Спілка > Публiкацiя

У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 09 Лютого 2018
У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

За словами голови Національної спілки журналістів України, кількість випадків застосування фізичної сили до журналістів минулого року – кричуща, а розкриваність злочинів абсолютно незадовільна. На цьому наголосив Сергій Томіленко в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

«Індекс фізичної безпеки журналістів, який ми ведемо, зафіксував за минулий рік 90 інцидентів застосування сили до журналістів. І ми фіксуємо нуль прецедентів покарання. І, відповідно, на сьогодні немає прогресу в розслідуванні вбивства Павла Шеремета», – сказав керівник НСЖУ.

Тому, на думку Томіленка, у парламенті мають відбутися слухання щодо свободи слова та захисту журналістів.

«На жаль, ситуація навколо телеканалу «1+1» – це черговий випадок використання держструктур для переслідування тих журналістів, які є незалежними та непідконтрольними. Ганьба, що через чотири роки після Революції Гідності ми змушені обговорювати такі виклики для свободи слова, обговорювати, що достойні журналісти є фігурантами таких списків, – сказав Томіленко, коментуючи вимогу Нацбанку надати списки із зазначенням сум заробітної плати журналістів каналу.

Томіленко наголосив, що торік Україна уперше увійшла до списку країн, де арештовують працівників ЗМІ (відповідний склав міжнародний Комітет захисту журналістів).

«Фактично нині влада застосовує весь силовий арсенал проти журналістів. Після Революції Гідності ми сподівалися, що прийдуть політики нової генерації. Вони прийшли, і навіть боялися дивитися у бік редакцій, вони не застосовували силу», – зазначив керівник НСЖУ.

Ток-шоу «Право на владу», яке вийшло в ефір уночі проти 9 лютого, мало назву «Під тиском» і там йшлося про проблеми свободи слова в Україні. Зокрема, у студії обговорювали питання збирання персональних банківських даних щодо журналістів «ТСН» (ініціатива Нацбанку), можливі зловживання керівництва Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, тиск на незалежних журналістів.

Гостями програми були народні депутати України Тарас Батенко («Укроп»), Олексій Гончаренко (БПП), Микола Княжицький (НФ), Юрій Павленко («Опозиційний блок») та Ігор Луценко («Батьківщина»). Експертами виступали голова НСЖУ Сергій Томіленко та журналісти Роман Скрипін і Олександр Дубінський. Ефір – за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tHnEUULwtLc

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери