НСЖУ | Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів

Спілка > Публiкацiя

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Лютого 2018
Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Нагадаймо, новообраний ректор  не нова людина для даного навчального закладу, Василь Чернявський –  декан факультету судноводіння ХДМА, доктор педагогічних наук. Незабаром очільника мають представити педагогічному колективу та студентам Херсонської державної морської академії.

І можна було б на цьому в історії про вибори ректора закладу зі славетною історією вже поставити крапку, але, на жаль, на заході не обійшлося без ексцесів. Так, на засідання виборчої комісії, де підраховували голоси за кандидатів, не пустили журналістів. Зокрема, двері аудиторії №111 гучно зачинилися перед заздалегідь акредитованим для висвітлення даної події  кореспондентом газети «Новий день».

Недопуск представників ЗМІ голова комісії аргументував  методичними рекомендаціями Міносвіти, затвердженими постановою Кабміну від 2014 року.

-Після завершення голосування приміщення зачиняється і в ньому мають право перебувати тільки члени виборчої комісії, представники засновника закладу, кандидати і спостерігачі. Якщо ми вам дозволимо бути присутніми при перерахунку голосів, будь-який із спостерігачів може виступити із заявою, що там були присутні люди, не передбачені процедурою Кабінету міністрів України, – зазначив голова виборчої комісії Валентин Синько.

Відтак журналістам довелося чекати в коридорі, а засідання комісії слухати в режимі-онлайн, при цьому звук під час трансляції вдалося налаштувати не одразу. Голова Херсонської обласної організації КВУ Дємєнтій Бєлий, до якого ми звернулися за коментарем, вважає що на виборах ректора академії були порушені права журналістів, оскільки діяльність представників ЗМІ регламентується низкою законів України («Про інформацію», «Про друковані ЗМІ», «Про доступ до публічної інформації») і аж ніяк не директивами міністерства чи навчального закладу. Він порадив звернутися до Інституту масової інформації, де здійснюється моніторинг щодо обмеження доступу до публічної інформації. Певно, так і зробимо, адже  це вже занадто, щоб двері перед носом журналістів зачиняли у державній установі.

Марина Савченко

 

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери