Спілка > Публiкацiя

Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Лютого 2018
Одеського журналіста у присутності поліцейських активісти силою вигнали із зали суду

У Київському районному суді Одеси активісти силою обмежили перебування у суді кореспондента Інформаційного агентства «Одесса-медиа», що входить до складу Южноукраїнського медіа холдингу, Максима Войтенка. Журналіст за редакційним завданням мав висвітлити слухання справи активіста Сергія Стерненка. Під час перерви сам Стерненко та його прибічники підійшли до Максимата почали силою виводити його з залу, звинувачуючи його в сепаратизмі.

У перерві Сергій Стерненко підійшов і почав кричати, що я сепаратист та щоб забирався геть. Коли відмовився, підбігло декілька прибічників Стерненка, схопили мене за руки та спробували витягнути з залу суду. Та в них нічого не вийшло, - коментує ситуацію кореспондент Максим Войтенко. – Далі один з поліцейських запитав, чи можу я піти. Почався збиратися натовп, тож розумів: якщо вони на мене накинуться, не відіб’юся. Оскільки при мені була дороговартісна техніка, вирішив не ризикувати і покинув слухання.

Наразі частина одеських журналістів висловлює обурення щодо цього інциденту та повністю підтримує свого колегу. А відтак, журналісти не будуть висвітлювати перебіг подій, пов’язанихіз активістом.

- Яких би поглядів не дотримувався Максим Войтенко, те, що сталося, - злочин, передбачений статями 171 і 345 Кримінального Кодексу України. Ми бачимо перешкоджання журналістській діяльності та застосування сили до журналіста. Найстрашніше в цій ситуації не те, що дозволили собі прибічники Стерненка, адже від них і справді можна чекати чого завгодно. Найбільше лякає бездіяльність поліції: правоохоронці, почавши вмовляти журналіста покинути приміщення, фактично висловили солідарність з правопорушниками. Сподіваємося, що керівництво Національної поліції зробить хоч якісь висновки з цієї історії і прийме належні заходи, - наголосив головний редактор сайту «Думская.net» Олег Константинов.

Подію, що трапилася в одеському суді, засуджують і в Національній спілці журналістів України. Адже позбавляти журналіста можливості виконувати свої професійні обов’язки – неприпустимо.

- Журналіст на роботі – недоторканна особа, і це чітко прописано в законах України. Ситуація, коли кореспондента виштовхують із зали суду, погрожуючи йому застосуванням сили, а представники поліції бездіяльні – просто кричуща, - оцінив ситуацію голова НСЖУ Сергій Томіленко. –Те, що нині джерелом агресії стають  громадські активісти, дискредитує цей активізм. Це однозначно небезпечний сигнал. 

 Фото "Одесса-медиа"

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери