Спілка > Публiкацiя

Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Лютого 2018
Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

У Київському районному суді Одеси активісти силою обмежили перебування у суді кореспондента Інформаційного агентства «Одесса-медиа», що входить до складу Южноукраїнського медіа холдингу, Максима Войтенка. Журналіст за редакційним завданням мав висвітлити слухання справи активіста Сергія Стерненка. Під час перерви сам Стерненко та його прибічники підійшли до Максимата почали силою виводити його з залу, звинувачуючи його в сепаратизмі.

У перерві Сергій Стерненко підійшов і почав кричати, що я сепаратист та щоб забирався геть. Коли відмовився, підбігло декілька прибічників Стерненка, схопили мене за руки та спробували витягнути з залу суду. Та в них нічого не вийшло, - коментує ситуацію кореспондент Максим Войтенко. – Далі один з поліцейських запитав, чи можу я піти. Почався збиратися натовп, тож розумів: якщо вони на мене накинуться, не відіб’юся. Оскільки при мені була дороговартісна техніка, вирішив не ризикувати і покинув слухання.

Наразі частина одеських журналістів висловлює обурення щодо цього інциденту та повністю підтримує свого колегу. А відтак, журналісти не будуть висвітлювати перебіг подій, пов’язанихіз активістом.

- Яких би поглядів не дотримувався Максим Войтенко, те, що сталося, - злочин, передбачений статями 171 і 345 Кримінального Кодексу України. Ми бачимо перешкоджання журналістській діяльності та застосування сили до журналіста. Найстрашніше в цій ситуації не те, що дозволили собі прибічники Стерненка, адже від них і справді можна чекати чого завгодно. Найбільше лякає бездіяльність поліції: правоохоронці, почавши вмовляти журналіста покинути приміщення, фактично висловили солідарність з правопорушниками. Сподіваємося, що керівництво Національної поліції зробить хоч якісь висновки з цієї історії і прийме належні заходи, - наголосив головний редактор сайту «Думская.net» Олег Константинов.

Подію, що трапилася в одеському суді, засуджують і в Національній спілці журналістів України. Адже позбавляти журналіста можливості виконувати свої професійні обов’язки – неприпустимо.

- Журналіст на роботі – недоторканна особа, і це чітко прописано в законах України. Ситуація, коли кореспондента виштовхують із зали суду, погрожуючи йому застосуванням сили, а представники поліції бездіяльні – просто кричуща, - оцінив ситуацію голова НСЖУ Сергій Томіленко. –Те, що нині джерелом агресії стають  громадські активісти, дискредитує цей активізм. Це однозначно небезпечний сигнал. 

 Фото "Одесса-медиа"

Спілчанські новини

Місцева газета звинувачує БПП у політичному тиску та… крадіжці назви газети// НСЖУ, 21.02.2019

У дивній ситуації опинилася херсонська районка «Каховська зоря»: видання з багаторічною історією, добре знане серед читачів, звинувачують у порушенні прав інтелектуальної власності й забороняють використовувати… назву газети. З цією претензією до ЗМІ й місцевої райради звернулося таке собі ФОП «Назарова О. В.», що, виявляється, стало ліцензіатом знаку для товарів і послуг «Каховська зоря».

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

Партнери