Спілка > Публiкацiя

НСЖУ створює робочу групу з питань суспільного мовлення

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Вересня 2017
НСЖУ створює робочу групу з питань суспільного мовлення

Національна спілка журналістів України створює робочу групу з питань становлення регіонального суспільного мовлення в Україні. Відповідні пропозиції щодо висунення кандидатур до її складу вже розіслано активу Спілки. Таке рішення було прийнято після того, як у НСЖУ відбулася нарада за участі керівників і членів журналістських первинок у філіях ПАТ НСТУ.

У Положенні про робочу групу зазначається, що головними її завданнями буде сприяння правовому, соціальному та професійному захисту творчих працівників – членів НСЖУ і редакційних колективів ПАТ «НСТУ» в процесі становлення регіонального суспільного мовлення в Україні; підготовка пропозицій стосовно визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань щодо розвитку регіонального суспільного мовлення в Україні; моніторинг інформації про факти порушення прав журналістів чи редакційних колективів, аналіз стану справ та причин виникнення проблем; висвітлення у ЗМІ питань щодо розвитку регіонального суспільного мовлення в Україні.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, створення суспільного мовлення викликає багато запитань у працівників регіональних філій ПАТ НСТУ. Деякі підрозділи взагалі підлягають ліквідації. Крім цього, у вільному доступі відсутні Стратегія розвитку ПАТ «НСТУ», Структура і штатний розпис ПАТ «НСТУ», що також поглиблює непорозуміння.

– Певна непрозорість, відсутність постійного контакту вищого керівництва ПАТ НСТУ з регіональними філіями, спричиняє те, що в редакційних колективах панує напруга, острах за своє майбутнє. Багато талановитих і професійних колег починають шукати інше місце роботи і це негативно впливає на якість контенту як національних, так і регіональних телерадіоканалів Суспільного мовника. Тому головне наше завдання – допомоги журналістам у процесі реформи, – коментує Сергій Томіленко.

Пропозиції щодо кандидатур до складу робочої групи (одна від філії НСТУ) мають бути подані до 27 вересня. Керівником робочої групи планується призначити Голову НСЖУ, його заступниками – секретарів НСЖУ Світлану Остапу та Ольгу Куліш.

Проект Положення про Робочу групу з питань розвитку регіонального Суспільного мовлення

Аналітична довідка

 

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери