Спілка > Публiкацiя

У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 09 Лютого 2018
У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

За словами голови Національної спілки журналістів України, кількість випадків застосування фізичної сили до журналістів минулого року – кричуща, а розкриваність злочинів абсолютно незадовільна. На цьому наголосив Сергій Томіленко в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

«Індекс фізичної безпеки журналістів, який ми ведемо, зафіксував за минулий рік 90 інцидентів застосування сили до журналістів. І ми фіксуємо нуль прецедентів покарання. І, відповідно, на сьогодні немає прогресу в розслідуванні вбивства Павла Шеремета», – сказав керівник НСЖУ.

Тому, на думку Томіленка, у парламенті мають відбутися слухання щодо свободи слова та захисту журналістів.

«На жаль, ситуація навколо телеканалу «1+1» – це черговий випадок використання держструктур для переслідування тих журналістів, які є незалежними та непідконтрольними. Ганьба, що через чотири роки після Революції Гідності ми змушені обговорювати такі виклики для свободи слова, обговорювати, що достойні журналісти є фігурантами таких списків, – сказав Томіленко, коментуючи вимогу Нацбанку надати списки із зазначенням сум заробітної плати журналістів каналу.

Томіленко наголосив, що торік Україна уперше увійшла до списку країн, де арештовують працівників ЗМІ (відповідний склав міжнародний Комітет захисту журналістів).

«Фактично нині влада застосовує весь силовий арсенал проти журналістів. Після Революції Гідності ми сподівалися, що прийдуть політики нової генерації. Вони прийшли, і навіть боялися дивитися у бік редакцій, вони не застосовували силу», – зазначив керівник НСЖУ.

Ток-шоу «Право на владу», яке вийшло в ефір уночі проти 9 лютого, мало назву «Під тиском» і там йшлося про проблеми свободи слова в Україні. Зокрема, у студії обговорювали питання збирання персональних банківських даних щодо журналістів «ТСН» (ініціатива Нацбанку), можливі зловживання керівництва Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, тиск на незалежних журналістів.

Гостями програми були народні депутати України Тарас Батенко («Укроп»), Олексій Гончаренко (БПП), Микола Княжицький (НФ), Юрій Павленко («Опозиційний блок») та Ігор Луценко («Батьківщина»). Експертами виступали голова НСЖУ Сергій Томіленко та журналісти Роман Скрипін і Олександр Дубінський. Ефір – за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tHnEUULwtLc

Спілчанські новини

Без свободи слова ми ніколи не побудуємо демократичну країну, – Добродомов// НСЖУ, 20.11.2018

Лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов підписав Декларацію про захист свободи слова Національної спілки журналістів України.

Поліція не виявила ознак кримінального правопорушення в побитті журналістів програми «Схеми»// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України отримала відповідь Головного управління Національної поліції в Київській області щодо стану розслідувань інцидентів фізичної агресії проти журналістів, зафіксованих у моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України». Серед кейсів – інцидент, коли журналістів Радіо Свобода ("Схеми") побили державні охоронці через інтерес до приватної вечірки Генерального прокурора.

Нові перспективи творчої співпраці українських і китайських журналістів// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України і Гуандунська телерадіокомпанія (Китай) підписали меморандум, спрямований на розвиток культурних обмінів і поглиблення співпраці між журналістами двох країн. Документ підписано в прес-центрі НСЖУ під час відвідання творчої спілки китайською делегацією на чолі з генеральним директором телерадіокомпанії Цай Фудзином.

Троє журналістів зазнали нападів і принижень у центрі Києва, – НСЖУ// НСЖУ, 19.11.2018

Канадського журналіста Майкла Колборна жорстоко побито, кореспондента телеканалу NewsOne Богдана Амінова обплювали та вивели з акції протесту, а журналістку Антоніну Бєлоглазову цькувала група агресивно настроєних осіб. Так для трьох журналістів закінчилися спроби в неділю, 18 листопада, висвітлити марш з нагоди Дня пам’яті загиблих від насильства трансгендерних людей та протести навколо нього.

Партнери