Спілка > Публiкацiя

Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 07 Травня 2018
Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Чи є нині в Україні свобода преси? Як закон захищає журналістів? Чому в світі говорять про збільшення випадків насильства проти журналістів? Хто в Україні перешкоджає представникам медіа? Ці та інші питання обговорили учасники програми «Територія позитиву» на телеканалі «Прямий».

Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ розповіла про «Індекс фізичної безпеки журналістів», що його готує спілка разом із організаціями-партнерами, та про механізм включення випадків до цього списку. «Ми отримуємо повідомлення про напади від самих журналістів, від їхніх редакцій або зі ЗМІ. Після цього наш представник обов’язково спілкується з потерпілим, щоб дізнатися про обставини події та з’ясувати, чи пов’язує він цей напад із журналістською діяльністю», – сказала перша секретар.

На знімку: Ліна Кущ

За словами Ліни Кущ, українське законодавство має достатньо механізмів для ефективного захисту журналістів. Проте покарання винних – рідкість.

Найчастіше об’єктом фізичних атак стають колеги, які проводять журналістські розслідування. Тетяна Попова, експерт ГО «Інформаційна безпека» – організації-партнера Індексу – ознайомила глядачів з результатами моніторингу за три місяці 2018 року. «Кількість фізичних атак цього року зросла на 20 відсотків, і на мій погляд, це пов’язане з безкарністю злочинів. Не всі журналісти подають заяви, а там, де справи розслідуються, вони «висять», і результат одиничний», – наголосила експерт.

Ведучі – Сніжанна Єгорова і Стася Ровінська – запропонували глядачам узяти участь в інтерактивному опитуванні, давши відповідь на запитання: «Чи є нині в Україні свобода преси?» «Так» відповіли 27 відсотків глядачів, «ні» – 73 відсотки. Фактично таким голосуванням аудиторія каналу підтримала позицію НСЖУ, яка стурбована погіршенням стану свободи медіа в країні та послідовно захищає права журналістів.

«Влада разом із громадськими організаціями та журналістами має змінювати ситуацію. Ми повинні змушувати владу припиняти безкарність злочинів проти журналістів і міняти цю реальність. Маємо дивитися в очі правді, тому, що думають про нас люди», – прокоментувала підсумки голосування Тетяна Попова.

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери