Спілка > Публiкацiя

Вінницькі журналісти виступають проти фізичного насильства та адміністративного тиску на ЗМІ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 05 Грудня 2017
Вінницькі журналісти виступають проти фізичного насильства та адміністративного тиску на ЗМІ

Розслідування правопорушень проти журналістів, конфлікти між місцевими ЗМІ та владою, хід реформування комунальної преси, проблеми доставки друкованих медіа – ці та інші питання обговорили учасники пленуму правління Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України. Участь у пленумі взяла секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Члени правління заслухали інформацію засновника медіа-центру Власно.Інфо Володимира Воловодюка про факти побиття його та ще одного журналіста редакції Богдана Новака відповідно 12 липня та 29 серпня цього року. Напади сталися під час виконання професійних журналістських обов‘язків, зазначив Воловодюк. Із інформацією про хід досудового розслідування цих випадків виступив представник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. Він повідомив, що ці кримінальні провадження перебувають на особистому контролі начальника обласного управління. 

– Ми отримали відповідь на запит правління обласної організації НСЖУ, де йдеться про те, що за фактом побиття В.Воловодюка та Б.Новака відкриті кримінальні провадження та триває досудове розслідування. Фізичне насильство проти журналістів залишається в полі уваги обласної організації, ми сприймаємо ці факти як надзвичайні, – наголосив голова правління обласної організації Василь Паламарчук.  

Перед учасниками засідання також виступив програмний редактор радіокомпанії «Лада» (Ладижин) Ігор Шевченко. Він розповів про факти адміністративного та фінансового тиску на компанію з боку місцевої влади. 

 

– Виконком міськради скоротив штатний розпис радіокомпанії вдвічі. Іншим рішенням він припинив фінаснування компанії. При цьому колективу не дають дозвіл на приватизацію, ми залишаємося комунальним підприємством, – сказав керівник радіокомпанії.

 Журналісти повідомляли про інші випадки тиску на медіа представників місцевої влади і місцевих політиків. Крім того, колеги звернули увагу, що друковані ЗМІ опинилися заручниками «апетитів» державного монополіста – «Укрпошти», яка постійно піднімає тарифи на доставку преси, однак не забезпечує якісної роботи. Порушувалася і проблема укладення договорів на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій.

– Питання, які хвилюють журналістів Вінничини, є пріоритетними для Національної спілки журналістів України, – зазначила секретар НСЖУ Ліна Кущ. – Це безпека роботи працівників медіа, припинення безкарності злочинів проти журналістів, будь-яких форм тиску на ЗМІ – фінансового, адміністративного, судового тощо. Це інформаційна, юридична, консультативна підтримка комунальних ЗМІ у процесі роздержавлення. Це відстоювання інтересів колективів друкованих періодичних видань у відносинах з «Укрпоштою». Послідовна і принципова позиція голови НСЖУ Сергія Томіленка, всього активу спілки в цих питаннях – виявлення професійної солідарності та реальної підтримки журналістів.  

Ліна Кущ, секретар НСЖУ (на фото)

 

Спілчанські новини

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Партнери