Спілка > Публiкацiя

Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 04 Травня 2018
Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Держкомтелерадіо ініціює перед Кабінетом Міністрів України застосування економічних санкцій до юридичних осіб РФ, які систематично продукують і поширюють видання антиукраїнського змісту, повідомляє прес-служба відомства.

Протягом 2015–2018 років Держкомтелерадіо здійснює постійний моніторинг сфери книгорозповсюдження, виявляючи друковану продукцію, зміст якої суперечить українському законодавству. Складено Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

До Переліку, оприлюдненого на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо, внесено 172 видання, випущені 35 видавництвами. З-поміж них є видавництва, в діяльності яких випуск літератури антиукраїнського змісту посідає помітне місце і має систематичний характер (приміром, «Алгоритм», «Книжный мир», «Центрполиграф», «Эксмо», «АСТ», «Вече» та інші). Крім того, моніторинг виявив низку веб-сайтів, які пропонують до продажу зазначену вище літературу в паперовому або електронному вигляді, а також дають змогу читати ці книжки в режимі он-лайн.

З метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету й територіальної цілісності України та відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» Держкомтелерадіо пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних осіб РФ, які продукують і поширюють на території України видавничу продукцію антиукраїнського змісту.

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери