Спілка > Публiкацiя

Академія розвитку інтелекту SMARTUM пропонує програми «Розвиток без меж»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 05 Грудня 2017
Академія розвитку інтелекту SMARTUM пропонує програми «Розвиток без меж»

У прес-центрі НСЖУ 5 грудня відбулася прес-конференція з нагоди проведення Всеукраїнської олімпіади з ментальної арифметики «Діти майбутнього», на яку вже 9 грудня з’їдуться до столиці понад 500 дітей віком 4–16 років і де очікується встановлення рекорду України з усної лічби.

Доведено, що ментальна арифметика розвиває одночасно обидві півкулі мозку і зв’язки між ними, завдяки чому стрімко підвищується швидкість мислення, концентрація уваги, уява та образне мислення, а також здатність аналізувати інформацію та приймати рішення. Методика усної лічби, яка використовує в навчанні спеціальні рахівниці Абакус, поширена в понад 70 країнах світу, у різні роки її опанували понад мільйон учнів. Століттями соробан (так називають давній обчислювальний інструмент у Японії, він же латинською – «абакус») застосовується для навчання дітей у країнах Азії. Зокрема, в Китаї та Японії ментальна арифметика входить до шкільної програми. У Європі й Америці зацікавилися соробаном порівняно недавно, в Україні приватні школи й центри ментальної арифметики з'явилися 2013 року.

Учні Міжнародної академії розвитку інтелекту SMARTUM демонстрували свої здібності в телепроектах, зокрема «Україна має талант». У травні 2017-го проведено першу в світі міжнародну онлайн-олімпіаду за одночасної участі майже 8000 дітей з 11 країн, куди вже поширилася саме українська методика. Її автор Володимир Федяй переробив класичну ментальну арифметику, спростив її, максимально відійшовши від математики (в його методиці відсутні такі поняття, як «від’ємне число», «корінь», «дріб»). За його методикою 5-річна дитина вже за місяць розв’язує задачі подумки, а дитина віком від 7 років за місяць рахує подумки швидше за дорослого, максимум за 2 місяці – одночасно декламує вірш і рахує в уяві. Академія SMARTUM проводила експеримент, результати якого вражають: аби вивчити вірш, багатьом дітям достатньо було прочитати його два-три рази.

В унікальних можливостях дитячого мозку мали змогу особисто пересвідчитися учасники прес-конференції, коли 6-річний Іванко Князєв із Броварів продемонстрував уміння додавати й віднімати дво- і тризначні числа просто в залі. Його батько Вадим Князєв розповів, що дитина на заняттях з англійської мови й у дитячому садку встигає зробити завдання найшвидше, чудово запам’ятовує вірші. У спортивній секції тренери відзначають його координацію рухів і концентрацію уваги. Нині хлопчик готується встановити рекорд України з усного рахунку.

Директор Академії розвитку інтелекту SMARTUM в Україні Олександра Василенко зазначила, що ментальна арифметика – це одна з найпопулярніших на цей час методик тренування й гармонійного розвитку головного мозку. Тривалий час вважалося, що ментальна арифметика – тільки для дітей. Для методики від SMARTUM не існує вікових кордонів: є молодша (5–6 років), середня (7–10 років) та старша (10–16 років) групи. Академія SMARTUM також розробила спеціальні програми для дорослих (скажімо, «Ментальна арифметика курс 20+», за якою тренуються топ-менеджери компаній, співробітники банків, ай-ті компаній, юридичні контори та медичні офіси, – представники професій, що стикаються з великими обсягами інформації та зацікавлені в продуктивності своїх співробітників).

Володимир Козел-Богуцький відкрив для себе Академію SMARTUM після перенесеного мікроінсульту, відчуваючи проблеми з мовою та пам’яттю. Пройшовши особисто курс ментальної арифметики, він привів на заняття і свою малу дитину. Згодом очолив представництво Академії у Херсоні. На прес-конференції присутні мали змогу пересвідчитися, як він рахував подумки дво- і тризначні числа, при цьому декламуючи вірші вірменською та німецькою мовами (до речі, він спілкується шістьома мовами).

Олександр Митник (доктор педагогічних наук, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри практичної психології факультету педагогіки і психології НПУ ім. М. Драгоманова, автор навчального курсу логіки для учнів 2–5 класів), який робив експертний висновок для Інституту модернізації освіти при Міністерстві освіти щодо потенціалу методики ментальної арифметики від SMARTUM, на прес-конференції зазначив, що робота обох півкуль мозку сприятиме гармонійному розвитку особистості. Цього так іноді не вистачає молодим людям, зокрема й вибирати з потоку інформації основне та другорядне, виявляти причинно-наслідкові зв’язки тощо.

Юрій Михайліченко

Спілчанські новини

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Партнери