Спілка > Публiкацiя

НСЖУ закликає редакції подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2017»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 26 Грудня 2017
НСЖУ закликає редакції подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2017»

Національна спілка журналістів оголошує про початок укладанняантирейтингу «Вороги реформування преси – 2017» та закликає редакції і трудові колективи подавати відомості про посадовців, які перешкоджають виконанню Закону про реформування державних і комунальних ЗМІ.

Нагадаємо, за підсумками минулого року було названо 16 посадовців, які перешкоджали роздержавленню місцевої преси.

– Попри те, що вже за рік реформа державних і комунальних ЗМІ добігає кінця, ще й досі не всі чиновники можуть змиритися з думкою, що втратять «ручні» газети, які дуже зручні для них, особливо в передвиборний період. Тож не дивно, що останнім часом почастішали заяви, мовляв, Закон про реформування буде призупинено або й скасовано. Особливо критичною є ситуація в Запорізькій області, де відразу кілька районок не можуть розпочати процедуру перетворення через абсурдні рішення місцевої влади. Серед проблем по всій Україні – небажання віддавати редакціям майно або приміщення, звільнення редакторів, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Зазначимо, що Закон “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” почав діяти з 1 січня 2016 року.  На сьогодніза різними даними  реформовано 120-150газет.

НСЖУ закликає ЗМІ та громадські організації сприяти поширенню інформації про всі факти перешкоджання реформуванню преси.

Список Ворогів реформування преси буде оприлюднено наприкінці січня та надіслано для реагування до Адміністрації Президента України, Кабінет міністрів та міжнародні медійні організації.

Подання від редакцій та осередків НСЖУ приймаються до 20 січня на адресу spilka@nsju.org або 01001, Київ, вул.Хрещатик 27-А, НСЖУ, антирейтинг «Вороги реформування-2017».

 

Спілчанські новини

Семінар МФЖ у Києві: як захистити журналіста у цифрову епоху// НСЖУ, 22.10.2018

Сучасні виклики перед медіа та ефективність захисту професійними спілками прав журналістів у шести країнах європейського регіону розглядаються на робочому семінарі, який протягом 21–22 жовтня проводить у Києві Міжнародна федерація журналістів.

В Острозькій академії презентовано діяльність НСЖУ// НСЖУ, 22.10.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 19 жовтня говорили про безпеку журналістів. На зустрічі з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, крім студентів і викладачів гуманітарного факультету, були журналісти-практики – головний редактор видавничого дому "ОГО" Віталій Голубєв, редакторка гіперлокального медіа "Район.Острог" Галина Максимчук, журналіст Олексій Костюченко.

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Партнери