НСЖУ | У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

Спілка > Публiкацiя

У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 09 Лютого 2018
У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

За словами голови Національної спілки журналістів України, кількість випадків застосування фізичної сили до журналістів минулого року – кричуща, а розкриваність злочинів абсолютно незадовільна. На цьому наголосив Сергій Томіленко в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

«Індекс фізичної безпеки журналістів, який ми ведемо, зафіксував за минулий рік 90 інцидентів застосування сили до журналістів. І ми фіксуємо нуль прецедентів покарання. І, відповідно, на сьогодні немає прогресу в розслідуванні вбивства Павла Шеремета», – сказав керівник НСЖУ.

Тому, на думку Томіленка, у парламенті мають відбутися слухання щодо свободи слова та захисту журналістів.

«На жаль, ситуація навколо телеканалу «1+1» – це черговий випадок використання держструктур для переслідування тих журналістів, які є незалежними та непідконтрольними. Ганьба, що через чотири роки після Революції Гідності ми змушені обговорювати такі виклики для свободи слова, обговорювати, що достойні журналісти є фігурантами таких списків, – сказав Томіленко, коментуючи вимогу Нацбанку надати списки із зазначенням сум заробітної плати журналістів каналу.

Томіленко наголосив, що торік Україна уперше увійшла до списку країн, де арештовують працівників ЗМІ (відповідний склав міжнародний Комітет захисту журналістів).

«Фактично нині влада застосовує весь силовий арсенал проти журналістів. Після Революції Гідності ми сподівалися, що прийдуть політики нової генерації. Вони прийшли, і навіть боялися дивитися у бік редакцій, вони не застосовували силу», – зазначив керівник НСЖУ.

Ток-шоу «Право на владу», яке вийшло в ефір уночі проти 9 лютого, мало назву «Під тиском» і там йшлося про проблеми свободи слова в Україні. Зокрема, у студії обговорювали питання збирання персональних банківських даних щодо журналістів «ТСН» (ініціатива Нацбанку), можливі зловживання керівництва Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, тиск на незалежних журналістів.

Гостями програми були народні депутати України Тарас Батенко («Укроп»), Олексій Гончаренко (БПП), Микола Княжицький (НФ), Юрій Павленко («Опозиційний блок») та Ігор Луценко («Батьківщина»). Експертами виступали голова НСЖУ Сергій Томіленко та журналісти Роман Скрипін і Олександр Дубінський. Ефір – за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tHnEUULwtLc

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери