Спілка > Публiкацiя

У ОБСЄ привітали рішення Верховного Суду України в справі Ігоря Єфімова як позитивний крок

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
У ОБСЄ привітали рішення Верховного Суду України в справі Ігоря Єфімова як позитивний крок

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір привітав рішення Верховного Суду України щодо справи фотокореспондента газети «Вечірні Черкаси» Ігоря Єфімова.

«Я вітаю рішення Верховного Суду, що відхилило попереднє рішення апеляційного суду в справі Ігоря Єфімова, і призначило повторний розгляд справи, – сказав Дезір. – Я вважаю це позитивним і важливим кроком, який, сподіваюся, приведе до ефективної боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні».

У рішенні від 8 лютого 2018 року Верховний Суд зазначив: ухвалу апеляційного суду, що підтверджує рішення нижчого суду про виправдання працівника міліції, який підозрюється в нападі на Єфімова, не можна визнати законною, обґрунтованою та вмотивованою. Згідно з рішенням Верховного Суду, справу має повторно розглянути апеляційний суд.

Повідомляється, що Єфімов у лютому 2014 року зазнав нападу працівників міліції під час виконання професійних обов’язків у Черкасах, незважаючи на те, що він ясно позначив свою журналістську приналежність. Журналіст зазнав кількох серйозних травм, зокрема таких, як струс мозку й вивих плеча.

«Працівники медіа повинні мати можливість вільно і безпечно висвітлювати публічні заходи, не боячись утисків і залякування», – сказав Дезір. Представник ОБСЄ зазначив, що Національна спілка журналістів України відіграла активну роль у висвітленні випадку та обстоюванні справедливості в справі журналіста, а також порушувала питання безпеки журналістів і безкарності за злочини проти них.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ стежить за розвитком засобів масової інформації у всіх 57 державах – учасницях ОБСЄ. Він забезпечує завчасне попередження щодо порушень свободи вираження поглядів та свободи засобів масової інформації, а також сприяє повній відповідності зобов'язанням ОБСЄ щодо свободи медіа.

Спілчанські новини

«Надалі будемо посилювати співпрацю з НСЖУ для дієвого захисту свободи слова в Україні», – Арлем Дезір// НСЖУ, 22.03.2018

Про тиск на українські ЗМІ, безкарність за злочини проти журналістів, кризу свободи слова на окупованих територіях та долю полонених і ув’язнених журналістів йшлося на організованій у НСЖУ зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи медіа Арлемом Дезіром.

Уряд збільшив розмір державних премій для журналістів і митців// НСЖУ, 22.03.2018

З метою заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх і публіцистичних творів, колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів уряд збільшив розмір державних премій.

В ОБСЄ наполягають на звільненні Сущенка, Семени й Асєєва// НСЖУ, 21.03.2018

Журналісти не повинні страждати через конфлікти між країнами, тому кореспондент Укрінформу Роман Сущенко має бути звільнений з ув'язнення у Росії.

«Останні чотири роки в Україні спостерігається складна ситуація зі свободою слова», – представник ОБСЄ Арлем Дезір// НСЖУ, 21.03.2018

Національну спілку журналістів України відвідав представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір, який провів зустріч з активом найбільшого журналістського об’єднання країни та представниками національних медіа.

Партнери