Спілка > Публiкацiя

Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Повідомлення про підозру від прокуратури отримала заступниця голови Розівської районної ради (Запорізька область), яка з особистих мотивів незаконно звільнила редактора районної газети «Роз-інформ» Людмилу Подрєз. Про це інформує прокуратура Запорізької області.

«Куйбишевським відділом Бердянської місцевої прокуратури Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного звільнення головного редактора газети за ч.1 ст.172 КК України та невиконання рішення суду за ч.3 ст.382 КК України посадовою особою Розівської районної ради, – ідеться в повідомленні прокуратури.  – Встановлено, що заступник голови Розівської районної ради з особистих мотивів своїм розпорядженням, порушуючи вимоги ст. 39-1 КЗпП України, п. 7 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 43 Конституції України та ст. 21 КЗпП України, незаконно звільнила редактора газети Розівського району, а також, демонструючи явну неповагу до суду та ігноруючи прийняте ним рішення, в порушення ст. 129-1 Конституції України, використовуючи своє службове становище, умисно, з метою перешкоджання виконанню рішення суду, не передавала провідному спеціалісту відділу фінансового забезпечення постанову державного виконавця».
Чиновниці повідомлено про підозру. Санкція за ці злочини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
 
Зазначимо, що конфлікт між районною радою і редакцією «Роз-інформ» триває вже понад рік. Усе почалося з того, що тодішня заступниця голови райради вимагала показувати сторінки перед друком. На незгоду владці відповіли тиском. Спершу не дозволяли газеті йти в першому етапі роздержавлення, а далі вирішили звільнити головного редактора. Підтримку в захисті своїх прав редактору Людмилі Подрєз надавала Національна спілка журналістів України, залучаючи медіаюриста Інституту розвитку регіональної преси Людмилу Панкратову. 
 
Також за підсумками 2016 року голова Розівської районної ради Володимир Новобранов і заступник голови Розівської районної ради Віта Хассай були включені до Антирейтингу НСЖУ «Вороги реформування преси». 
 
– До речі, це саме та заступниця, яка інформувала своє столичне партійне керівництво (ВО «Батьківщина»), що редактор районки розвела в газеті «корупцію». Адже через центр зайнятості на посаду кочегара з мінімальною оплатою на один сезон влаштувала свого сина, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Отже, чиновники – «вороги реформування» можуть отримати прецедент дієвого покарання за перешкоджання роздержавленню місцевих газет.
 
Чекаємо відповідних новин і з інших районів Запоріжжя. Зокрема, дуже потребує дисциплінування місцева влада Оріхівського району.
 

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери