Спілка > Публiкацiя

Блокаду телеканалу ZIK знято

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 05 Квітня 2018
Блокаду телеканалу ZIK знято

Вчора близько 23:00 було знято блокаду телеканалу ZIK. Представники «Братства» Корчинського прибрали наметове містечко, яким тиждень перегороджували вхід до студії ZIKу в колишньому Жовтневому палаці в Києві.

Нагадаємо, вчора, 4 квітня, Комітет Верховної Ради з питань свободи слова розглянув питання блокади телеканалу ZIK та проголосував за те, щоб взяти під свій контроль ситуацію навколо ZIKу.
 
На засіданні Комітету ВР з питань свободи слова були присутні генеральний продюсер телеканалу ZIK Наташа Влащенко, шеф-редактор медіа-холдингу ZIK Данило Нікуленко, а також відомий адвокат, ведучий програми «ДокаZ» Олексій Шевчук. Прийшов підтримати позицію каналу і народний депутат Віталій Купрій.
 
Як повідомлялося, «Братство» Дмитра Корчинського взяло в облогу один із входів у Міжнародний центр культури і мистецтв Профспілок України (колишній Жовтневий палац), де розміщений телеканал ZIK. Сам лідер організації погрожував знищенням каналу. Такі дії «Братства» Корчинський пояснював тим, що канал, буцімто, хочуть продати Вікторові Медведчуку.
 
Команда ZIKу висловлює щиру вдячність тим, хто продемонстрував професійну солідарність та підтримав телеканал у період тиску – Національній спілці журналістів України та її очільнику Сергію Томіленку, голові Комітету Верховної ради з питань свободи слова Вікторії Сюмар та члену комітету Ользі Черваковій, керівництву та активістам «Національних дружин» за цілодобову охорону телестудії, а також представникам міжнародних організацій, зокрема Моніторингової місії ОБСЄ, моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, директору представництва Freedom House в Україні Метью Шаафу, колегам з інших ЗМІ, партнерам, глядачам, усім, хто вболівав за ZIK.
 
Окреме спасибі від керівництва ZIKу колективу телеканалу за засвідчені у час випробувань витримку та єдність.
 

Спілчанські новини

НСЖУ рішуче протестує проти ідеї криміналізувати журналістську діяльність// НСЖУ, 19.04.2018

"Відповідальність за можливе оприлюднення державної таємниці несуть посадовці, а не журналісти. І криміналізація журналістської діяльності – це засіб оборони не країни, а корумпованих політиків!" Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Найкращих юнкорів назвуть 27 квітня в Миколаєві// НСЖУ, 17.04.2018

У Миколаєві 27 квітня буде названо імена найкращих юнкорів – переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, організаторами якого є Національна спілка журналістів, Національна академія педагогічних наук, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси та телебачення.

Валерій Макеєв: "Рівень захисту журналістів з боку держави дорівнює нулю"// НСЖУ, 17.04.2018

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв на особистому гіркому досвіді знає що таке опинитися в заручниках. У полоні луганських сепаратистів він пробув 100 днів.

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування// НСЖУ, 16.04.2018

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Партнери