Спілка > Публiкацiя

Творча спілка підтримує колег з Національного газетно-журнального видавництва

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 14 Травня 2018
Творча спілка підтримує колег з Національного газетно-журнального видавництва

Національна спілка журналістів України висловлює підтримку оприлюдненої в ЗМІ позиції редакційних колективів друкованих видань «Культура і життя», Українська культура» та «Кримська світлиця» Держпідприємства «Національне газетно-журнальне видавництво», яка висловлена у зверненнях журналістів до Кабінету Міністрів України.

Як зазначається у зверненнях, проектом Державного бюджету України на 2018 рік передбачено зменшення коштів на підтримку друкованих ЗМІ культурологічного спрямування. Крім того, керівництво ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» довело до відома редакцій, що Міністерство культури України порушує Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: «посилаючись на цей закон, Міністерство культури України два роки поспіль зменшує фінансування за бюджетною програмою 1801300 «Фінансова підтримка друкованих періодичних видань культурологічного напрямку, газет мовами національних меншин», хоча цим же законом п. 3 статті 14 визначено чітко: «Фінансування друкованих засобів масової інформації та редакцій (крім друкованих засобів масової інформації, яким надається державна підтримка згідно зі статтею 3 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів») через три роки з дня набрання чинності цим Законом з державного та місцевих бюджетів припиняється».

Трудові колективи редакцій звертаються з проханнями до Кабінету Міністрів України зобов’язати Міністерство культури України виконати низку вимог законів України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації» і вжити заходів, що мали б розв’язати низку проблем ЗМІ у сфері культури.

«У разі неможливості виконання Міністерством культури України своїх службових повноважень у зв’язку з некомпетентністю в інформаційній політиці та у видавничій справі, просимо розглянути на засіданні уряду питання «Про передання цілісного майнового комплексу державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» до сфери управління Державного комітету телебачення і радіомовлення, з метою професійного правового забезпечення виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації», – зазначено, зокрема у зверненні колективу редакції газети «Культура і життя».

НСЖУ підтримує законні вимоги редакцій до уряду – дати належну оцінку позиції Міністерства культури України щодо зазначених видань ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», а також фактам, викладеним у зверненнях трудових колективів газет «Культура і життя», «Кримська світлиця» та журналу «Українська культура», і сподівається, що Кабінетом Міністрів України буде невідкладно вжито заходів, аби запобігти можливим порушенням законів засновником періодичних видань.

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери