Спілка > Публiкацiя

В день народження Романа Сущенка вимагаємо звільнення незаконно арештованого українського журналіста

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 08 Лютого 2018
В день народження Романа Сущенка вимагаємо звільнення незаконно арештованого українського журналіста

Сьогодні свій 49-й день народження святкує Роман Сущенко – кореспондент «Укрінформу», якого незаконно утримують за ґратами в Москві другий рік поспіль. Цього дня українські журналісти виявляють солідарність із колегою та передають йому теплі слова підтримки.

На сайті «Укрінформу» з’явилися відеопривітання відомих журналістів, музикантів і політиків. Багато колег поширюють у соціальних мережах знімки із хештегом FreeSushchenko та вітаннями мужньому журналісту. 
 
Національна спілка журналістів України приєднується до привітань Роману, за визволення якого борються і дипломати, і міжнародні місії, і вся журналістська спільнота. Бажаємо колезі сил та віри, впевненості в перемозі добра і свободи. Сподіваємося, що численні вимоги звільнити журналіста матимуть широкий міжнародний резонанс та створять жорсткий тиск на російську владу. 
 
Раніше Міжнародна федерація журналістів та Європейська федерація журналістів закликали російську владу негайно звільнити українських журналістів – ув’язненого в Росії Романа Сущенка та переслідуваного в Криму Миколу Семену.

Спілчанські новини

Без свободи слова ми ніколи не побудуємо демократичну країну, – Добродомов// НСЖУ, 20.11.2018

Лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов підписав Декларацію про захист свободи слова Національної спілки журналістів України.

Поліція не виявила ознак кримінального правопорушення в побитті журналістів програми «Схеми»// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України отримала відповідь Головного управління Національної поліції в Київській області щодо стану розслідувань інцидентів фізичної агресії проти журналістів, зафіксованих у моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України». Серед кейсів – інцидент, коли журналістів Радіо Свобода ("Схеми") побили державні охоронці через інтерес до приватної вечірки Генерального прокурора.

Нові перспективи творчої співпраці українських і китайських журналістів// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України і Гуандунська телерадіокомпанія (Китай) підписали меморандум, спрямований на розвиток культурних обмінів і поглиблення співпраці між журналістами двох країн. Документ підписано в прес-центрі НСЖУ під час відвідання творчої спілки китайською делегацією на чолі з генеральним директором телерадіокомпанії Цай Фудзином.

Троє журналістів зазнали нападів і принижень у центрі Києва, – НСЖУ// НСЖУ, 19.11.2018

Канадського журналіста Майкла Колборна жорстоко побито, кореспондента телеканалу NewsOne Богдана Амінова обплювали та вивели з акції протесту, а журналістку Антоніну Бєлоглазову цькувала група агресивно настроєних осіб. Так для трьох журналістів закінчилися спроби в неділю, 18 листопада, висвітлити марш з нагоди Дня пам’яті загиблих від насильства трансгендерних людей та протести навколо нього.

Партнери