Спілка > Публiкацiя

НСЖУ закликає редакції подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2017»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 26 Грудня 2017
НСЖУ закликає редакції подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2017»

Національна спілка журналістів оголошує про початок укладанняантирейтингу «Вороги реформування преси – 2017» та закликає редакції і трудові колективи подавати відомості про посадовців, які перешкоджають виконанню Закону про реформування державних і комунальних ЗМІ.

Нагадаємо, за підсумками минулого року було названо 16 посадовців, які перешкоджали роздержавленню місцевої преси.

– Попри те, що вже за рік реформа державних і комунальних ЗМІ добігає кінця, ще й досі не всі чиновники можуть змиритися з думкою, що втратять «ручні» газети, які дуже зручні для них, особливо в передвиборний період. Тож не дивно, що останнім часом почастішали заяви, мовляв, Закон про реформування буде призупинено або й скасовано. Особливо критичною є ситуація в Запорізькій області, де відразу кілька районок не можуть розпочати процедуру перетворення через абсурдні рішення місцевої влади. Серед проблем по всій Україні – небажання віддавати редакціям майно або приміщення, звільнення редакторів, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Зазначимо, що Закон “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” почав діяти з 1 січня 2016 року.  На сьогодніза різними даними  реформовано 120-150газет.

НСЖУ закликає ЗМІ та громадські організації сприяти поширенню інформації про всі факти перешкоджання реформуванню преси.

Список Ворогів реформування преси буде оприлюднено наприкінці січня та надіслано для реагування до Адміністрації Президента України, Кабінет міністрів та міжнародні медійні організації.

Подання від редакцій та осередків НСЖУ приймаються до 20 січня на адресу spilka@nsju.org або 01001, Київ, вул.Хрещатик 27-А, НСЖУ, антирейтинг «Вороги реформування-2017».

 

Спілчанські новини

НСЖУ рішуче протестує проти ідеї криміналізувати журналістську діяльність// НСЖУ, 19.04.2018

"Відповідальність за можливе оприлюднення державної таємниці несуть посадовці, а не журналісти. І криміналізація журналістської діяльності – це засіб оборони не країни, а корумпованих політиків!" Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Найкращих юнкорів назвуть 27 квітня в Миколаєві// НСЖУ, 17.04.2018

У Миколаєві 27 квітня буде названо імена найкращих юнкорів – переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, організаторами якого є Національна спілка журналістів, Національна академія педагогічних наук, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси та телебачення.

Валерій Макеєв: "Рівень захисту журналістів з боку держави дорівнює нулю"// НСЖУ, 17.04.2018

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв на особистому гіркому досвіді знає що таке опинитися в заручниках. У полоні луганських сепаратистів він пробув 100 днів.

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування// НСЖУ, 16.04.2018

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Партнери