Спілка > Публiкацiя

Кожна роздержавлена газета має отримати фінансову допомогу – Громадська рада при Держкомтелерадіо

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Березня 2018
Кожна роздержавлена газета має отримати фінансову допомогу – Громадська рада при Держкомтелерадіо

Питання матеріальної підтримки комунальних видань, які завершили процес реформування, обговорювалося на відкритому засіданні Громадської ради при Держкомтелерадіо. Захід, який проведено в Національній спілці журналістів України, зібрав редакторів, представників обласних і районних видань з усієї країни.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко під час обговорення наголосив, що державна фінансова підтримка стане кроком назустріч виданням та їхній читацькій аудиторії. Адже в умовах сьогодення, зважаючи на вартість друку та послуг «Укрпошти», маленьким видання виживати особливо важко.

– Цьогоріч мова йде про спрямування ста тисяч гривень кожній редакції. Зважаючи на те, що нині етап реформування пройшло сто п’ятдесят видань, загальна сума становитиме близько п’ятнадцяти мільйонів гривень – абсолютно прийнятна сума, – наводить цифри Сергій Томіленко. – І хоча ці кошти не розв’яжуть усіх проблем, проте стануть непоганою підтримкою для колективів, що стають на шлях незалежності. Тож НСЖУ підтримує цю ініціативу.

Заступник голови Кіровоградської обласної організації НСЖУ, директор ТОВ «Бобринецьке редакційне видавниче об’єднання «Новий день» Ігор Леус розповів, що нелегко доводиться виданням, які працюють у районах з невеликою кількістю населення – в межах 15–20 тисяч.

– Говорити про залучення рекламодавців, надання інформаційних послуг та інше за цих умов особливо важко. Тож без грошової підтримки, надто на перших етапах, редакції просто припинять своє існування, – упевнений Ігор Леус.

А от присутній на обговорені секретар НСЖУ, директор ТОВ «Обрії 1919» (м. Ізюм, Харківська область) Костянтин Григоренко зауважує, що за два роки незалежності редакції колектив навчився працювати з органами місцевої влади й заробляти кошти для повноцінної роботи підприємства.

На знімку: Костянтин Григоренко

– Чимало видань з різних областей України все ніяк не можуть зважитися на роздержавлення: бояться, що не зможуть вижити самотужки без підтримки місцевої влади. Проте на своєму прикладі можемо показати колегам, як працювати з місцевою владою після реформування, – каже Костянтин Григоренко. – А за умов державної фінансової підтримки організувати успішну роботу зможе кожен.

Голова ради директорів Асоціації «Незалежні регіональні видавці України», голова Громадської ради при Держкомтелерадіо Олександр Човган наголошує: реформування комунальних ЗМІ – це умова демократії та сміливий крок, спрямований на розвиток суспільства.

– Але, щоб цей процес був максимально вдалим і успішним, надто для невеликих видань, потрібна підтримка держави бодай на перших етапах. Приклад, який подала вінницька влада, спрямувавши на кожну комунальну редакцію по тридцять тисяч гривень, справді гідний наслідування, – наголошує Олександр Човган. – Кошти редакціям вкрай потрібні, хоча б для того, аби закрити борги перед друкарнями. У масштабах країни ці борги нині сягають сотень мільйонів гривень.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко також зауважив, що Держкомтелерадіо звертатиметься до Міністерства фінансів з пропозицією внести зміни до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у частині передбачення видатків на державну підтримку реформованим друкованим ЗМІ місцевої сфери розповсюдження.

Громадська рада при Держкомтелерадіо схвалила діяльність Держкомтелерадіо з реалізації реформи державних і комунальних друкованих ЗМІ, відстоюванні права реформованих видань місцевої сфери розповсюдження отримати одноразову фінансову підтримку. Також члени ради вирішили звернутися до громадської ради при Міністерстві фінансів з проханням сприяти внесенню відповідних змін до Державного бюджету.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

«Надалі будемо посилювати співпрацю з НСЖУ для дієвого захисту свободи слова в Україні», – Арлем Дезір// НСЖУ, 22.03.2018

Про тиск на українські ЗМІ, безкарність за злочини проти журналістів, кризу свободи слова на окупованих територіях та долю полонених і ув’язнених журналістів йшлося на організованій у НСЖУ зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи медіа Арлемом Дезіром.

Уряд збільшив розмір державних премій для журналістів і митців// НСЖУ, 22.03.2018

З метою заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх і публіцистичних творів, колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів уряд збільшив розмір державних премій.

В ОБСЄ наполягають на звільненні Сущенка, Семени й Асєєва// НСЖУ, 21.03.2018

Журналісти не повинні страждати через конфлікти між країнами, тому кореспондент Укрінформу Роман Сущенко має бути звільнений з ув'язнення у Росії.

«Останні чотири роки в Україні спостерігається складна ситуація зі свободою слова», – представник ОБСЄ Арлем Дезір// НСЖУ, 21.03.2018

Національну спілку журналістів України відвідав представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір, який провів зустріч з активом найбільшого журналістського об’єднання країни та представниками національних медіа.

Партнери