Спілка > Публiкацiя

Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 07 Травня 2018
Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Чи є нині в Україні свобода преси? Як закон захищає журналістів? Чому в світі говорять про збільшення випадків насильства проти журналістів? Хто в Україні перешкоджає представникам медіа? Ці та інші питання обговорили учасники програми «Територія позитиву» на телеканалі «Прямий».

Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ розповіла про «Індекс фізичної безпеки журналістів», що його готує спілка разом із організаціями-партнерами, та про механізм включення випадків до цього списку. «Ми отримуємо повідомлення про напади від самих журналістів, від їхніх редакцій або зі ЗМІ. Після цього наш представник обов’язково спілкується з потерпілим, щоб дізнатися про обставини події та з’ясувати, чи пов’язує він цей напад із журналістською діяльністю», – сказала перша секретар.

На знімку: Ліна Кущ

За словами Ліни Кущ, українське законодавство має достатньо механізмів для ефективного захисту журналістів. Проте покарання винних – рідкість.

Найчастіше об’єктом фізичних атак стають колеги, які проводять журналістські розслідування. Тетяна Попова, експерт ГО «Інформаційна безпека» – організації-партнера Індексу – ознайомила глядачів з результатами моніторингу за три місяці 2018 року. «Кількість фізичних атак цього року зросла на 20 відсотків, і на мій погляд, це пов’язане з безкарністю злочинів. Не всі журналісти подають заяви, а там, де справи розслідуються, вони «висять», і результат одиничний», – наголосила експерт.

Ведучі – Сніжанна Єгорова і Стася Ровінська – запропонували глядачам узяти участь в інтерактивному опитуванні, давши відповідь на запитання: «Чи є нині в Україні свобода преси?» «Так» відповіли 27 відсотків глядачів, «ні» – 73 відсотки. Фактично таким голосуванням аудиторія каналу підтримала позицію НСЖУ, яка стурбована погіршенням стану свободи медіа в країні та послідовно захищає права журналістів.

«Влада разом із громадськими організаціями та журналістами має змінювати ситуацію. Ми повинні змушувати владу припиняти безкарність злочинів проти журналістів і міняти цю реальність. Маємо дивитися в очі правді, тому, що думають про нас люди», – прокоментувала підсумки голосування Тетяна Попова.

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери