Спілка > Публiкацiя

Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 07 Травня 2018
Глядачі «Прямого» каналу стурбовані погіршенням стану свободи преси в Україні

Чи є нині в Україні свобода преси? Як закон захищає журналістів? Чому в світі говорять про збільшення випадків насильства проти журналістів? Хто в Україні перешкоджає представникам медіа? Ці та інші питання обговорили учасники програми «Територія позитиву» на телеканалі «Прямий».

Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ розповіла про «Індекс фізичної безпеки журналістів», що його готує спілка разом із організаціями-партнерами, та про механізм включення випадків до цього списку. «Ми отримуємо повідомлення про напади від самих журналістів, від їхніх редакцій або зі ЗМІ. Після цього наш представник обов’язково спілкується з потерпілим, щоб дізнатися про обставини події та з’ясувати, чи пов’язує він цей напад із журналістською діяльністю», – сказала перша секретар.

На знімку: Ліна Кущ

За словами Ліни Кущ, українське законодавство має достатньо механізмів для ефективного захисту журналістів. Проте покарання винних – рідкість.

Найчастіше об’єктом фізичних атак стають колеги, які проводять журналістські розслідування. Тетяна Попова, експерт ГО «Інформаційна безпека» – організації-партнера Індексу – ознайомила глядачів з результатами моніторингу за три місяці 2018 року. «Кількість фізичних атак цього року зросла на 20 відсотків, і на мій погляд, це пов’язане з безкарністю злочинів. Не всі журналісти подають заяви, а там, де справи розслідуються, вони «висять», і результат одиничний», – наголосила експерт.

Ведучі – Сніжанна Єгорова і Стася Ровінська – запропонували глядачам узяти участь в інтерактивному опитуванні, давши відповідь на запитання: «Чи є нині в Україні свобода преси?» «Так» відповіли 27 відсотків глядачів, «ні» – 73 відсотки. Фактично таким голосуванням аудиторія каналу підтримала позицію НСЖУ, яка стурбована погіршенням стану свободи медіа в країні та послідовно захищає права журналістів.

«Влада разом із громадськими організаціями та журналістами має змінювати ситуацію. Ми повинні змушувати владу припиняти безкарність злочинів проти журналістів і міняти цю реальність. Маємо дивитися в очі правді, тому, що думають про нас люди», – прокоментувала підсумки голосування Тетяна Попова.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери