Спілка > Публiкацiя

Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 04 Травня 2018
Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Держкомтелерадіо ініціює перед Кабінетом Міністрів України застосування економічних санкцій до юридичних осіб РФ, які систематично продукують і поширюють видання антиукраїнського змісту, повідомляє прес-служба відомства.

Протягом 2015–2018 років Держкомтелерадіо здійснює постійний моніторинг сфери книгорозповсюдження, виявляючи друковану продукцію, зміст якої суперечить українському законодавству. Складено Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

До Переліку, оприлюдненого на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо, внесено 172 видання, випущені 35 видавництвами. З-поміж них є видавництва, в діяльності яких випуск літератури антиукраїнського змісту посідає помітне місце і має систематичний характер (приміром, «Алгоритм», «Книжный мир», «Центрполиграф», «Эксмо», «АСТ», «Вече» та інші). Крім того, моніторинг виявив низку веб-сайтів, які пропонують до продажу зазначену вище літературу в паперовому або електронному вигляді, а також дають змогу читати ці книжки в режимі он-лайн.

З метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету й територіальної цілісності України та відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» Держкомтелерадіо пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних осіб РФ, які продукують і поширюють на території України видавничу продукцію антиукраїнського змісту.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери