Спілка > Публiкацiя

НСЖУ створює робочу групу з питань суспільного мовлення

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Вересня 2017
НСЖУ створює робочу групу з питань суспільного мовлення

Національна спілка журналістів України створює робочу групу з питань становлення регіонального суспільного мовлення в Україні. Відповідні пропозиції щодо висунення кандидатур до її складу вже розіслано активу Спілки. Таке рішення було прийнято після того, як у НСЖУ відбулася нарада за участі керівників і членів журналістських первинок у філіях ПАТ НСТУ.

У Положенні про робочу групу зазначається, що головними її завданнями буде сприяння правовому, соціальному та професійному захисту творчих працівників – членів НСЖУ і редакційних колективів ПАТ «НСТУ» в процесі становлення регіонального суспільного мовлення в Україні; підготовка пропозицій стосовно визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань щодо розвитку регіонального суспільного мовлення в Україні; моніторинг інформації про факти порушення прав журналістів чи редакційних колективів, аналіз стану справ та причин виникнення проблем; висвітлення у ЗМІ питань щодо розвитку регіонального суспільного мовлення в Україні.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, створення суспільного мовлення викликає багато запитань у працівників регіональних філій ПАТ НСТУ. Деякі підрозділи взагалі підлягають ліквідації. Крім цього, у вільному доступі відсутні Стратегія розвитку ПАТ «НСТУ», Структура і штатний розпис ПАТ «НСТУ», що також поглиблює непорозуміння.

– Певна непрозорість, відсутність постійного контакту вищого керівництва ПАТ НСТУ з регіональними філіями, спричиняє те, що в редакційних колективах панує напруга, острах за своє майбутнє. Багато талановитих і професійних колег починають шукати інше місце роботи і це негативно впливає на якість контенту як національних, так і регіональних телерадіоканалів Суспільного мовника. Тому головне наше завдання – допомоги журналістам у процесі реформи, – коментує Сергій Томіленко.

Пропозиції щодо кандидатур до складу робочої групи (одна від філії НСТУ) мають бути подані до 27 вересня. Керівником робочої групи планується призначити Голову НСЖУ, його заступниками – секретарів НСЖУ Світлану Остапу та Ольгу Куліш.

Проект Положення про Робочу групу з питань розвитку регіонального Суспільного мовлення

Аналітична довідка

 

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери