Спілка > Публiкацiя

НСЖУ: висловлюємо солідарність з арештованим у Криму громадянським журналістом

Служба інформацii НСЖУ
Субота 24 Березня 2018
НСЖУ: висловлюємо солідарність з арештованим у Криму громадянським журналістом

Національна спілка журналістів України занепокоєна черговим наступом на свободу слова в тимчасово окупованому Криму. Таким наступом є арешт кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова.

Представника громадського руху «Кримська солідарність» 23 березня 2018 р. заарештував підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя.

Громадський рух «Кримська солідарність» проводить велику роботу, інформуючи про випадки незаконних арештів, затримань, судів та інших репресивних заходів стосовно кримськотатарських активістів та проукраїнськи настроєних мешканців півострова. Активісти розповідають про випадки порушень у важких умовах окупації, коли легальна робота незалежних журналістів неможлива чи істотно ускладнена.

Арешт Нарімана Мемедемінова в Сімферополі – це порушення прав на свободу думки, вільне отримання та поширення інформації, в тому числі з допомогою мережі Інтернет. Національна спілка журналістів України закликає міжнародні й національні журналістські об’єднання, правозахисні місії підтримати кримськотатарських активістів в окупованому Криму й Севастополі й вимагати визволення Нарімана Мемедемінова та інших затриманих за політичними звинуваченнями осіб.

Цього тижня члени секретаріату Національної спілки журналістів України під час зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлемом Дезіром у Києві повідомили про погіршення ситуації зі свободою слова в Криму, де російська влада переслідує кримськотатарських активістів і порушує проти них адміністративні справи. Це робиться з метою перешкодити поширенню інформації про репресії на півострові. Тиск на блогерів і громадських журналістів на окупованих територіях Криму і Донбасу Представник ОБСЄ назвав прямим порушенням свободи слова та права людей на об’єктивну інформацію.

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери