Спілка > Публiкацiя

Поліція обіцяє прогрес у справі про підпал автомобіля журналіста

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Грудня 2017
Поліція обіцяє прогрес у справі про підпал автомобіля журналіста

Протягом січня наступного року кам’янська поліція обіцяє встановити нові факти й розслідувати справу про підпал автомобіля редактора газети «Город 5692» Сергія Гузя. У цьому запевнив в.о. начальника Кам’янського відділу поліції Дніпропетровської області Віталій Гусятниченко під час зустрічі з представниками Національної спілки журналістів України 6 грудня.

Зокрема, як наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко, за останній рік у місті і загалом в області спостерігається загрозлива тенденція підпалів або пошкодження автомобілів журналістів. Зокрема, це і підпал авто Сергія Гузя, що стався у лютому цього року, і підпал гаража редактора газети «События сегодня» Михайла Балтакси, і пожежа в міській комунальній друкарні та підпал авто з тиражем видання «Антимафія». А напередодні Нового року під редакцію газети «Событие недели» підклали бойові гранати.
– У той час, як місцеві журналісти визнають, що можуть розраховувати на захист поліції під час масових заходів, вони так само говорять про незахищеність у разі опублікування якихось резонансних матеріалів чи журналістських розслідувань. Тому що їм погрожують, їхнє майно можуть знищувати, і фактично за це ніхто не несе відповідальності, – зазначив Сергій Томіленко. 
Віталій Гусятниченко в свою чергу запевнив, що всі справи, відкриті за статтями про злочини проти журналістів, перебувають на особливому контролі, але потребують багато часу. 
– Хід розслідування справи про підпал авто Сергія Гузя задовільний, це підтверджує і прокуратура. Проведені всі належні експертизи і найближчим часом ми покажемо результат, – пообіцяв керівник Кам’янської поліції – Відповідно до зібраних даних, однозначно нами виключається версія самопідпалу чи інсценування.    
У поліції наголошують, що ситуація загострюється і тим, що в людей з’явилося багато зброї на руках. Якщо раніше «коктейлі Молотова» і гранати були чимось екстраординарним, то зараз цим уже нікого не здивуєш. 
Водночас на зустрічі йшлося про те, що журналісти самі мають бути більш активними в захисті своїх справ. Адже, скажімо, директор друкарні, в якій стався підпал, відмовилася давати свідчення й писати заяву. Не виявляє наполегливості й постраждалий редактор Михайло Балтакса, який не вірить в успішне розслідування. 
В результаті зустрічі було домовлено, що постраждалі журналісти Кам’янського спільно з НСЖУ нададуть поліції інформацію про те, які викривальні матеріали або розслідування могли б спричинити хвилю агресії проти них. А поліція долучить цю заяву до матеріалів кримінальних справ і проведе відповідні дії щодо впливових у місті осіб. 
У зустрічі з керівництвом Кам’янського відділу Національної поліції брали участь також секретар НСЖУ Сергій Шевченко, прес-секретар НСЖУ Леся Карлова, голова міського осередку Спілки Леонід Бройтман та журналіст і постраждалий від підпалів Сергій Гузь.
Нагадаємо, що в Кам'янському (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області 12 лютого невідомі підпалили автомобіль «Таврія» головного редактора місцевого сайту 5692.com.ua і газети Місто 5692 Сергія Гузя. Слідчо-оперативна група, що приїхала на місце, встановила сліди навмисного підпалу автомобіля.
31 грудня 2016 року в Кам’янському біля редакції газети «Событие недели» правоохоронці знешкодили вибуховий пристрій. У пакеті лежала картонна коробка, всередині якої була пляшка шампанського й конструкція, складена з 8 гранат. Редакція повязувала інцидент з журналістською діяльністю, провадження відкрито за статтею «хуліганство».
 
 
 
 

Спілчанські новини

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Партнери