Спілка > Публiкацiя

Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Студенти-журналісти Одеської юридичної академії, які працюють на регіональних каналах, уже встигли стикнутися з протиправними діями, що загрожують їхній безпеці. Саме тому це питання було особливо актуальним під час круглого столу про захист прав журналістів, журналістську етику та правові аспекти журналістської діяльності, який відбувся в навчальному закладі 29 листопада.

З ініціативи Національної спілки журналістів України участь у заході взяв генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес. Модератором зустрічі був голова НСЖУ Сергій Томіленко. Серед запрошених гостей також були Юрій Работін, голова Одеської обласної організації НСЖУ, та Христина Костенецька, консультант Управління Верховного комісара з прав людини ООН, Віктор Весілик, секретар НСЖУ.

Молодих журналістів хвилює їхня власна безпека під час роботи. Сергій Томіленко підтвердив, що Одеса потрапила в антирейтинг за кількістю нападів на журналістів серед міст України. Рікардо Гутьєррес розповів, що ЄФЖ приділятиме увагу темі безпеки журналістів і сподівається поліпшити ситуацію в Україні. Спікери порушили питання про мову ворожнечі, яка проникла в журналістику. Цікаві статистичні дані в своїй доповіді навів генеральний секретар Європейської федерації журналістів. Він також проаналізував деякі приклади резонансних випадків у журналістиці. Рікардо Гутьєррес поділився своєю думкою, як повинен чинити журналіст в тій чи іншій ситуації.
 
Декан факультету журналістики університету «Одеська юридична академія» Тетяна Кузнєцова запросила Рікардо знову до спілкування зі студентами, які чекають на такі зустрічі.
 

Спілчанські новини

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Партнери