Спілка > Публiкацiя

Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Лютого 2018
Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

У Київському районному суді Одеси активісти силою обмежили перебування у суді кореспондента Інформаційного агентства «Одесса-медиа», що входить до складу Южноукраїнського медіа холдингу, Максима Войтенка. Журналіст за редакційним завданням мав висвітлити слухання справи активіста Сергія Стерненка. Під час перерви сам Стерненко та його прибічники підійшли до Максимата почали силою виводити його з залу, звинувачуючи його в сепаратизмі.

У перерві Сергій Стерненко підійшов і почав кричати, що я сепаратист та щоб забирався геть. Коли відмовився, підбігло декілька прибічників Стерненка, схопили мене за руки та спробували витягнути з залу суду. Та в них нічого не вийшло, - коментує ситуацію кореспондент Максим Войтенко. – Далі один з поліцейських запитав, чи можу я піти. Почався збиратися натовп, тож розумів: якщо вони на мене накинуться, не відіб’юся. Оскільки при мені була дороговартісна техніка, вирішив не ризикувати і покинув слухання.

Наразі частина одеських журналістів висловлює обурення щодо цього інциденту та повністю підтримує свого колегу. А відтак, журналісти не будуть висвітлювати перебіг подій, пов’язанихіз активістом.

- Яких би поглядів не дотримувався Максим Войтенко, те, що сталося, - злочин, передбачений статями 171 і 345 Кримінального Кодексу України. Ми бачимо перешкоджання журналістській діяльності та застосування сили до журналіста. Найстрашніше в цій ситуації не те, що дозволили собі прибічники Стерненка, адже від них і справді можна чекати чого завгодно. Найбільше лякає бездіяльність поліції: правоохоронці, почавши вмовляти журналіста покинути приміщення, фактично висловили солідарність з правопорушниками. Сподіваємося, що керівництво Національної поліції зробить хоч якісь висновки з цієї історії і прийме належні заходи, - наголосив головний редактор сайту «Думская.net» Олег Константинов.

Подію, що трапилася в одеському суді, засуджують і в Національній спілці журналістів України. Адже позбавляти журналіста можливості виконувати свої професійні обов’язки – неприпустимо.

- Журналіст на роботі – недоторканна особа, і це чітко прописано в законах України. Ситуація, коли кореспондента виштовхують із зали суду, погрожуючи йому застосуванням сили, а представники поліції бездіяльні – просто кричуща, - оцінив ситуацію голова НСЖУ Сергій Томіленко. –Те, що нині джерелом агресії стають  громадські активісти, дискредитує цей активізм. Це однозначно небезпечний сигнал. 

 Фото "Одесса-медиа"

Спілчанські новини

Відкритий лист Президенту України: НСЖУ й видавці вимагають звільнити гендиректора Укрпошти// НСЖУ, 20.11.2018

Національна спілка журналістів України, профільні медіа-об’єднання Українська асоціація медіа бізнесу і Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» та редакції українських газет і журналів звертаються до Президента України з вимогою звільнити керівника ПАТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського.

Без свободи слова ми ніколи не побудуємо демократичну країну, – Добродомов// НСЖУ, 20.11.2018

Лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов підписав Декларацію про захист свободи слова Національної спілки журналістів України.

Поліція не виявила ознак кримінального правопорушення в побитті журналістів програми «Схеми»// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України отримала відповідь Головного управління Національної поліції в Київській області щодо стану розслідувань інцидентів фізичної агресії проти журналістів, зафіксованих у моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України». Серед кейсів – інцидент, коли журналістів Радіо Свобода ("Схеми") побили державні охоронці через інтерес до приватної вечірки Генерального прокурора.

Нові перспективи творчої співпраці українських і китайських журналістів// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України і Гуандунська телерадіокомпанія (Китай) підписали меморандум, спрямований на розвиток культурних обмінів і поглиблення співпраці між журналістами двох країн. Документ підписано в прес-центрі НСЖУ під час відвідання творчої спілки китайською делегацією на чолі з генеральним директором телерадіокомпанії Цай Фудзином.

Партнери