Спілка > Публiкацiя

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Лютого 2018
Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Нагадаймо, новообраний ректор  не нова людина для даного навчального закладу, Василь Чернявський –  декан факультету судноводіння ХДМА, доктор педагогічних наук. Незабаром очільника мають представити педагогічному колективу та студентам Херсонської державної морської академії.

І можна було б на цьому в історії про вибори ректора закладу зі славетною історією вже поставити крапку, але, на жаль, на заході не обійшлося без ексцесів. Так, на засідання виборчої комісії, де підраховували голоси за кандидатів, не пустили журналістів. Зокрема, двері аудиторії №111 гучно зачинилися перед заздалегідь акредитованим для висвітлення даної події  кореспондентом газети «Новий день».

Недопуск представників ЗМІ голова комісії аргументував  методичними рекомендаціями Міносвіти, затвердженими постановою Кабміну від 2014 року.

-Після завершення голосування приміщення зачиняється і в ньому мають право перебувати тільки члени виборчої комісії, представники засновника закладу, кандидати і спостерігачі. Якщо ми вам дозволимо бути присутніми при перерахунку голосів, будь-який із спостерігачів може виступити із заявою, що там були присутні люди, не передбачені процедурою Кабінету міністрів України, – зазначив голова виборчої комісії Валентин Синько.

Відтак журналістам довелося чекати в коридорі, а засідання комісії слухати в режимі-онлайн, при цьому звук під час трансляції вдалося налаштувати не одразу. Голова Херсонської обласної організації КВУ Дємєнтій Бєлий, до якого ми звернулися за коментарем, вважає що на виборах ректора академії були порушені права журналістів, оскільки діяльність представників ЗМІ регламентується низкою законів України («Про інформацію», «Про друковані ЗМІ», «Про доступ до публічної інформації») і аж ніяк не директивами міністерства чи навчального закладу. Він порадив звернутися до Інституту масової інформації, де здійснюється моніторинг щодо обмеження доступу до публічної інформації. Певно, так і зробимо, адже  це вже занадто, щоб двері перед носом журналістів зачиняли у державній установі.

Марина Савченко

 

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери