Спілка > Публiкацiя

«Якщо не пристанемо на умови Укрпошти, постраждає передплатник», – редактори газет

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Квітня 2018
«Якщо не пристанемо на умови Укрпошти, постраждає передплатник», – редактори газет

Редактори малотиражних газет занепокоєні нововведеннями Укрпошти щодо подвійної оплати за включення до передплатних каталогів. І хоча мова йде про невелику суму грошей, проте для таких видань це питання принципове: нащо платити двічі за одну й ту саму послугу.

Натомість керівництво Укрпошти відзначає, що виготовлення каталогів – це мало не єдина можливість компенсувати збитки, яких завдає розповсюдження газет у віддалені населені пункти.

– От що робити нам, малотиражній газеті, з нинішніми умовами Укрпошти? Наприкінці минулого, 2017 року, ми оплатили Укрпошті рахунок за включення нашої газети до каталогу передплатних видань до кінця 2018 року. А тепер Укрпошта вимагає від нас нове замовлення для включення до каталогу і повторну оплату за це близько 400 гривень, – зазначає у звернені до НСЖУ редактор газети «ВІКА» Валерій Рева. – Вже втомилися від постійних нововведень та змін у ціновій політиці Укрпошти, водночас не маємо іншого вибору, як погоджуватися на такі здирницькі умови.

Збентежені менеджментом Укрпошти й редакції місцевих видань Черкащини, повідомляє голова обласної організації спілки журналістів Тетяна Калиновська.

– Ледве оговталися від стрімкого підвищення вартості газетного паперу й поліграфічних послуг, як побачили підніжку партнера – горезвісний проект наказу Укрпошти «Про затвердження тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою», – зауважує Тетяна Калиновська.

Попри те, що наказ ще й не затверджений Мініфраструктури, поштовики вже розіслали редакціям листи з «пропозицією» включити видання до каталогу за новими цінами. І це при тому, що торік цю послугу вже оплачено на 2018 рік.

– Перша думка була – не згоджуватися на такі кабальні пропозиції, але ж від цього постраждають не поштовики, а передплатники, які не знайдуть улюбленого видання в каталозі. Це призведе до зниження тиражів, – вважає Тетяна Калиновська. – Обсяг поштової передплати на газету «Черкаський край», де я працюю, 2018 року знизився на третину, довелося надолужувати тираж за рахунок передплати редакційної. Колеги з місцевих друкованих видань нарікають також на низьку якість доставки періодики передплатникам, скорочення числа поштових відділень і листонош, які нині вже працюють на половину, а то й на  чверть посадового окладу.

При такому «партнерстві» вести мову про підвищення вартості поштових послуг дивно, на думку очільниці Черкаської обласної організації НСЖУ. Адже про підвищення якості власної діяльності Укрпошта повідомляє вкрай обережно.

– Я була учасником обговорення підвищення нових тарифів, що проходило в НСЖУ. Керівники ЗМІ не могли стримати гніву, коли чули про новації керівництва держпідприємства. Проте «ефективні менеджери» парирували, що це все наші емоції, а в них – економічно обґрунтований бізнес, – підсумовує Тетяна Калиновська.

І дійсно, керівництво Укрпошти називає видання передплатного каталогу своєрідним механізмом компенсації за збиткову роботу по передплаті. Зрештою, і час служби каталогів теж обмежений, адже через постійне використання вони швидко втрачають придатний вигляд. Тому, якщо редакції бажають потрапити до переліку видань у каталозі, доведеться сплатити вказану суму.

На зустрічі з редакторами регіональних і всеукраїнських друкованих ЗМІ, що відбулася 13 березня в Національній спілці журналістів України, перший заступник генерального директора ПАТ «Укрпошта» з фінансових питань Олександр Чернявський, коментуючи питання щодо передплатних каталогів, розповів:

– Це та послуга, завдяки якій ми «вигризаємо» шматок пирога, який заможні видавництва, маючи кілька індексів, можуть собі дозволити. Ми заробляємо на каталозі 50–60% того, що він нам коштує у виробництві. Але навіть те, що на каталозі ми можемо заробити близько двох-трьох мільйонів гривень, на сьогодні не вирішує проблем Укрпошти. Якщо ми вийдемо на беззбитковість щодо роботи по передплаті, тоді це питання буде переглянуте.

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери