НСЖУ | Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Спілка > Публiкацiя

Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 07 Травня 2018
Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Чи є нині в Україні свобода преси? Як закон захищає журналістів? Чому в світі говорять про збільшення випадків насильства проти журналістів? Хто в Україні перешкоджає представникам медіа? Ці та інші питання обговорили учасники програми «Територія позитиву» на телеканалі «Прямий».

Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ розповіла про «Індекс фізичної безпеки журналістів», що його готує спілка разом із організаціями-партнерами, та про механізм включення випадків до цього списку. «Ми отримуємо повідомлення про напади від самих журналістів, від їхніх редакцій або зі ЗМІ. Після цього наш представник обов’язково спілкується з потерпілим, щоб дізнатися про обставини події та з’ясувати, чи пов’язує він цей напад із журналістською діяльністю», – сказала перша секретар.

На знімку: Ліна Кущ

За словами Ліни Кущ, українське законодавство має достатньо механізмів для ефективного захисту журналістів. Проте покарання винних – рідкість.

Найчастіше об’єктом фізичних атак стають колеги, які проводять журналістські розслідування. Тетяна Попова, експерт ГО «Інформаційна безпека» – організації-партнера Індексу – ознайомила глядачів з результатами моніторингу за три місяці 2018 року. «Кількість фізичних атак цього року зросла на 20 відсотків, і на мій погляд, це пов’язане з безкарністю злочинів. Не всі журналісти подають заяви, а там, де справи розслідуються, вони «висять», і результат одиничний», – наголосила експерт.

Ведучі – Сніжанна Єгорова і Стася Ровінська – запропонували глядачам узяти участь в інтерактивному опитуванні, давши відповідь на запитання: «Чи є нині в Україні свобода преси?» «Так» відповіли 27 відсотків глядачів, «ні» – 73 відсотки. Фактично таким голосуванням аудиторія каналу підтримала позицію НСЖУ, яка стурбована погіршенням стану свободи медіа в країні та послідовно захищає права журналістів.

«Влада разом із громадськими організаціями та журналістами має змінювати ситуацію. Ми повинні змушувати владу припиняти безкарність злочинів проти журналістів і міняти цю реальність. Маємо дивитися в очі правді, тому, що думають про нас люди», – прокоментувала підсумки голосування Тетяна Попова.

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери