Спілка > Публiкацiя

Військові не визнають причетності до важкого поранення оператора у Кривому Розі, але готові забезпечувати лікування

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 24 Липня 2017
Військові не визнають причетності до важкого поранення оператора у Кривому Розі, але готові забезпечувати лікування

Оператор інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслав Волк не залучався до військових навчань, які були проведені в Кривому Розі та призвели до важкого поранення оператора. Про це у офіційному листі на запит Національної спілки журналістів України повідомляє управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України.

Натомість повідомляється, що Міноброни може надати можливість безкоштовного лікування в одному з підвідомчих медичних закладів.

«Поранення громадянин Волк В.В. отримав під час демонстрації йому цивільною особою – громадянином Петренком І. В. методики затримання порушника в ході зйомки сюжету ТРК «КР1» за ініціативою журналістів зазначеного ЗМІ. Зйомка зазначеного сюжету не ініціювалась посадовими особами Збройних Сил України і проводилася під час перерви і зміни учбових точок», – повідомляється в листі за підписом начальника Управління звязків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника.

Також в управлінні інформують, що за повідомленням Військово-медичного департаменту Міноборони В’ячеслав Волк «може бути госпіталізованим на безоплатних засадах до одного із закладів охорони здоров’я, підпорядкованого Міністерству оборони України, для проведення необхідного лікування».

А за фактом поранення журналіста до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про протиправні дії громадянина Петренка, інформують у Міністерстві.

Для колег з «Першого Криворізького» відмова Міноборони визнавати свою причетність – не новина.

– Військові відразу заперечували свій стосунок до інциденту, перекладаючи вину на «цивільного», – говорить у коментарі НСЖУ колега В´ячеслава, головний редактор порталу «Перший Криворізький» Софія Скиба. – Я знаю,що від них була надана допомога. Також відразу була й матеріальна підтримка, й інформаційна від телеканалу. Ми поширили в ЗМІ номер банківської картки дружини, на яку надходять благодійні кошти. Наразі стан В’ячеслава без змін. Операцію ще не робили, гадаю, як будуть новини, дружина нам повідомить. Ми, звісно, не лікарі, але ж сподіваємося на краще.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко відзначає, що готовність Міністерства долучатися до лікування оператора, вже є позитивом, утім невизнання своєї причетності до важкого поранення – викликає тривогу.

– Перенесення відповідальності на «цивільного» насторожує, адже Міноборони у своїй відповіді більше увагу приділяє не стільки увазі постраждалому журналісту, скільки обставинам, які мають характеризувати невійськовий характер інциденту, – наголошує Сергій Томіленко. – І ці всі «деталі»: «оператор посадовими особами ЗСУ до проведення навчань не залучався», «зйомка сюжету посадовими особами ЗСУ не ініціювалась» та «зйомка проводилась під час перерви і зміни бойових точок» - однозначно свідчать лише про те, що журналістам НЕБЕЗПЕЧНО домовлятися із військовими про висвітлення їхніх навчань!

Нагадаємо, що 6 липня під час військових навчань біля будівлі Саксаганської райради було важко поранено оператора інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслава Волка 1988 року народження. Він зголосився виконувати роль провокатора, а військовослужбовці мали відпрацювати на ньому свої навички. Після відпрацювання В’ячеслава завели всередину будівлі і через кілька хвилин всі, хто були на вулиці, почули глухий хлопок. Куля потрапила йому в шию.

НСЖУ звернулася до Міністерства оборони взяти на повне забезпечення лікування та реабілітацію пораненого оператора інформаційного каналу «Перший Криворізький».

Картка ПриватБанку дружини оператора: 5168 7573 2133 8198 (Волк Інна Олександрівна).

Спілчанські новини

На Харківщині голова РДА погрожує виселити районку та поширює інформацію про закриття видання// НСЖУ, 13.12.2017

Кризова ситуація склалася на Харківщині ще кілька місяців тому. Головний редактор місцевих «Вістей Дергачівщини» запевняє, що видання намагаються знищити в нечесній конкуренції. До всього, колектив газети переживає, що їх можуть виселити з приміщення, що десятки років належало редакції.

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Партнери