Спілка > Публiкацiя

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Лютого 2018
Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Нагадаймо, новообраний ректор  не нова людина для даного навчального закладу, Василь Чернявський –  декан факультету судноводіння ХДМА, доктор педагогічних наук. Незабаром очільника мають представити педагогічному колективу та студентам Херсонської державної морської академії.

І можна було б на цьому в історії про вибори ректора закладу зі славетною історією вже поставити крапку, але, на жаль, на заході не обійшлося без ексцесів. Так, на засідання виборчої комісії, де підраховували голоси за кандидатів, не пустили журналістів. Зокрема, двері аудиторії №111 гучно зачинилися перед заздалегідь акредитованим для висвітлення даної події  кореспондентом газети «Новий день».

Недопуск представників ЗМІ голова комісії аргументував  методичними рекомендаціями Міносвіти, затвердженими постановою Кабміну від 2014 року.

-Після завершення голосування приміщення зачиняється і в ньому мають право перебувати тільки члени виборчої комісії, представники засновника закладу, кандидати і спостерігачі. Якщо ми вам дозволимо бути присутніми при перерахунку голосів, будь-який із спостерігачів може виступити із заявою, що там були присутні люди, не передбачені процедурою Кабінету міністрів України, – зазначив голова виборчої комісії Валентин Синько.

Відтак журналістам довелося чекати в коридорі, а засідання комісії слухати в режимі-онлайн, при цьому звук під час трансляції вдалося налаштувати не одразу. Голова Херсонської обласної організації КВУ Дємєнтій Бєлий, до якого ми звернулися за коментарем, вважає що на виборах ректора академії були порушені права журналістів, оскільки діяльність представників ЗМІ регламентується низкою законів України («Про інформацію», «Про друковані ЗМІ», «Про доступ до публічної інформації») і аж ніяк не директивами міністерства чи навчального закладу. Він порадив звернутися до Інституту масової інформації, де здійснюється моніторинг щодо обмеження доступу до публічної інформації. Певно, так і зробимо, адже  це вже занадто, щоб двері перед носом журналістів зачиняли у державній установі.

Марина Савченко

 

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери