Спілка > Публiкацiя

НСЖУ створює робочу групу з питань суспільного мовлення

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Вересня 2017
НСЖУ створює робочу групу з питань суспільного мовлення

Національна спілка журналістів України створює робочу групу з питань становлення регіонального суспільного мовлення в Україні. Відповідні пропозиції щодо висунення кандидатур до її складу вже розіслано активу Спілки. Таке рішення було прийнято після того, як у НСЖУ відбулася нарада за участі керівників і членів журналістських первинок у філіях ПАТ НСТУ.

У Положенні про робочу групу зазначається, що головними її завданнями буде сприяння правовому, соціальному та професійному захисту творчих працівників – членів НСЖУ і редакційних колективів ПАТ «НСТУ» в процесі становлення регіонального суспільного мовлення в Україні; підготовка пропозицій стосовно визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань щодо розвитку регіонального суспільного мовлення в Україні; моніторинг інформації про факти порушення прав журналістів чи редакційних колективів, аналіз стану справ та причин виникнення проблем; висвітлення у ЗМІ питань щодо розвитку регіонального суспільного мовлення в Україні.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, створення суспільного мовлення викликає багато запитань у працівників регіональних філій ПАТ НСТУ. Деякі підрозділи взагалі підлягають ліквідації. Крім цього, у вільному доступі відсутні Стратегія розвитку ПАТ «НСТУ», Структура і штатний розпис ПАТ «НСТУ», що також поглиблює непорозуміння.

– Певна непрозорість, відсутність постійного контакту вищого керівництва ПАТ НСТУ з регіональними філіями, спричиняє те, що в редакційних колективах панує напруга, острах за своє майбутнє. Багато талановитих і професійних колег починають шукати інше місце роботи і це негативно впливає на якість контенту як національних, так і регіональних телерадіоканалів Суспільного мовника. Тому головне наше завдання – допомоги журналістам у процесі реформи, – коментує Сергій Томіленко.

Пропозиції щодо кандидатур до складу робочої групи (одна від філії НСТУ) мають бути подані до 27 вересня. Керівником робочої групи планується призначити Голову НСЖУ, його заступниками – секретарів НСЖУ Світлану Остапу та Ольгу Куліш.

Проект Положення про Робочу групу з питань розвитку регіонального Суспільного мовлення

Аналітична довідка

 

Спілчанські новини

Нагороджено переможців конкурсу на краще висвітлення гендерної тематики в регіональних ЗМІ// НСЖУ, 19.06.2018

У Держкомтелерадіо відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу серед регіональних журналістів на краще висвітлення Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», розробленого на виконання Резолюції РБ ООН.

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Партнери