Спілка > Публiкацiя

На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 10 Травня 2018
На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Правоохоронці, які прибули на виклик головного редактора, порадили не писати заяву, мовляв, це все одно нічого не дасть.

У неділю 6 травня у Сновську Чернігівської області місцевий житель вчинив напад на приміщення районної газети «Промінь» – порубав вхідні двері, а між уламками застромив свіже число видання. Таким чином зловмисник намагався потрапити на прийом до редактора та висловити свою незгоду з редакційною політикою.

– Про те, що трапилося, дізналася від чужих людей. Коли прибігла в неділю по обіді до редакції, просто обімліла – двері розтрощені, вочевидь орудували сокирою або ж ломом, а між уламків – наша газета, – розповідає редактор видання Олена Компанець.

На місце події одразу ж викликали поліцію. І на превеликий подив редакторки, зловмисник сам прибув на місце події разом із правоохоронцями.

– Сам у всьому чесно зізнався, розповів, що йому не сподобалася наша передовиця, тому й розлютився. Що так сильно вразило нападника, для нас загадка. Адже перша сторінка була присвячена 8 і 9 Травня, героям війни. Жодних упереджених, компрометуючих, образливих чи ще якихось неприємних і двозначних моментів у матеріалі не було, – розповіла Олена Іванівна. – Та в будь-якому разі, навіть якби в газеті опублікували якийсь критичний матеріал, всі спори й конфлікти мають вирішуватися цивілізовано і точно без сокири.

Редактор газети зазначає, що написала заяву до правоохоронних органів, у якій вказала про втручання в редакційну політику та перешкоджання журналістській діяльності, адже саме так розцінює напад.

– У поліції мене вмовляли заяву не писати, мовляв, чоловік цей раніше судимий, нині визнаний недієздатним, йому все одно нічого не буде, крім штрафу за дрібне хуліганство – 51 гривня. Проте в «Промені» з цим категорично не згодні. Яке ж це хуліганство? Якби він прийшов у робочий день, а наш колектив – самі жінки, здебільшого молоді дівчатка, хіба подужали б з ним упоратися? Страшно подумати, чим такий візит міг би скінчитися, – каже Олена Іванівна.

Редактора ображає та дивує той факт, що подія трапилася вдень мало не в самісінькому центрі міста, проте зловмисника ніхто не спинив і не викликав поліції.

– Маємо свідків, які бачили напад. Але люди проходили повз, бо боялися втручатися, – відзначає Олена Іванівна. – Така байдужість містян, а найдужче правоохоронців, просто вражає. Я і колеги переконані, що про це треба говорити, аби ситуація набула максимального розголосу, щоб хоч якось захистити свої права.

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери