Спілка > Публiкацiя

НСЖУ: висловлюємо солідарність з арештованим у Криму громадянським журналістом

Служба інформацii НСЖУ
Субота 24 Березня 2018
НСЖУ: висловлюємо солідарність з арештованим у Криму громадянським журналістом

Національна спілка журналістів України занепокоєна черговим наступом на свободу слова в тимчасово окупованому Криму. Таким наступом є арешт кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова.

Представника громадського руху «Кримська солідарність» 23 березня 2018 р. заарештував підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя.

Громадський рух «Кримська солідарність» проводить велику роботу, інформуючи про випадки незаконних арештів, затримань, судів та інших репресивних заходів стосовно кримськотатарських активістів та проукраїнськи настроєних мешканців півострова. Активісти розповідають про випадки порушень у важких умовах окупації, коли легальна робота незалежних журналістів неможлива чи істотно ускладнена.

Арешт Нарімана Мемедемінова в Сімферополі – це порушення прав на свободу думки, вільне отримання та поширення інформації, в тому числі з допомогою мережі Інтернет. Національна спілка журналістів України закликає міжнародні й національні журналістські об’єднання, правозахисні місії підтримати кримськотатарських активістів в окупованому Криму й Севастополі й вимагати визволення Нарімана Мемедемінова та інших затриманих за політичними звинуваченнями осіб.

Цього тижня члени секретаріату Національної спілки журналістів України під час зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлемом Дезіром у Києві повідомили про погіршення ситуації зі свободою слова в Криму, де російська влада переслідує кримськотатарських активістів і порушує проти них адміністративні справи. Це робиться з метою перешкодити поширенню інформації про репресії на півострові. Тиск на блогерів і громадських журналістів на окупованих територіях Криму і Донбасу Представник ОБСЄ назвав прямим порушенням свободи слова та права людей на об’єктивну інформацію.

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери