Спілка > Публiкацiя

Найавторитетніше запорізьке україномовне видання відсвяткувало ювілей – 100-річчя!

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 07 Листопада 2017
Найавторитетніше запорізьке україномовне видання відсвяткувало ювілей – 100-річчя!

Газета «Запорізька правда», яка нині перебуває у процесі роздержавлення, не тільки активно розвивається сама, а й допомагає редакціям районних комунальних видань.

З питань роздержавлення проводить консультації, семінари в прес-центрі ЗОО НСЖУ, активно виступає на підтримку редакцій, які увійшли в процес, сприяє розвитку професійного корпоративного середовища, зміцненню професійних журналістських стандартів, а також реалізації активної життєвої позиції представників ЗМІ: виступає організатором цілої низки різноманітних спортивних, культурних, освітніх заходів для журналістів.

Днями видання відсвяткувало своє 100-річчя. Святкові урочистості відбулися в концертному залі ім. Глінки.

«Запорізька правда» – єдина в області україномовна  газета регіонального рівня,  єдине в регіоні видання, яке охоплює всю область і залишається флагманом  регіональної журналістики.

«Запорізька правда»  оперативно, помірковано та виважено висвітлює життя обласної територіальної громади, порушує на своїх сторінках актуальні проблеми, пов’язані з економікою регіону, розвитком соціальної сфери, земельних відносин; відродження духовності, культури, спорту тощо. На шпальтах газети виступають керівники регіонального рівня, підприємці, представники малого та середнього бізнесу, соціальної сфери, молодь, широкий авторський актив громадських діячів. Інформація, подана в «Запорізькій правді», ґрунтується на достовірних фактах, офіційних джерелах, є майданчиком для ґрунтовних дискусій між представниками влади і громади території для опрацювання нагальних питань життєзабезпечення та соціально-економічного розвитку регіону.

Нині  творчий колектив  газети «Запорізька правда» залишається в лавах активних представників вітчизняної медіаспільноти.  Підвищився рейтинг видання як ЗМІ, що сприяє формуванню, зміцненню і розвитку україномовної патріотично настроєної аудиторії.  Змінився й формат «ЗП» на community media, що вивело її в розряд ефективних інструментів для забезпечення зворотного зв'язку влади і громади, привів «ЗП» до перемоги в конкурсі ОБСЕ (2016 р.) і конкурсі ЄС (2017 р.).

Веде активну патріотичну і волонтерську роботу – в перші дні початку військового конфлікту на Донбасі ініціювала і реалізує безстрокову благодійну акцію на підтримку воїнів-захисників України, залучає до участі громадські організації, рухи, забезпечує взаємодію з волонтерськими рухами Запоріжжя і області, організовує культурні та спортивні акції для військовослужбовців 55-ї артбригади, 9-го полку оперативного призначення НГУ, Запорізького військового госпіталю і військових мобільних шпиталів у зоні АТО, неодноразово члени творчого колективу «ЗП» особисто виїжджали в зону ведення бойових дій з гуманітарною допомогою для бійців і поранених.

В урочистостях взяли участь видатні музиканти – народний академічний ансамбль «Запоріжці» (керівник Лілія Грінь), ансамбль Запорізького музичного училища (керівник Сергій Пелюк), актори Театру юного глядача, співачка та музикант Олександра Зворигіна та інші талановиті майстри сцени.

Колектив газети приймав вітання й відзнаки від представників органів влади, громадських організацій, колег. Зокрема, вручили відзнаки колегам секретар Національної спілки журналістів України Зоя Шарикова та голова Запорізької обласної організації Наталія Кузьменко. Працівникам редакції стали нагородами почесні відзнаки й грамоти НСЖУ. Зоя Шарикова передала колегам вітання від голови  НСЖУ Сергія Томіленка та побажання завжди бути флагманом україномовної преси в Запорізькому регіоні та в Україні в цілому.

Наталя Вадимова   

 

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери