Спілка > Публiкацiя

«Якщо не пристанемо на умови Укрпошти, постраждає передплатник», – редактори газет

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Квітня 2018
«Якщо не пристанемо на умови Укрпошти, постраждає передплатник», – редактори газет

Редактори малотиражних газет занепокоєні нововведеннями Укрпошти щодо подвійної оплати за включення до передплатних каталогів. І хоча мова йде про невелику суму грошей, проте для таких видань це питання принципове: нащо платити двічі за одну й ту саму послугу.

Натомість керівництво Укрпошти відзначає, що виготовлення каталогів – це мало не єдина можливість компенсувати збитки, яких завдає розповсюдження газет у віддалені населені пункти.

– От що робити нам, малотиражній газеті, з нинішніми умовами Укрпошти? Наприкінці минулого, 2017 року, ми оплатили Укрпошті рахунок за включення нашої газети до каталогу передплатних видань до кінця 2018 року. А тепер Укрпошта вимагає від нас нове замовлення для включення до каталогу і повторну оплату за це близько 400 гривень, – зазначає у звернені до НСЖУ редактор газети «ВІКА» Валерій Рева. – Вже втомилися від постійних нововведень та змін у ціновій політиці Укрпошти, водночас не маємо іншого вибору, як погоджуватися на такі здирницькі умови.

Збентежені менеджментом Укрпошти й редакції місцевих видань Черкащини, повідомляє голова обласної організації спілки журналістів Тетяна Калиновська.

– Ледве оговталися від стрімкого підвищення вартості газетного паперу й поліграфічних послуг, як побачили підніжку партнера – горезвісний проект наказу Укрпошти «Про затвердження тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою», – зауважує Тетяна Калиновська.

Попри те, що наказ ще й не затверджений Мініфраструктури, поштовики вже розіслали редакціям листи з «пропозицією» включити видання до каталогу за новими цінами. І це при тому, що торік цю послугу вже оплачено на 2018 рік.

– Перша думка була – не згоджуватися на такі кабальні пропозиції, але ж від цього постраждають не поштовики, а передплатники, які не знайдуть улюбленого видання в каталозі. Це призведе до зниження тиражів, – вважає Тетяна Калиновська. – Обсяг поштової передплати на газету «Черкаський край», де я працюю, 2018 року знизився на третину, довелося надолужувати тираж за рахунок передплати редакційної. Колеги з місцевих друкованих видань нарікають також на низьку якість доставки періодики передплатникам, скорочення числа поштових відділень і листонош, які нині вже працюють на половину, а то й на  чверть посадового окладу.

При такому «партнерстві» вести мову про підвищення вартості поштових послуг дивно, на думку очільниці Черкаської обласної організації НСЖУ. Адже про підвищення якості власної діяльності Укрпошта повідомляє вкрай обережно.

– Я була учасником обговорення підвищення нових тарифів, що проходило в НСЖУ. Керівники ЗМІ не могли стримати гніву, коли чули про новації керівництва держпідприємства. Проте «ефективні менеджери» парирували, що це все наші емоції, а в них – економічно обґрунтований бізнес, – підсумовує Тетяна Калиновська.

І дійсно, керівництво Укрпошти називає видання передплатного каталогу своєрідним механізмом компенсації за збиткову роботу по передплаті. Зрештою, і час служби каталогів теж обмежений, адже через постійне використання вони швидко втрачають придатний вигляд. Тому, якщо редакції бажають потрапити до переліку видань у каталозі, доведеться сплатити вказану суму.

На зустрічі з редакторами регіональних і всеукраїнських друкованих ЗМІ, що відбулася 13 березня в Національній спілці журналістів України, перший заступник генерального директора ПАТ «Укрпошта» з фінансових питань Олександр Чернявський, коментуючи питання щодо передплатних каталогів, розповів:

– Це та послуга, завдяки якій ми «вигризаємо» шматок пирога, який заможні видавництва, маючи кілька індексів, можуть собі дозволити. Ми заробляємо на каталозі 50–60% того, що він нам коштує у виробництві. Але навіть те, що на каталозі ми можемо заробити близько двох-трьох мільйонів гривень, на сьогодні не вирішує проблем Укрпошти. Якщо ми вийдемо на беззбитковість щодо роботи по передплаті, тоді це питання буде переглянуте.

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери