Спілка > Публiкацiя

Внести відомості про погрози редактору до реєстру досудових розслідувань вдалося тільки через суд

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 08 Серпня 2017
Внести відомості про погрози редактору до реєстру досудових розслідувань вдалося тільки через суд

Юристи ГО «Платформа прав людини» у суді домоглися, щоб інформація про погрози редактору газети «Новини Тростянеччини» Павлу Зленку була внесена у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Це рішення було ухвалене 3 серпня у Тростянецькому районному суді. Відтак, до ЄРДР було внесено заяву редактора про злочин, хоча він раніше подавав її до місцевої поліції, однак редактора там проігнорували.

«Ми неодноразово звертали увагу на те, що погрози журналістам у зв’язку із професійною діяльністю, не просто неприйнятний спосіб спілкування у демократичному суспільстві, але й підстава  для кримінальної відповідальності. На жаль, в багатьох випадках поліція не поспішає порушувати такі кримінальні справи, не реагуючи навіть на письмові заяви журналістів про злочин. Ефективним інструментом протидії такій практиці правоохоронців лишається суд. Вже вдруге ми переконуємось у цьому, захищаючи професійні права та інтереси Павла Зленка, колишнього редактора газети «Новини Тростянеччини», якого незаконно було звільнено з роботи і не поновлено на підставі рішення суду», – коментують юристи ППЛ.

Зазначимо, що Павла Зленка місцева влада незаконно звільнила з роботи. Тростянецький районний суд у серпні минулого року ухвалив рішення про його відновлення на роботі, але воно було проігноровано.

З початком процесу реформування і бажанням трудового колективу роздержавлюватися в першому етапі, влада почала тиснути на редактора. Йому було оголошено дві догани, звільнено під надуманими приводами. Але районна рада вирішила не виконувати рішення про відновлення редактора, а винести його на сесію для голосування.

У січні 2017 року Національна спілка журналістів України оприлюднила список Ворогів реформування преси – 2016, у якому опинився голова Тростянецької районної ради Сумської області Андрій Корж (партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність») у зв’язку з тиском на редактора газети «Новини Тростянеччини» Павла Зленка.

Довідково: Правова допомога П.А. Зленку надається в рамках проекту «Ефективний юридичний захист свободи слова в Україні» за підтримки Media Legal Defence Initiative.

Спілчанські новини

Нагороджено переможців конкурсу на краще висвітлення гендерної тематики в регіональних ЗМІ// НСЖУ, 19.06.2018

У Держкомтелерадіо відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу серед регіональних журналістів на краще висвітлення Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», розробленого на виконання Резолюції РБ ООН.

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Партнери