НСЖУ | Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Спілка > Публiкацiя

Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 04 Травня 2018
Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Держкомтелерадіо ініціює перед Кабінетом Міністрів України застосування економічних санкцій до юридичних осіб РФ, які систематично продукують і поширюють видання антиукраїнського змісту, повідомляє прес-служба відомства.

Протягом 2015–2018 років Держкомтелерадіо здійснює постійний моніторинг сфери книгорозповсюдження, виявляючи друковану продукцію, зміст якої суперечить українському законодавству. Складено Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

До Переліку, оприлюдненого на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо, внесено 172 видання, випущені 35 видавництвами. З-поміж них є видавництва, в діяльності яких випуск літератури антиукраїнського змісту посідає помітне місце і має систематичний характер (приміром, «Алгоритм», «Книжный мир», «Центрполиграф», «Эксмо», «АСТ», «Вече» та інші). Крім того, моніторинг виявив низку веб-сайтів, які пропонують до продажу зазначену вище літературу в паперовому або електронному вигляді, а також дають змогу читати ці книжки в режимі он-лайн.

З метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету й територіальної цілісності України та відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» Держкомтелерадіо пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних осіб РФ, які продукують і поширюють на території України видавничу продукцію антиукраїнського змісту.

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери