Спілка > Публiкацiя

В день народження Романа Сущенка вимагаємо звільнення незаконно арештованого українського журналіста

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 08 Лютого 2018
В день народження Романа Сущенка вимагаємо звільнення незаконно арештованого українського журналіста

Сьогодні свій 49-й день народження святкує Роман Сущенко – кореспондент «Укрінформу», якого незаконно утримують за ґратами в Москві другий рік поспіль. Цього дня українські журналісти виявляють солідарність із колегою та передають йому теплі слова підтримки.

На сайті «Укрінформу» з’явилися відеопривітання відомих журналістів, музикантів і політиків. Багато колег поширюють у соціальних мережах знімки із хештегом FreeSushchenko та вітаннями мужньому журналісту. 
 
Національна спілка журналістів України приєднується до привітань Роману, за визволення якого борються і дипломати, і міжнародні місії, і вся журналістська спільнота. Бажаємо колезі сил та віри, впевненості в перемозі добра і свободи. Сподіваємося, що численні вимоги звільнити журналіста матимуть широкий міжнародний резонанс та створять жорсткий тиск на російську владу. 
 
Раніше Міжнародна федерація журналістів та Європейська федерація журналістів закликали російську владу негайно звільнити українських журналістів – ув’язненого в Росії Романа Сущенка та переслідуваного в Криму Миколу Семену.

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери