Спілка > Публiкацiя

НСЖУ закликає редакції подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2017»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 26 Грудня 2017
НСЖУ закликає редакції подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2017»

Національна спілка журналістів оголошує про початок укладанняантирейтингу «Вороги реформування преси – 2017» та закликає редакції і трудові колективи подавати відомості про посадовців, які перешкоджають виконанню Закону про реформування державних і комунальних ЗМІ.

Нагадаємо, за підсумками минулого року було названо 16 посадовців, які перешкоджали роздержавленню місцевої преси.

– Попри те, що вже за рік реформа державних і комунальних ЗМІ добігає кінця, ще й досі не всі чиновники можуть змиритися з думкою, що втратять «ручні» газети, які дуже зручні для них, особливо в передвиборний період. Тож не дивно, що останнім часом почастішали заяви, мовляв, Закон про реформування буде призупинено або й скасовано. Особливо критичною є ситуація в Запорізькій області, де відразу кілька районок не можуть розпочати процедуру перетворення через абсурдні рішення місцевої влади. Серед проблем по всій Україні – небажання віддавати редакціям майно або приміщення, звільнення редакторів, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Зазначимо, що Закон “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” почав діяти з 1 січня 2016 року.  На сьогодніза різними даними  реформовано 120-150газет.

НСЖУ закликає ЗМІ та громадські організації сприяти поширенню інформації про всі факти перешкоджання реформуванню преси.

Список Ворогів реформування преси буде оприлюднено наприкінці січня та надіслано для реагування до Адміністрації Президента України, Кабінет міністрів та міжнародні медійні організації.

Подання від редакцій та осередків НСЖУ приймаються до 20 січня на адресу spilka@nsju.org або 01001, Київ, вул.Хрещатик 27-А, НСЖУ, антирейтинг «Вороги реформування-2017».

 

Спілчанські новини

НСЖУ закликає до прозорості й відповідальності під час створення Суспільного мовлення// НСЖУ, 19.01.2018

Проводити прозору та відповідальну кадрову політику в процесі реформування національного мовника закликала перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ під час прес-конференції з нагоди першої річниці створення НСТУ.

В Ужгороді 4 невідомих побили журналіста Максима Барну// НСЖУ, 19.01.2018

Пізнього вечора 16 січня в Ужгороді невідомі напали на ведучого місцевого радіо «Тиса FM», журналіста Максима Барну та його дружину Наталію Андросову. Інцидент стався близько 22 години на вулиці Жупанатській.

Під автоматичне скорочення в НСТУ потрапив батько загиблого воїна АТО, – НСЖУ// НСЖУ, 19.01.2018

Попередження про звільнення отримав співробітник Кіровоградської філії Суспільного мовлення Сергій Цюпа, який є єдиним годувальником у сім‘ї і батьком загиблого в АТО військовослужбовця.

У прес-центрі НСЖУ 25 січня – творчий вечір з нагоди ювілею Василя Пясецького// НСЖУ, 19.01.2018

Відомий фотокор Василь Пясецький днями приймав щирі вітання рідних, друзів, колег з нагоди ювілею – ветеранові журналістики 16 січня минуло 75 років.

Партнери