Спілка > Публiкацiя

«Не хочемо тривожитися, що будь-кого з колег можуть оголосити ворогом країни», – голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 26 Грудня 2017
«Не хочемо тривожитися, що будь-кого з колег можуть оголосити ворогом країни», – голова НСЖУ

Правоохоронні органи та влада у 2017 році почали собі дозволяти те, що взагалі боялися робити у 2014-му по відношенню до журналістів. Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

– 2017 рік – це рік тривоги і незахищеності. Це підтверджується відсутністю прецедентів покарання за злочини проти журналістів як  актуальних, так і скоєних ще за часи Євромайдану, – наголосив очільник Спілки.

Новацією ж є те, що правоохоронні органи і влада почали дозволяти собі неприпустимі речі. Зокрема, у 2017 році відбулися показові обшуки редакцій із застосуванням сили і зброї.

– Коли в ньюзрум радіо, де працюють беззбройні журналісти, заходять спецпризначенці із автоматами, і ці фотографії розходяться по інтернету. І кожна редакція теж думає – чи прийдуть до них прокурори в піджаках чи прокурори з автоматами. Ми знаємо про випадки обшуків помешкань журналістів. До молодих журналістів приходили працівники СБУ і  просто перевертали особисті речі, – наголосив Сергій Томіленко.

Він зауважив: не ставиться під сумнів потреба захищати національні інтереси, але має бути розуміння, чому щодо тих чи інших журналістів застосовується сила, здійснюються їх арешти і тому подібне.

– Суспільство має розуміти, чому в Житомирі блогерові «шиють» державну зраду лише за те, що знайшли в нього угоду про передачу заміток російському агентству. Тоді як у нас не заборонена економічна діяльність. Як громадянин я засуджую такого журналісти. Але кидати його за грати – це неприпустимо. І ми хочемо не тривожитися за те, що будь-кого з наших колег можуть оголосити ворогом країни, – сказав очільник НСЖУ.

Спілчанські новини

НСЖУ рішуче протестує проти ідеї криміналізувати журналістську діяльність// НСЖУ, 19.04.2018

"Відповідальність за можливе оприлюднення державної таємниці несуть посадовці, а не журналісти. І криміналізація журналістської діяльності – це засіб оборони не країни, а корумпованих політиків!" Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Найкращих юнкорів назвуть 27 квітня в Миколаєві// НСЖУ, 17.04.2018

У Миколаєві 27 квітня буде названо імена найкращих юнкорів – переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, організаторами якого є Національна спілка журналістів, Національна академія педагогічних наук, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси та телебачення.

Валерій Макеєв: "Рівень захисту журналістів з боку держави дорівнює нулю"// НСЖУ, 17.04.2018

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв на особистому гіркому досвіді знає що таке опинитися в заручниках. У полоні луганських сепаратистів він пробув 100 днів.

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування// НСЖУ, 16.04.2018

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Партнери