НСЖУ | Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

Спілка > Публiкацiя

Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Лютого 2018
Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

У Київському районному суді Одеси активісти силою обмежили перебування у суді кореспондента Інформаційного агентства «Одесса-медиа», що входить до складу Южноукраїнського медіа холдингу, Максима Войтенка. Журналіст за редакційним завданням мав висвітлити слухання справи активіста Сергія Стерненка. Під час перерви сам Стерненко та його прибічники підійшли до Максимата почали силою виводити його з залу, звинувачуючи його в сепаратизмі.

У перерві Сергій Стерненко підійшов і почав кричати, що я сепаратист та щоб забирався геть. Коли відмовився, підбігло декілька прибічників Стерненка, схопили мене за руки та спробували витягнути з залу суду. Та в них нічого не вийшло, - коментує ситуацію кореспондент Максим Войтенко. – Далі один з поліцейських запитав, чи можу я піти. Почався збиратися натовп, тож розумів: якщо вони на мене накинуться, не відіб’юся. Оскільки при мені була дороговартісна техніка, вирішив не ризикувати і покинув слухання.

Наразі частина одеських журналістів висловлює обурення щодо цього інциденту та повністю підтримує свого колегу. А відтак, журналісти не будуть висвітлювати перебіг подій, пов’язанихіз активістом.

- Яких би поглядів не дотримувався Максим Войтенко, те, що сталося, - злочин, передбачений статями 171 і 345 Кримінального Кодексу України. Ми бачимо перешкоджання журналістській діяльності та застосування сили до журналіста. Найстрашніше в цій ситуації не те, що дозволили собі прибічники Стерненка, адже від них і справді можна чекати чого завгодно. Найбільше лякає бездіяльність поліції: правоохоронці, почавши вмовляти журналіста покинути приміщення, фактично висловили солідарність з правопорушниками. Сподіваємося, що керівництво Національної поліції зробить хоч якісь висновки з цієї історії і прийме належні заходи, - наголосив головний редактор сайту «Думская.net» Олег Константинов.

Подію, що трапилася в одеському суді, засуджують і в Національній спілці журналістів України. Адже позбавляти журналіста можливості виконувати свої професійні обов’язки – неприпустимо.

- Журналіст на роботі – недоторканна особа, і це чітко прописано в законах України. Ситуація, коли кореспондента виштовхують із зали суду, погрожуючи йому застосуванням сили, а представники поліції бездіяльні – просто кричуща, - оцінив ситуацію голова НСЖУ Сергій Томіленко. –Те, що нині джерелом агресії стають  громадські активісти, дискредитує цей активізм. Це однозначно небезпечний сигнал. 

 Фото "Одесса-медиа"

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери