Спілка > Публiкацiя

НСЖУ: висловлюємо солідарність з арештованим у Криму громадянським журналістом

Служба інформацii НСЖУ
Субота 24 Березня 2018
НСЖУ: висловлюємо солідарність з арештованим у Криму громадянським журналістом

Національна спілка журналістів України занепокоєна черговим наступом на свободу слова в тимчасово окупованому Криму. Таким наступом є арешт кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова.

Представника громадського руху «Кримська солідарність» 23 березня 2018 р. заарештував підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя.

Громадський рух «Кримська солідарність» проводить велику роботу, інформуючи про випадки незаконних арештів, затримань, судів та інших репресивних заходів стосовно кримськотатарських активістів та проукраїнськи настроєних мешканців півострова. Активісти розповідають про випадки порушень у важких умовах окупації, коли легальна робота незалежних журналістів неможлива чи істотно ускладнена.

Арешт Нарімана Мемедемінова в Сімферополі – це порушення прав на свободу думки, вільне отримання та поширення інформації, в тому числі з допомогою мережі Інтернет. Національна спілка журналістів України закликає міжнародні й національні журналістські об’єднання, правозахисні місії підтримати кримськотатарських активістів в окупованому Криму й Севастополі й вимагати визволення Нарімана Мемедемінова та інших затриманих за політичними звинуваченнями осіб.

Цього тижня члени секретаріату Національної спілки журналістів України під час зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлемом Дезіром у Києві повідомили про погіршення ситуації зі свободою слова в Криму, де російська влада переслідує кримськотатарських активістів і порушує проти них адміністративні справи. Це робиться з метою перешкодити поширенню інформації про репресії на півострові. Тиск на блогерів і громадських журналістів на окупованих територіях Криму і Донбасу Представник ОБСЄ назвав прямим порушенням свободи слова та права людей на об’єктивну інформацію.

Спілчанські новини

Візит іноземних журналістів до НСЖУ: про тиск політиків та проблеми фінансування ЗМІ// НСЖУ, 22.01.2019

Тиск політиків та посадовців і економічні складнощі незалежних ЗМІ – спільні тенденції для медіа України і країн демократичної Європи. Про це йшлося в ході зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із групою міжнародних колег, які відвідують Україну для написання матеріалів про українські реалії.

«Зупинити хвилю агресії проти журналістів можливо лише через солідарність», – учасники регіональної дискусії в Кривому Розі// НСЖУ, 22.01.2019

Дніпропетровська область за результатами «Індексу фізичної безпеки журналістів», що проводить Національна спілка журналістів України разом із партнерами, 2018 року опинилася на другому місці за кількістю нападів на працівників медіа – 10 випадків, 6 із них трапилися в Кривому Розі.

Чому в Україні кожні 4 дні атакують журналістів? (АНОНС)// НСЖУ, 22.01.2019

У середу, 23 січня 2019 року, о 12:00 Національна спілка журналістів України запрошує представників ЗМІ на прес-конференцію «Презентація Індексу фізичної безпеки журналістів України. Підсумки 2018 року».

На Вінниччині реформовані видання отримають 900 тисяч гривень допомоги з обласного бюджету// НСЖУ, 22.01.2019

Це рішення ухвалили депутати Вінницької облради наприкінці 2018-го. Торік роздержавлені комунальні друковані ЗМІ також дістали грошову підтримку обсягом 539 тисяч гривень.

Партнери