Спілка > Публiкацiя

На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 10 Травня 2018
На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Правоохоронці, які прибули на виклик головного редактора, порадили не писати заяву, мовляв, це все одно нічого не дасть.

У неділю 6 травня у Сновську Чернігівської області місцевий житель вчинив напад на приміщення районної газети «Промінь» – порубав вхідні двері, а між уламками застромив свіже число видання. Таким чином зловмисник намагався потрапити на прийом до редактора та висловити свою незгоду з редакційною політикою.

– Про те, що трапилося, дізналася від чужих людей. Коли прибігла в неділю по обіді до редакції, просто обімліла – двері розтрощені, вочевидь орудували сокирою або ж ломом, а між уламків – наша газета, – розповідає редактор видання Олена Компанець.

На місце події одразу ж викликали поліцію. І на превеликий подив редакторки, зловмисник сам прибув на місце події разом із правоохоронцями.

– Сам у всьому чесно зізнався, розповів, що йому не сподобалася наша передовиця, тому й розлютився. Що так сильно вразило нападника, для нас загадка. Адже перша сторінка була присвячена 8 і 9 Травня, героям війни. Жодних упереджених, компрометуючих, образливих чи ще якихось неприємних і двозначних моментів у матеріалі не було, – розповіла Олена Іванівна. – Та в будь-якому разі, навіть якби в газеті опублікували якийсь критичний матеріал, всі спори й конфлікти мають вирішуватися цивілізовано і точно без сокири.

Редактор газети зазначає, що написала заяву до правоохоронних органів, у якій вказала про втручання в редакційну політику та перешкоджання журналістській діяльності, адже саме так розцінює напад.

– У поліції мене вмовляли заяву не писати, мовляв, чоловік цей раніше судимий, нині визнаний недієздатним, йому все одно нічого не буде, крім штрафу за дрібне хуліганство – 51 гривня. Проте в «Промені» з цим категорично не згодні. Яке ж це хуліганство? Якби він прийшов у робочий день, а наш колектив – самі жінки, здебільшого молоді дівчатка, хіба подужали б з ним упоратися? Страшно подумати, чим такий візит міг би скінчитися, – каже Олена Іванівна.

Редактора ображає та дивує той факт, що подія трапилася вдень мало не в самісінькому центрі міста, проте зловмисника ніхто не спинив і не викликав поліції.

– Маємо свідків, які бачили напад. Але люди проходили повз, бо боялися втручатися, – відзначає Олена Іванівна. – Така байдужість містян, а найдужче правоохоронців, просто вражає. Я і колеги переконані, що про це треба говорити, аби ситуація набула максимального розголосу, щоб хоч якось захистити свої права.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери