Спілка > Публiкацiя

Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Лютого 2018
Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

У Київському районному суді Одеси активісти силою обмежили перебування у суді кореспондента Інформаційного агентства «Одесса-медиа», що входить до складу Южноукраїнського медіа холдингу, Максима Войтенка. Журналіст за редакційним завданням мав висвітлити слухання справи активіста Сергія Стерненка. Під час перерви сам Стерненко та його прибічники підійшли до Максимата почали силою виводити його з залу, звинувачуючи його в сепаратизмі.

У перерві Сергій Стерненко підійшов і почав кричати, що я сепаратист та щоб забирався геть. Коли відмовився, підбігло декілька прибічників Стерненка, схопили мене за руки та спробували витягнути з залу суду. Та в них нічого не вийшло, - коментує ситуацію кореспондент Максим Войтенко. – Далі один з поліцейських запитав, чи можу я піти. Почався збиратися натовп, тож розумів: якщо вони на мене накинуться, не відіб’юся. Оскільки при мені була дороговартісна техніка, вирішив не ризикувати і покинув слухання.

Наразі частина одеських журналістів висловлює обурення щодо цього інциденту та повністю підтримує свого колегу. А відтак, журналісти не будуть висвітлювати перебіг подій, пов’язанихіз активістом.

- Яких би поглядів не дотримувався Максим Войтенко, те, що сталося, - злочин, передбачений статями 171 і 345 Кримінального Кодексу України. Ми бачимо перешкоджання журналістській діяльності та застосування сили до журналіста. Найстрашніше в цій ситуації не те, що дозволили собі прибічники Стерненка, адже від них і справді можна чекати чого завгодно. Найбільше лякає бездіяльність поліції: правоохоронці, почавши вмовляти журналіста покинути приміщення, фактично висловили солідарність з правопорушниками. Сподіваємося, що керівництво Національної поліції зробить хоч якісь висновки з цієї історії і прийме належні заходи, - наголосив головний редактор сайту «Думская.net» Олег Константинов.

Подію, що трапилася в одеському суді, засуджують і в Національній спілці журналістів України. Адже позбавляти журналіста можливості виконувати свої професійні обов’язки – неприпустимо.

- Журналіст на роботі – недоторканна особа, і це чітко прописано в законах України. Ситуація, коли кореспондента виштовхують із зали суду, погрожуючи йому застосуванням сили, а представники поліції бездіяльні – просто кричуща, - оцінив ситуацію голова НСЖУ Сергій Томіленко. –Те, що нині джерелом агресії стають  громадські активісти, дискредитує цей активізм. Це однозначно небезпечний сигнал. 

 Фото "Одесса-медиа"

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери