Спілка > Публiкацiя

«Не хочемо тривожитися, що будь-кого з колег можуть оголосити ворогом країни», – голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 26 Грудня 2017
«Не хочемо тривожитися, що будь-кого з колег можуть оголосити ворогом країни», – голова НСЖУ

Правоохоронні органи та влада у 2017 році почали собі дозволяти те, що взагалі боялися робити у 2014-му по відношенню до журналістів. Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

– 2017 рік – це рік тривоги і незахищеності. Це підтверджується відсутністю прецедентів покарання за злочини проти журналістів як  актуальних, так і скоєних ще за часи Євромайдану, – наголосив очільник Спілки.

Новацією ж є те, що правоохоронні органи і влада почали дозволяти собі неприпустимі речі. Зокрема, у 2017 році відбулися показові обшуки редакцій із застосуванням сили і зброї.

– Коли в ньюзрум радіо, де працюють беззбройні журналісти, заходять спецпризначенці із автоматами, і ці фотографії розходяться по інтернету. І кожна редакція теж думає – чи прийдуть до них прокурори в піджаках чи прокурори з автоматами. Ми знаємо про випадки обшуків помешкань журналістів. До молодих журналістів приходили працівники СБУ і  просто перевертали особисті речі, – наголосив Сергій Томіленко.

Він зауважив: не ставиться під сумнів потреба захищати національні інтереси, але має бути розуміння, чому щодо тих чи інших журналістів застосовується сила, здійснюються їх арешти і тому подібне.

– Суспільство має розуміти, чому в Житомирі блогерові «шиють» державну зраду лише за те, що знайшли в нього угоду про передачу заміток російському агентству. Тоді як у нас не заборонена економічна діяльність. Як громадянин я засуджую такого журналісти. Але кидати його за грати – це неприпустимо. І ми хочемо не тривожитися за те, що будь-кого з наших колег можуть оголосити ворогом країни, – сказав очільник НСЖУ.

Спілчанські новини

Антикорупційне розслідування загрожує журналістові в’язницею, – лідер Турецької спілки журналістів// НСЖУ, 23.10.2018

Більшість арештованих працівників ЗМІ у Туреччині звинувачують у зв’язках із терористичними організаціями, які виступають проти уряду Ердогана. Ув’язнені перебувають у жахливих умовах, особливо страждають жінки. Натомість, вплинути на ситуацію та захистити права журналістів намагаються редакційні колективи та журналістські об’єднання, зокрема Турецька спілка журналістів (TGS). Про це лідери TGS розповіли в ході семінару Міжнародної федерації журналістів, який проходить у Києві на майданчику НСЖУ.

Семінар МФЖ у Києві: як захистити журналіста у цифрову епоху// НСЖУ, 22.10.2018

Сучасні виклики перед медіа та ефективність захисту професійними спілками прав журналістів у шести країнах європейського регіону розглядаються на робочому семінарі, який протягом 21–22 жовтня проводить у Києві Міжнародна федерація журналістів.

В Острозькій академії презентовано діяльність НСЖУ// НСЖУ, 22.10.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 19 жовтня говорили про безпеку журналістів. На зустрічі з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, крім студентів і викладачів гуманітарного факультету, були журналісти-практики – головний редактор видавничого дому "ОГО" Віталій Голубєв, редакторка гіперлокального медіа "Район.Острог" Галина Максимчук, журналіст Олексій Костюченко.

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Партнери