Спілка > Публiкацiя

«Пирятинські вісті» роздержавлюються без кадрових та фінансових втрат

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 08 Серпня 2017
«Пирятинські вісті» роздержавлюються без кадрових та фінансових втрат

У цьому році одна з найбільших районок Полтавської області «Пирятинські вісті» відзначила своє 100 річчя від дня заснування. Нині видання на завершальній стадії реформування з комунального у незалежне ЗМІ.

Самостійності тут раді, адже, як кажуть працівники, вже давно не залежать від своїх співзасновників у фінансовому чи будь-якому іншому плані. Більше того, видання досить популярне не лише в своєму районі, а й має передплатників у сусідніх. Як газеті вдається не просто триматися на плаву, а й лишатися популярною серед читачів, та з якими труднощами доводиться боротися розповідає головний редактор «Пирятинських вістей» Оксана Бондаренко.

– Видання в процесі роздержавлення. Колишні співзасновники – районна й міська ради, райдержадміністрація – відпустили нас без проблем та зайвих ускладнень, – розповідає Оксана Іванівна. – Приміщення також лишається за редакцією на 15 років – незабаром укладемо відповідний договір.

Оксана Іванівна відзначає, що з виходом співзасновників, жодних фінансових труднощів видання не відчуло, адже вже вісім років у редакції налагоджена договірна система роботи: газета надає інформаційні послуги, натомість ради й адміністрація сплачують виставлені рахунки. Такої схеми роботи дотримуються і нині.

– За великим рахунком роздержавлення в нас відбулося ще тоді, нині ж воно проходить на паперах, – говорить пані Оксана. – Від колег часто доводиться чути, як вони занепокоєні своєю подальшою долею, де шукатимуть засобів до існування. Ми ж від своїх співзасновників фінансово не залежимо вже багато років. Живемо за рахунок реклами й тиражу. І лише незначний відсоток – надходження за угодами з боку влади.

У літку, по завершенню передплатної кампанії, видання передплатило понад 4000 тисячі читачів. Щоправда, цей показник дещо нижчий, приблизно на 300 примірників, у порівнянні з першим півріччям.

– Та ми цим надто не переймаємося, зрештою для літа – це звичне явище, так традиційно й буває, адже більшість наших читачів – селяни. Нині їх найбільше турбують городні справи, а от на осінь-зиму вже більше цікавляться читанням. До всього нас багато купують у роздріб.

А ще передплачують навіть у сусідніх районах: Гребінківському, Чернухинському, Оржицькому, Лубенському.

– Не проводили жодних акцій і не поширювали передплатну кампанію на сусідні території. Якось воно так складається самостійно: усе людський поговір – газета цікава, розміщуємо безкоштовні оголошення для читачів, от і рекомендують та передплачують, – переконана Оксана Іванівна.

Разом із тим має видання і поки що непереборні труднощі в співпраці з «Укрпоштою».

– Ніяк не можемо налагодити належної роботи. Приміром, листоноші до передплатної кампанії не долучаються, не зацікавлені в тому, щоб роз’яснювати й розповідати людям про наше чи й будь-яке інше видання, – говорить Оксана Бондаренко. – Хоча з нашого боку проводилися різні кроки на зустріч, намагаємося заохочувати працівників пошти з матеріального боку, виплачуючи невеличкі премії. Але результату це не дає.

Не задоволені в редакції і доставкою газет, адже часто доводиться приймати скарги від читачів, які нарікають, що газета приходить пізно: число за п’ятницю приносять аж у вівторок.

– От навіть одразу після закінчення передплати було кілька дзвінків від читачів, які скаржилися, що не отримали газету, – додає пан Оксана. – До всього, через здорожчання послуг «Укрпошти» змушені були й собі підняти ціну на видання: передплатна зросла на сорок копійок за номер, а роздрібна – на гривню. Тож дуже хотілося б, щоб поштовики активніше працювали над проведенням передплати районних видань та добросовісно доставляли газети читачам.

Додатково: видання виходить раз на тиждень, щочетверга на 16 сторінках. Колектив – 6 осіб, скорочень не було. На перше півріччя передплата сягала 4 300 примірників.

Спілчанські новини

Нагороджено переможців конкурсу на краще висвітлення гендерної тематики в регіональних ЗМІ// НСЖУ, 19.06.2018

У Держкомтелерадіо відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу серед регіональних журналістів на краще висвітлення Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», розробленого на виконання Резолюції РБ ООН.

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Партнери