Спілка > Публiкацiя

Пройшовши чотири суди, газета «Замок» з Рівненщини нарешті може продовжити роздержавлення

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Вересня 2017
Пройшовши чотири суди, газета «Замок» з Рівненщини нарешті може продовжити роздержавлення

Після майже дворічної судової колотнечі Дубенська газета «Замок» нарешті може отримати право продовжувати реформування. З дня на день редакція чекає на офіційне підтвердження апеляційного суду.

Та в колективі не поспішають тішитися хорошими новинами – після всього пережитого тут не виключають нових підступів із боку засновників видання – міської влади. Зокрема, хвилюються за приміщення, де нині знаходиться редакція, і, власне, через яке почалися всі проблеми з роздержавленням.

Нагадаємо, колектив газети в 2016 році вирішив, що доєднається до І етапу реформування. Міська рада на сесії у березні 2016 року прийняла рішення про вихід із засновників «Замку». Та вже у травні на черговій сесії скасувала попереднє рішення.

Не бажаючи миритися з ходом справ, колектив звернувся до суду. А відтак, пройшовши Дубенський міськрайонний, а потім Житомирський апеляційний суди, виграли обидві справи. Подавши касаційний позов до Вищого адміністративного суду, влада в Дубному вирішила судитися навіть із реєстратором.

Справу розглянув спершу Дубенський міськрайонний суд, який виніс рішення на користь редакції. Потім за позовом міської влади, справа перейшла до Житомирського апеляційного суду, та через невчасну сплату мита, у розгляді справи відмовлено.

– Таке рішення нам повідомили в канцелярії суду в телефонній розмові, – розповів у коментарі НСЖУ головний редактор газети «Замок» Микола Мороз. – Проте радіти не поспішаємо, чекаємо на офіційного листа. Самі розумієте, пройшовши дворічну тяганину по судах, ми не отримали бажаної незалежності, а лише здобули можливість далі працювати з державним реєстратором.

Микола Мороз припускає, що вся колотнеча з судами почалася не через цікавість міської влади до самої газети, а через бажання заволодіти приміщенням, де зараз знаходиться редакція.

– Зрештою, навіть після роздержавлення нас можуть виселити з офісу. За ці два роки мали не одну перевірку, тож добре знаємо, як за найменшу дрібницю, часто навіть надуману, складаються відповідні акти, – говорить пан Микола. – Тож, на мою думку, до закону Про реформування потрібно внести зміни, залишивши приміщення у власності газет, а не надавати їх в оренду на п'ятнадцять років. Зрештою, більшість видань десятиліттями займають свої редакції і заслужили на таке право.

Зазначимо, що у зв’язку з перешкоджанням реформуванню газети «Замок» міський голова м. Дубна Василь Антонюк увійшов до антирейтингу Національної спілки журналістів України «Вороги реформування преси-2016».

Довідково: колектив Дубенської газети «Замок» складається з 11 осіб. Видання має обласний статус, виходить щочетверга. Протягом двох років редакція не мала грошових надходжень від засновників, нині фактично перебувають на самоокупності.

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери