Спілка > Публiкацiя

«Пирятинські вісті» роздержавлюються без кадрових та фінансових втрат

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 08 Серпня 2017
«Пирятинські вісті» роздержавлюються без кадрових та фінансових втрат

У цьому році одна з найбільших районок Полтавської області «Пирятинські вісті» відзначила своє 100 річчя від дня заснування. Нині видання на завершальній стадії реформування з комунального у незалежне ЗМІ.

Самостійності тут раді, адже, як кажуть працівники, вже давно не залежать від своїх співзасновників у фінансовому чи будь-якому іншому плані. Більше того, видання досить популярне не лише в своєму районі, а й має передплатників у сусідніх. Як газеті вдається не просто триматися на плаву, а й лишатися популярною серед читачів, та з якими труднощами доводиться боротися розповідає головний редактор «Пирятинських вістей» Оксана Бондаренко.

– Видання в процесі роздержавлення. Колишні співзасновники – районна й міська ради, райдержадміністрація – відпустили нас без проблем та зайвих ускладнень, – розповідає Оксана Іванівна. – Приміщення також лишається за редакцією на 15 років – незабаром укладемо відповідний договір.

Оксана Іванівна відзначає, що з виходом співзасновників, жодних фінансових труднощів видання не відчуло, адже вже вісім років у редакції налагоджена договірна система роботи: газета надає інформаційні послуги, натомість ради й адміністрація сплачують виставлені рахунки. Такої схеми роботи дотримуються і нині.

– За великим рахунком роздержавлення в нас відбулося ще тоді, нині ж воно проходить на паперах, – говорить пані Оксана. – Від колег часто доводиться чути, як вони занепокоєні своєю подальшою долею, де шукатимуть засобів до існування. Ми ж від своїх співзасновників фінансово не залежимо вже багато років. Живемо за рахунок реклами й тиражу. І лише незначний відсоток – надходження за угодами з боку влади.

У літку, по завершенню передплатної кампанії, видання передплатило понад 4000 тисячі читачів. Щоправда, цей показник дещо нижчий, приблизно на 300 примірників, у порівнянні з першим півріччям.

– Та ми цим надто не переймаємося, зрештою для літа – це звичне явище, так традиційно й буває, адже більшість наших читачів – селяни. Нині їх найбільше турбують городні справи, а от на осінь-зиму вже більше цікавляться читанням. До всього нас багато купують у роздріб.

А ще передплачують навіть у сусідніх районах: Гребінківському, Чернухинському, Оржицькому, Лубенському.

– Не проводили жодних акцій і не поширювали передплатну кампанію на сусідні території. Якось воно так складається самостійно: усе людський поговір – газета цікава, розміщуємо безкоштовні оголошення для читачів, от і рекомендують та передплачують, – переконана Оксана Іванівна.

Разом із тим має видання і поки що непереборні труднощі в співпраці з «Укрпоштою».

– Ніяк не можемо налагодити належної роботи. Приміром, листоноші до передплатної кампанії не долучаються, не зацікавлені в тому, щоб роз’яснювати й розповідати людям про наше чи й будь-яке інше видання, – говорить Оксана Бондаренко. – Хоча з нашого боку проводилися різні кроки на зустріч, намагаємося заохочувати працівників пошти з матеріального боку, виплачуючи невеличкі премії. Але результату це не дає.

Не задоволені в редакції і доставкою газет, адже часто доводиться приймати скарги від читачів, які нарікають, що газета приходить пізно: число за п’ятницю приносять аж у вівторок.

– От навіть одразу після закінчення передплати було кілька дзвінків від читачів, які скаржилися, що не отримали газету, – додає пан Оксана. – До всього, через здорожчання послуг «Укрпошти» змушені були й собі підняти ціну на видання: передплатна зросла на сорок копійок за номер, а роздрібна – на гривню. Тож дуже хотілося б, щоб поштовики активніше працювали над проведенням передплати районних видань та добросовісно доставляли газети читачам.

Додатково: видання виходить раз на тиждень, щочетверга на 16 сторінках. Колектив – 6 осіб, скорочень не було. На перше півріччя передплата сягала 4 300 примірників.

Спілчанські новини

До 15 вересня – подача заявок на конкурс малих грантів щодо розслідувань злочинів проти журналістів// НСЖУ, 16.08.2017

Інститут Розвитку Регіональної Преси та Національна Спілка Журналістів України оголошують конкурс малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів.

У Краматорську журналістам радитимуть, як писати про децентралізацію// НСЖУ, 16.08.2017

22-23 серпня у Краматорську відбудеться семінар «Як зрозуміло писати про децентралізацію». Захід проводить Академія Української Преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу та у співпраці з Національною спілкою журналістів України.

Дітям журналістів, загиблих під час виконання професійних обов’язків, продовжать виплачувати держстипендії// НСЖУ, 16.08.2017

Президент України Петро Порошенко призначив стипендії дітям журналістів, загиблих під час виконання службових обов’язків. Відповідно до підписаного президентом указу, стипендії отримають діти загиблих редактора телерадіокомпанії Міноборони «Бриз» Дмитра Лабуткіна, фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва і журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія.

Американський Комітет захисту журналістів засуджує «токсичну атмосферу для ЗМІ» в Україні// НСЖУ, 15.08.2017

Комітет захисту журналістів засудив переслідування журналістів в Україні та закликав владу забезпечити дотримання прав журналістів після того, як Служба безпеки Україниї здійснила обшуки в офісі новинного веб-сайту, а член Парламенту розкритикував керівника Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка за його коментарі щодо обшуків.

Партнери