Спілка > Публiкацiя

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 16 Квітня 2018
Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Участь у тренінгу взяли керівник проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанна Мнацаканян, медіаюрист, консультант Ради Європи Людмила Опришко, перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак, голова Харківської обласної організації НСЖУ Олександр Голуб. А також понад 50 осіб з редакцій комунальних друкованих ЗМІ Харківської, Полтавської, Донецької та Сумської областей.

– Учасники семінару були дуже активними. Найбільше запитань було до медіаюриста Людмили Опришко – співавтора збірки «Юридичні аспекти реформування комунальних ЗМІ». Чимало пропозицій було висловлено учасниками заступнику голови Держкомтелерадіо Богдану Черваку, – відзначив керівник робочої групи НСЖУ з питань роздержавлення преси, директор ТОВ «Обрії 1919» (м. Ізюм, Харківська область) Костянтин Григоренко.

Проте захід надихнув не кожного з присутніх, зокрема Олександр Алєксєєнко, редактор газети «Вісті Дергачівщини» (Харківська область), що переживає серйозні труднощі в процесі реформування і має ризики припинити діяльність, зауважив, що такі семінари не вирішують конфліктних питань.

– Жоден закон про ЗМІ в Україні не діє. То яка користь від таких спілкувань? Просто чергова галочка, що роботу зроблено, – вважає Олександр Алєксєєнко.

Натомість редактор газети «Вести» Олександр Кульбака (м. Слов’янськ, Донеччина), активіст Донецької облорганізації НСЖУ з цією думкою категорично не погоджується і відзначає, що тренінг був корисним для редакторів.

– Ми отримали відповіді на різні питання. І не тільки ті, що виникають у процесі реформування комунальної преси. Головне – багато хто з редакторів під час семінару почув корисні поради на тему: як виживати локальним медіа після реформування. Про це, до речі, говорили мені колеги з Донеччини. Отже, щира подяка організаторам семінару та його спікерам, – сказав Олександр Кульбака.

Загалом же учасники семінару ознайомились з першими підсумками реформування, обговорили організацію передплатної кампанії та роздрібної торгівлі газетами, обмінялись досвідом розміщення регіональних видань в Інтернеті та в соціальних мережах, монетизації веб-порталу та втілення рекламних проектів за межами друкованої площі.

Нагадаємо, що за підтримки проекту «Свобода медіа в Україні» було розроблено публікацію «Юридичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ» та онлайн-курс «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів».

Проект «Свобода медіа в Україні» має на меті поліпшити стан свободи, незалежності, плюралізму та розмаїття медіа в Україні. Наступними містами, в яких відбудуться подібні семінари, будуть Дніпро (20 квітня) та Львів (27 квітня).

Спілчанські новини

НСЖУ рішуче протестує проти ідеї криміналізувати журналістську діяльність// НСЖУ, 19.04.2018

"Відповідальність за можливе оприлюднення державної таємниці несуть посадовці, а не журналісти. І криміналізація журналістської діяльності – це засіб оборони не країни, а корумпованих політиків!" Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Найкращих юнкорів назвуть 27 квітня в Миколаєві// НСЖУ, 17.04.2018

У Миколаєві 27 квітня буде названо імена найкращих юнкорів – переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, організаторами якого є Національна спілка журналістів, Національна академія педагогічних наук, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси та телебачення.

Валерій Макеєв: "Рівень захисту журналістів з боку держави дорівнює нулю"// НСЖУ, 17.04.2018

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв на особистому гіркому досвіді знає що таке опинитися в заручниках. У полоні луганських сепаратистів він пробув 100 днів.

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування// НСЖУ, 16.04.2018

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Партнери