Спілка > Публiкацiя

Внести відомості про погрози редактору до реєстру досудових розслідувань вдалося тільки через суд

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 08 Серпня 2017
Внести відомості про погрози редактору до реєстру досудових розслідувань вдалося тільки через суд

Юристи ГО «Платформа прав людини» у суді домоглися, щоб інформація про погрози редактору газети «Новини Тростянеччини» Павлу Зленку була внесена у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Це рішення було ухвалене 3 серпня у Тростянецькому районному суді. Відтак, до ЄРДР було внесено заяву редактора про злочин, хоча він раніше подавав її до місцевої поліції, однак редактора там проігнорували.

«Ми неодноразово звертали увагу на те, що погрози журналістам у зв’язку із професійною діяльністю, не просто неприйнятний спосіб спілкування у демократичному суспільстві, але й підстава  для кримінальної відповідальності. На жаль, в багатьох випадках поліція не поспішає порушувати такі кримінальні справи, не реагуючи навіть на письмові заяви журналістів про злочин. Ефективним інструментом протидії такій практиці правоохоронців лишається суд. Вже вдруге ми переконуємось у цьому, захищаючи професійні права та інтереси Павла Зленка, колишнього редактора газети «Новини Тростянеччини», якого незаконно було звільнено з роботи і не поновлено на підставі рішення суду», – коментують юристи ППЛ.

Зазначимо, що Павла Зленка місцева влада незаконно звільнила з роботи. Тростянецький районний суд у серпні минулого року ухвалив рішення про його відновлення на роботі, але воно було проігноровано.

З початком процесу реформування і бажанням трудового колективу роздержавлюватися в першому етапі, влада почала тиснути на редактора. Йому було оголошено дві догани, звільнено під надуманими приводами. Але районна рада вирішила не виконувати рішення про відновлення редактора, а винести його на сесію для голосування.

У січні 2017 року Національна спілка журналістів України оприлюднила список Ворогів реформування преси – 2016, у якому опинився голова Тростянецької районної ради Сумської області Андрій Корж (партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність») у зв’язку з тиском на редактора газети «Новини Тростянеччини» Павла Зленка.

Довідково: Правова допомога П.А. Зленку надається в рамках проекту «Ефективний юридичний захист свободи слова в Україні» за підтримки Media Legal Defence Initiative.

Спілчанські новини

У Самборі 15 дужих чоловіків напали на редакцію газети, а поліція не вбачає в цьому злочину// НСЖУ, 15.02.2018

Нині колектив редакції, готуючись до випуску чергового номеру, хвилюється, чи не прийдуть непрохані гості знову. Й не знають, що робити в такій ситуації, адже захисту поліція не гарантує.

На вимогу НСЖУ голова РДА помирився з газетою// НСЖУ, 14.02.2018

Після того, як керівник району потрапив до національного списку тих, хто перешкоджає реформуванню місцевих газет, конфлікт було вирішено.

В Україні набирає популярності програма, яка зводить журналістів та експертів// НСЖУ, 14.02.2018

Наприкінці листопада 2017 року в Україні з’явився новий сервіс для спілкування журналістів та експертів - HelpSMI. Інструмент дозволяє медійникам швидко отримувати коментарі до статей, знаходити гостей для теле- і радіоефірів та черпати ідеї для нових матеріалів.

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів// НСЖУ, 14.02.2018

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Партнери