Спілка > Публiкацiя

У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 09 Лютого 2018
У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

За словами голови Національної спілки журналістів України, кількість випадків застосування фізичної сили до журналістів минулого року – кричуща, а розкриваність злочинів абсолютно незадовільна. На цьому наголосив Сергій Томіленко в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

«Індекс фізичної безпеки журналістів, який ми ведемо, зафіксував за минулий рік 90 інцидентів застосування сили до журналістів. І ми фіксуємо нуль прецедентів покарання. І, відповідно, на сьогодні немає прогресу в розслідуванні вбивства Павла Шеремета», – сказав керівник НСЖУ.

Тому, на думку Томіленка, у парламенті мають відбутися слухання щодо свободи слова та захисту журналістів.

«На жаль, ситуація навколо телеканалу «1+1» – це черговий випадок використання держструктур для переслідування тих журналістів, які є незалежними та непідконтрольними. Ганьба, що через чотири роки після Революції Гідності ми змушені обговорювати такі виклики для свободи слова, обговорювати, що достойні журналісти є фігурантами таких списків, – сказав Томіленко, коментуючи вимогу Нацбанку надати списки із зазначенням сум заробітної плати журналістів каналу.

Томіленко наголосив, що торік Україна уперше увійшла до списку країн, де арештовують працівників ЗМІ (відповідний склав міжнародний Комітет захисту журналістів).

«Фактично нині влада застосовує весь силовий арсенал проти журналістів. Після Революції Гідності ми сподівалися, що прийдуть політики нової генерації. Вони прийшли, і навіть боялися дивитися у бік редакцій, вони не застосовували силу», – зазначив керівник НСЖУ.

Ток-шоу «Право на владу», яке вийшло в ефір уночі проти 9 лютого, мало назву «Під тиском» і там йшлося про проблеми свободи слова в Україні. Зокрема, у студії обговорювали питання збирання персональних банківських даних щодо журналістів «ТСН» (ініціатива Нацбанку), можливі зловживання керівництва Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, тиск на незалежних журналістів.

Гостями програми були народні депутати України Тарас Батенко («Укроп»), Олексій Гончаренко (БПП), Микола Княжицький (НФ), Юрій Павленко («Опозиційний блок») та Ігор Луценко («Батьківщина»). Експертами виступали голова НСЖУ Сергій Томіленко та журналісти Роман Скрипін і Олександр Дубінський. Ефір – за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tHnEUULwtLc

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери