Спілка > Публiкацiя

Роздержавлення преси: он-лайн курс – на допомогу редакторам

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 14 Листопада 2017
Роздержавлення преси: он-лайн курс – на допомогу редакторам

В Укрінформі 14 листопада презентовано проміжні результати онлайн-курсу «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів».

У заході взяли участь і виступили Олена Литвиненко заступник голови Офісу Ради Європи в Україні, Таїсія Мировець – начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо України, медіаюристи Людмила Опришко, Олександр Бурмагін (представники  партнера НСЖУ – ГО «Платформа прав людини»), тренери курсу Борис Родієвський, Інна Годзинська та інші.

Брали слово також редактори успішно роздержавлених регіональних друкованих засобів масової інформації Вікторія Іваницька й Алла Омельчук, за їхньої активної участі відбулося обговорення практичних питань реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. У відкритій загальній дискусії поділилися досвідом і порушували актуальні питання редактори й журналісти з Тернопільщини, Київщини, Вінниччини, Дніпропетровської області.

«П'ятитижневий онлайн-курс розрахований насамперед на редакторів, членів трудових колективів державних і комунальних ЗМІ, що нині реформуються, а також він буде корисним юристам, які надають правову допомогу під час роздержавлення, – зазначив за підсумками заходу учасник круглого столу секретар НСЖУ Сергій Шевченко. – Безумовно, курс зацікавить і будь-які вітчизняні медіа, що прагнуть бути успішними й іти в ногу з часом».

Онлайн-курс відкрито на платформі Prometheus 2 жовтня 2017 року. Він і далі залишається доступним для всіх охочих.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери