Спілка > Публiкацiя

Війна на інформаційному фронті набагато глибша, ніж війна з гармат, – Олександр Швець, «Факты и комментарии»

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 10 Серпня 2017
Війна на інформаційному фронті набагато глибша, ніж війна з гармат, – Олександр Швець, «Факты и комментарии»

«У нас затишшя в інформаційних окопах, тоді як інша сторона витрачає на це мільйони», – так говорить про ситуацію на «медіафронті» головний редактор газети «Факты и комментарии» Олександр Швець.

Уже понад 2 роки редакція видає спецвипуск «Факты. Донбасс», котрий поширюється на Сході України, серед українських військових, переселенців та мирних жителів безкоштовно. Завдяки зусиллям небайдужих людей потрапляє і на окуповану територію – часом її вдається рознести по скриньках мешканців.

– Якось нам люди написали в інтернеті: коли побачили у скриньці рідну газету, вони відчули, що Україна поруч. Розумієте, наскільки це важливо? І зараз ми робимо те, що, за великим рахунком, мала би робити держава, – коментує Олександр Швець.

Каже: на всі пропозиції підтримати цей проект редакції відмовляли. Мовляв, ніхто не буде фінансувати видання такого спецвипуску для приватної газети.

– Але ж війна на інформаційному фронті триває, і ця війна набагато глибша, ніж ведеться із гармат. Бо це війна за розум, за душі, за серця. Якщо у цій війні програти, то перегравати буде дуже важко. Мені дивно, що цього не розуміють…

Свого часу, каже Олександр Швець, найбільше читачів «Фактів» було, окрім столичного регіону, на Донеччині, Дніпропетровщині та Львівщині. Частіше навіть Львівщина опинялася на другому місці, попри те, що видання – російськомовне.

– Я приїжджав до Львова, розмовляв з людьми і часто люди, які говорили російською, казали: ми читаємо «Факти» щодня, бо це відповідає нашому ставленню до життя. Мені здається, це найголовніше. Ви можете спитати – і це буде правильно – чому газета не виходить українською мовою? Я на це можу відповісти: зараз все вирішують гроші. Якби в мене були гроші, я б уже давно видавав газету і українською, і англійською. Але коли я не маю такої можливості, то борюся за те, щоб зберегти газету, зберегти сайт. Хай навіть російською, але такою, якою читають і у Львові, і по всій країні. Бо є такі видання, які видаються українською мовою, але їх справжньому патріотові України в руки брати не можна…

Як відзначає голова НСЖУ Сергій Томіленко, волонтерський проект газети «Факты. Донбасс» дарує жителям Донецької та Луганської областей надію.

– Адже для них це зв'язок з Україною, спогади про мирне життя або мрії про мир. Видання готується за класичною «рецептурою» «Фактів» – максимум уваги людяним історіям. Адже сам головний редактор є автором української школи «людяної» журналістики і прикладом для інших редакторів по всій Україні, – коментує Сергій Томіленко.

У вересні 2017 року газета «Факты и комментарии» відзначає 20-річчя. У вересневому номері спілчанського видання «Журналіст України» читайте інтерв'ю з головредом «Фактів» Олександром Швецем.

Спілчанські новини

До 15 вересня – подача заявок на конкурс малих грантів щодо розслідувань злочинів проти журналістів// НСЖУ, 16.08.2017

Інститут Розвитку Регіональної Преси та Національна Спілка Журналістів України оголошують конкурс малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів.

У Краматорську журналістам радитимуть, як писати про децентралізацію// НСЖУ, 16.08.2017

22-23 серпня у Краматорську відбудеться семінар «Як зрозуміло писати про децентралізацію». Захід проводить Академія Української Преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу та у співпраці з Національною спілкою журналістів України.

Дітям журналістів, загиблих під час виконання професійних обов’язків, продовжать виплачувати держстипендії// НСЖУ, 16.08.2017

Президент України Петро Порошенко призначив стипендії дітям журналістів, загиблих під час виконання службових обов’язків. Відповідно до підписаного президентом указу, стипендії отримають діти загиблих редактора телерадіокомпанії Міноборони «Бриз» Дмитра Лабуткіна, фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва і журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія.

Американський Комітет захисту журналістів засуджує «токсичну атмосферу для ЗМІ» в Україні// НСЖУ, 15.08.2017

Комітет захисту журналістів засудив переслідування журналістів в Україні та закликав владу забезпечити дотримання прав журналістів після того, як Служба безпеки Україниї здійснила обшуки в офісі новинного веб-сайту, а член Парламенту розкритикував керівника Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка за його коментарі щодо обшуків.

Партнери