власний інформаційний продукт, – обговорення у Комітеті ВР

Служба інформацii НСЖУ
Середа 16 Травня 2018
Не йти шляхом заборон, а виробляти власний інформаційний продукт, – обговорення у Комітеті ВР

Про комунікацію влади і громадськості, законодавче врегулювання відповідальності за викривлення інформації в медіапросторі, про саморегуляцію в ЗМІ йшлося під час засідання круглого столу «Влада і суспільство: інформування проти маніпулювання», який відбувся в Києві 15 травня.

Організаторами обговорення стали Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики і кафедра суспільного розвитку та суспільно-владних відносин Національної академії державного управління при Президентові України. Участь у заході взяла перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.
 
«Безперечно, інформаційна сфера потребує регулювання, особливо в епоху гібридної війни, коли постають нові виклики. Ми маємо обговорювати ці питання з науковою та медіаспільнотою якомога ширше»,  зазначила, відкриваючи засідання, перший заступник голови парламентського комітету Ольга Червакова. 
 
 
Народні депутати України, науковці, громадські діячі та журналісти поділилися оцінками стану інформаційного поля країни та висловили пропозиції, якими мають бути державна інформаційна політика та державне регулювання цієї сфери. 
 
«З одного боку, маємо велику кількість ЗМІ, з другого – зустрічаємося з постійним бажанням влади взяти під контроль медіапростір. З’являються законодавчі ініціативи маніпулятивного характеру, коли під виглядом боротьби з агресором маскується бажання поставити всіх під контроль. Я противник того, щоб іти шляхом заборон. На жаль, дуже мало рішень, як розвивати своє, як робити наш телевізійний, інформаційний, культурний продукт більш якісним»,  упевнений народний депутат Юрій Павленко. 
 
Депутат звернув увагу на збільшення кількості фізичних нападів на журналістів в Україні. «При цьому відповідальність практично нульова. Не розкриті резонансні злочини. Це все впливає на якість, на спроможність, на впевненість журналіста в тому, що за свою роботу він не постраждає»,  додав Юрій Павленко. 
 
Промовці зазначали, що межа між висловлюванням іншої думки і ворожою пропагандою в Україні дуже тонка, і будь-яке рішення держави в інформаційній сфері викликає критику з полярних боків. Учасники обговорення вважають, що держава повинна не лише регулювати інформаційну сферу, а й сама виступати потужним гравцем у цьому просторі. Також ішлося про вплив власників медіа на редакційну політику як форму тиску на журналістів та про захоплення представників влади піаром замість сумлінного інформування громадськості. 
 
«Комунікація влади з суспільством сьогодні не на найкращому рівні, порівняно з 20142015 роками. І це засвідчують рейтинги свободи преси, які оприлюднюють міжнародні організації. Тут є декілька причин: початок передвиборчих кампаній і тотальна безкарність. У деяких політичних партій з’являються ідеї цензури. Закликаю громадськість і депутатів не давати ходу таким законопроектам»,  висловила стурбованість екс-заступник міністра інформаційної політики, експерт ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова. 
 
 
За словами експерта, Україні варто запозичити досвід Франції у протидії «фейкам» у ЗМІ. Ключовими позиціями у французькому законопроекті, який буде проголосовано влітку, є дія лише у передвиборчий період та ухвалення рішень виключно судами. «Ми не можемо давати нашим політикам іти далі, ніж в «антифейковому» законі Франції»,  наголосила Тетяна Попова. 

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери