Спілка > Публiкацiя

«Від госпіталізації відмовився, бо хотів продовжити зйомку» (подробиці)

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Березня 2018
«Від госпіталізації відмовився, бо хотів продовжити зйомку» (подробиці)

Побитий під час страйку в столичному медуніверситеті журналіст і громадський активіст Олег Яценко і досі відчуває біль в руці. У коментарі Національній спілці журналістів України каже, що охоронці зумисне затискали кінцівку у вікні, а далі й взагалі накинулися, розламавши окуляри та поранивши обличчя.

Коли на місце подій прибула «швидка», лікарі, вимірявши тиск та зробивши кардіограму, наполягали на госпіталізації, адже показники були далекими від норми. Та, діставши першу медичну допомогу, Олег від поїздки до лікарні відмовився. Каже, що хотів лишатися на місці, аби вже разом із поліцією ще раз повернутися всередину й продовжити зйомку страйку, що проходив у навчальному закладі.

– Не думав, що ця ситуація набере такого розголосу, сам особисто не робив для цього нічого – все колеги. І в першу чергу – з проекту журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», які часто використовують мої матеріали для своїх публікацій, – розповідає у коментарі НСЖУ Олег Яценюк. – Власне, тоді в медуніверситеті не трапилося чогось аж надто особливого – в силу своєї роботи постійно опиняюся в центрі гострих подій, тож до подібних ситуацій не звикати.

Олег Яценко протягом кількох років дописує в три видання: «Україна молода», «Сільські вісті» та «Український південь» (Миколаївщина). Інформацію, що збирав під час страйку, також збирався використовувати для наступних публікацій.

– Коли прибули правоохоронці, надав необхідні пояснення про напад, сказав, що є громадським активістом і позаштатним кореспондентом. Тож дії охорони вважаю перешкоджанням професійній діяльності, – розповідає постраждалий. – Заяви поки що не писав: по перше, бракує часу дійти до відділку, по друге, і найголовніше, не вірю в дієвість нашої поліції. Адже маю негативний досвід співпраці з правоохоронцями: за результатами громадської діяльності писав заяви, та слідство безрезультатно «ведеться» ось вже три роки. 

Нагадаємо, 27 лютого охоронці медичного університету імені Богомольця у місті Києві жорстоко побили Олега Яценка під час виконання ним службових обов’язків. Журналіст і активіст прибув до навчального закладу, аби зробити зйомку страйку, що проводили викладачі й студенти на вимогу усунути з посади в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, а також повернути відсторонену від роботи ректорку університету Катерину Амосову.

Напад на Олега Яценка увійшов до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів», який укладає НСЖУ спільно з партнерами. Всього Індекс зафіксував 10 інцидентів застосування сили до журналістів у лютому 2018 року.

Спілчанські новини

«Надалі будемо посилювати співпрацю з НСЖУ для дієвого захисту свободи слова в Україні», – Арлем Дезір// НСЖУ, 22.03.2018

Про тиск на українські ЗМІ, безкарність за злочини проти журналістів, кризу свободи слова на окупованих територіях та долю полонених і ув’язнених журналістів йшлося на організованій у НСЖУ зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи медіа Арлемом Дезіром.

Уряд збільшив розмір державних премій для журналістів і митців// НСЖУ, 22.03.2018

З метою заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх і публіцистичних творів, колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів уряд збільшив розмір державних премій.

В ОБСЄ наполягають на звільненні Сущенка, Семени й Асєєва// НСЖУ, 21.03.2018

Журналісти не повинні страждати через конфлікти між країнами, тому кореспондент Укрінформу Роман Сущенко має бути звільнений з ув'язнення у Росії.

«Останні чотири роки в Україні спостерігається складна ситуація зі свободою слова», – представник ОБСЄ Арлем Дезір// НСЖУ, 21.03.2018

Національну спілку журналістів України відвідав представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір, який провів зустріч з активом найбільшого журналістського об’єднання країни та представниками національних медіа.

Партнери