Спілка > Публiкацiя

«Не хочемо тривожитися, що будь-кого з колег можуть оголосити ворогом країни», – голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 26 Грудня 2017
«Не хочемо тривожитися, що будь-кого з колег можуть оголосити ворогом країни», – голова НСЖУ

Правоохоронні органи та влада у 2017 році почали собі дозволяти те, що взагалі боялися робити у 2014-му по відношенню до журналістів. Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

– 2017 рік – це рік тривоги і незахищеності. Це підтверджується відсутністю прецедентів покарання за злочини проти журналістів як  актуальних, так і скоєних ще за часи Євромайдану, – наголосив очільник Спілки.

Новацією ж є те, що правоохоронні органи і влада почали дозволяти собі неприпустимі речі. Зокрема, у 2017 році відбулися показові обшуки редакцій із застосуванням сили і зброї.

– Коли в ньюзрум радіо, де працюють беззбройні журналісти, заходять спецпризначенці із автоматами, і ці фотографії розходяться по інтернету. І кожна редакція теж думає – чи прийдуть до них прокурори в піджаках чи прокурори з автоматами. Ми знаємо про випадки обшуків помешкань журналістів. До молодих журналістів приходили працівники СБУ і  просто перевертали особисті речі, – наголосив Сергій Томіленко.

Він зауважив: не ставиться під сумнів потреба захищати національні інтереси, але має бути розуміння, чому щодо тих чи інших журналістів застосовується сила, здійснюються їх арешти і тому подібне.

– Суспільство має розуміти, чому в Житомирі блогерові «шиють» державну зраду лише за те, що знайшли в нього угоду про передачу заміток російському агентству. Тоді як у нас не заборонена економічна діяльність. Як громадянин я засуджую такого журналісти. Але кидати його за грати – це неприпустимо. І ми хочемо не тривожитися за те, що будь-кого з наших колег можуть оголосити ворогом країни, – сказав очільник НСЖУ.

Спілчанські новини

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Павло Шеремет загинув вранці 20 липня у центрі Києва: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

В Ірпені журналістку місцевого інформаційного агентства облили зеленкою// НСЖУ, 19.07.2018

По закінченню робочого дня журналістка інформаційного агентства «Погляд», що в Ірпені Київської області, разом із колегою вже на вулиці обговорювали деякі робочі моменти. Аж раптом на жінку напали – невідомий чоловік, пробігаючи повз, виплеснув зеленку.

Партнери