Спілка > Публiкацiя

Спікер Парубій персонально відповідає за непризначення парламентських слухань з фізичної безпеки журналістів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
Спікер Парубій персонально відповідає за непризначення парламентських слухань з фізичної безпеки журналістів, – НСЖУ

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій має невідкладно внести на голосування парламенту постанову про призначення слухань із фізичної безпеки журналістів. Про це йдеться в листі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка до спікера ВР.

Комітет з питань свободи слова одноголосно ще у вересні минулого року підтримав ініціативу НСЖУ щодо проведення спеціальних парламентських слухань, проте, на переконання народних депутатів Ольги Червакової та Юрія Павленка, персонально Голова Верховної Ради блокує розгляд відповідної постанови.
 
– Постанову подали на розгляд парламенту, проте її жодного разу так і не винесли на порядок денний роботи депутатів. І тут можемо чітко засвідчити, що персонально блокує розгляд постанови голова Верховної Ради Андрій Парубій, – коментують Ольга Червакова та Юрій Павленко. – Адже найбільше претензій на парламентських слуханнях, вочевидь, буде до Міністерства внутрішніх справ. А тут уже відіграє роль причетність до однієї політичної сили. Тож, журналісти фактично стали заручниками ось такої внутрішньопартійної підтримки інтересів…
 
Лист НСЖУ підготовлений після ухвали резолюції «Припинити тиск на журналістів та медіа!» за підсумками публічної дискусії «Загрози свободі слова в Україні», проведеної Національною спілкою журналістів України в партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів 2 березня.
 
 
Захід відбувся за участю міжнародних експертів ООН та ОБСЄ, представників низки ЗМІ з усієї країни, громадських активістів. Учасники навели численні факти погроз працівникам ЗМІ, побиття й перешкоджання професійній діяльності, незадовільного перебігу розслідування злочинів, скоєних проти журналістів. 
 
Присутні на заході народні депутати Ольга Червакова та Юрій Павленко, які є членами Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України, відзначили, що варто тиснути персонально на спікера Верховної Ради, аби ініціативу НСЖУ щодо проведення парламентських слухань з  безпеки журналістів винесли на розгляд народних депутатів.
 
Нагадаємо, що за даними Індексу фізичної безпеки журналістів, який проводить НСЖУ спільно з партнерами, за 2017 рік зафіксовано 90 інцидентів застосування сили до журналістів. За перші 2 місяці 2018 року – 10.  

Спілчанські новини

«Надалі будемо посилювати співпрацю з НСЖУ для дієвого захисту свободи слова в Україні», – Арлем Дезір// НСЖУ, 22.03.2018

Про тиск на українські ЗМІ, безкарність за злочини проти журналістів, кризу свободи слова на окупованих територіях та долю полонених і ув’язнених журналістів йшлося на організованій у НСЖУ зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи медіа Арлемом Дезіром.

Уряд збільшив розмір державних премій для журналістів і митців// НСЖУ, 22.03.2018

З метою заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх і публіцистичних творів, колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів уряд збільшив розмір державних премій.

В ОБСЄ наполягають на звільненні Сущенка, Семени й Асєєва// НСЖУ, 21.03.2018

Журналісти не повинні страждати через конфлікти між країнами, тому кореспондент Укрінформу Роман Сущенко має бути звільнений з ув'язнення у Росії.

«Останні чотири роки в Україні спостерігається складна ситуація зі свободою слова», – представник ОБСЄ Арлем Дезір// НСЖУ, 21.03.2018

Національну спілку журналістів України відвідав представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір, який провів зустріч з активом найбільшого журналістського об’єднання країни та представниками національних медіа.

Партнери