Спілка > Публiкацiя

НСЖУ закликає редакції подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2017»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 26 Грудня 2017
НСЖУ закликає редакції подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2017»

Національна спілка журналістів оголошує про початок укладанняантирейтингу «Вороги реформування преси – 2017» та закликає редакції і трудові колективи подавати відомості про посадовців, які перешкоджають виконанню Закону про реформування державних і комунальних ЗМІ.

Нагадаємо, за підсумками минулого року було названо 16 посадовців, які перешкоджали роздержавленню місцевої преси.

– Попри те, що вже за рік реформа державних і комунальних ЗМІ добігає кінця, ще й досі не всі чиновники можуть змиритися з думкою, що втратять «ручні» газети, які дуже зручні для них, особливо в передвиборний період. Тож не дивно, що останнім часом почастішали заяви, мовляв, Закон про реформування буде призупинено або й скасовано. Особливо критичною є ситуація в Запорізькій області, де відразу кілька районок не можуть розпочати процедуру перетворення через абсурдні рішення місцевої влади. Серед проблем по всій Україні – небажання віддавати редакціям майно або приміщення, звільнення редакторів, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Зазначимо, що Закон “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” почав діяти з 1 січня 2016 року.  На сьогодніза різними даними  реформовано 120-150газет.

НСЖУ закликає ЗМІ та громадські організації сприяти поширенню інформації про всі факти перешкоджання реформуванню преси.

Список Ворогів реформування преси буде оприлюднено наприкінці січня та надіслано для реагування до Адміністрації Президента України, Кабінет міністрів та міжнародні медійні організації.

Подання від редакцій та осередків НСЖУ приймаються до 20 січня на адресу spilka@nsju.org або 01001, Київ, вул.Хрещатик 27-А, НСЖУ, антирейтинг «Вороги реформування-2017».

 

Спілчанські новини

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Павло Шеремет загинув вранці 20 липня у центрі Києва: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

В Ірпені журналістку місцевого інформаційного агентства облили зеленкою// НСЖУ, 19.07.2018

По закінченню робочого дня журналістка інформаційного агентства «Погляд», що в Ірпені Київської області, разом із колегою вже на вулиці обговорювали деякі робочі моменти. Аж раптом на жінку напали – невідомий чоловік, пробігаючи повз, виплеснув зеленку.

Партнери