НСЖУ | На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Спілка > Публiкацiя

На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 10 Травня 2018
На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Правоохоронці, які прибули на виклик головного редактора, порадили не писати заяву, мовляв, це все одно нічого не дасть.

У неділю 6 травня у Сновську Чернігівської області місцевий житель вчинив напад на приміщення районної газети «Промінь» – порубав вхідні двері, а між уламками застромив свіже число видання. Таким чином зловмисник намагався потрапити на прийом до редактора та висловити свою незгоду з редакційною політикою.

– Про те, що трапилося, дізналася від чужих людей. Коли прибігла в неділю по обіді до редакції, просто обімліла – двері розтрощені, вочевидь орудували сокирою або ж ломом, а між уламків – наша газета, – розповідає редактор видання Олена Компанець.

На місце події одразу ж викликали поліцію. І на превеликий подив редакторки, зловмисник сам прибув на місце події разом із правоохоронцями.

– Сам у всьому чесно зізнався, розповів, що йому не сподобалася наша передовиця, тому й розлютився. Що так сильно вразило нападника, для нас загадка. Адже перша сторінка була присвячена 8 і 9 Травня, героям війни. Жодних упереджених, компрометуючих, образливих чи ще якихось неприємних і двозначних моментів у матеріалі не було, – розповіла Олена Іванівна. – Та в будь-якому разі, навіть якби в газеті опублікували якийсь критичний матеріал, всі спори й конфлікти мають вирішуватися цивілізовано і точно без сокири.

Редактор газети зазначає, що написала заяву до правоохоронних органів, у якій вказала про втручання в редакційну політику та перешкоджання журналістській діяльності, адже саме так розцінює напад.

– У поліції мене вмовляли заяву не писати, мовляв, чоловік цей раніше судимий, нині визнаний недієздатним, йому все одно нічого не буде, крім штрафу за дрібне хуліганство – 51 гривня. Проте в «Промені» з цим категорично не згодні. Яке ж це хуліганство? Якби він прийшов у робочий день, а наш колектив – самі жінки, здебільшого молоді дівчатка, хіба подужали б з ним упоратися? Страшно подумати, чим такий візит міг би скінчитися, – каже Олена Іванівна.

Редактора ображає та дивує той факт, що подія трапилася вдень мало не в самісінькому центрі міста, проте зловмисника ніхто не спинив і не викликав поліції.

– Маємо свідків, які бачили напад. Але люди проходили повз, бо боялися втручатися, – відзначає Олена Іванівна. – Така байдужість містян, а найдужче правоохоронців, просто вражає. Я і колеги переконані, що про це треба говорити, аби ситуація набула максимального розголосу, щоб хоч якось захистити свої права.

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери