Спілка > Публiкацiя

Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 09 Листопада 2017
Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Помер Анатолій Олександрович Постнов, заслужений журналіст України, колишній редактор міської газети «Горняк», що видавалася в Торезі (тепер Чистякове) на Донеччині. Після важкої тривалої хвороби на 65-му році життя пішов у засвіти щирий друг і давній колега багатьох газетярів.

Його доля була нелегкою: після єнакіївській восьмирічки – металургійний технікум, потім строкова служба в армії, робота на Донецькому металургійному заводі, Єнакіївському заводі залізобетонних виробів. У 1976 році він прийшов у журналістику – був кореспондентом, потім редактором багатотиражної газети об'єднання «Орджонікідзевугілля», 1982 року вступив до Спілки журналістів України й закінчив Київський державний університет, здобувши фах журналіста.

Організаторські здібності, професійна майстерність Анатолія сповна проявилися в газеті «Горняк», до якої його запросили 1987-го на посаду редактора. Тираж видання істотно зріс, вона запровадила комп'ютерну верстку, поліпшилося оформлення, підвищилася якість друку. Анатолій мав неабиякий авторитет у колективі й серед колег-редакторів – понад десять років очолював асоціацію міських і районних газет Донецької області.

«Він був трудоголіком, – згадує друга й однодумця секретар Спілки Олександр Бриж, головний редактор газети «Донбасс», голова Донецької обласної організації НСЖУ (1996–2016). – Багато хто дивувався, що він міг поєднувати керівну роботу з активною журналістикою – його статті публікувалися не лише в рідній міській, а й у багатьох інших газетах і журналах. Серед нагород і численних відзнак Анатолія Постнова – почесне звання «Заслужений журналіст України», надане 2001 року, та Золота медаль української журналістики.

Коли вдарив на сполох дзвін Майдану, Анатолій активно й відкрито підтримав голос народу як у житті, так і в газеті. А 2014-го виступив проти сепаратистів міста, за що редакцію розгромили бандитські ватаги. Але Постнов знайшов сили й мужність ще цілий місяць видавати проукраїнську газету, а потім сепаратисти спалили редакцію, закидавши її коктейлями Молотова... Національна спілка журналістів України нагородила головного редактора «Горняка» відзнакою «За мужність».

Після численних погроз Анатолій мусив виїхати з захопленого проросійськими терористами Тореза й разом із сім'єю оселився в селі Білозір'я поблизу Черкас. Але далися взнаки пережиті випробування долі: загострилася хвороба... Був потрібен дорогий курс лікування, на допомогу прийшли колеги-журналісти – зібрали потрібну суму й цим змогли продовжити йому життя. Та недуга, на жаль, виявилася сильнішою...»

Прощай, дорогий колего, прощай, друже, прощай, справжній патріоте України! Пам'ять про тебе – назавжди в наших серцях!

Спілчани, друзі, однодумці

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери