Спілка > Публiкацiя

Військові не визнають причетності до важкого поранення оператора у Кривому Розі, але готові забезпечувати лікування

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 24 Липня 2017
Військові не визнають причетності до важкого поранення оператора у Кривому Розі, але готові забезпечувати лікування

Оператор інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслав Волк не залучався до військових навчань, які були проведені в Кривому Розі та призвели до важкого поранення оператора. Про це у офіційному листі на запит Національної спілки журналістів України повідомляє управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України.

Натомість повідомляється, що Міноброни може надати можливість безкоштовного лікування в одному з підвідомчих медичних закладів.

«Поранення громадянин Волк В.В. отримав під час демонстрації йому цивільною особою – громадянином Петренком І. В. методики затримання порушника в ході зйомки сюжету ТРК «КР1» за ініціативою журналістів зазначеного ЗМІ. Зйомка зазначеного сюжету не ініціювалась посадовими особами Збройних Сил України і проводилася під час перерви і зміни учбових точок», – повідомляється в листі за підписом начальника Управління звязків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника.

Також в управлінні інформують, що за повідомленням Військово-медичного департаменту Міноборони В’ячеслав Волк «може бути госпіталізованим на безоплатних засадах до одного із закладів охорони здоров’я, підпорядкованого Міністерству оборони України, для проведення необхідного лікування».

А за фактом поранення журналіста до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про протиправні дії громадянина Петренка, інформують у Міністерстві.

Для колег з «Першого Криворізького» відмова Міноборони визнавати свою причетність – не новина.

– Військові відразу заперечували свій стосунок до інциденту, перекладаючи вину на «цивільного», – говорить у коментарі НСЖУ колега В´ячеслава, головний редактор порталу «Перший Криворізький» Софія Скиба. – Я знаю,що від них була надана допомога. Також відразу була й матеріальна підтримка, й інформаційна від телеканалу. Ми поширили в ЗМІ номер банківської картки дружини, на яку надходять благодійні кошти. Наразі стан В’ячеслава без змін. Операцію ще не робили, гадаю, як будуть новини, дружина нам повідомить. Ми, звісно, не лікарі, але ж сподіваємося на краще.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко відзначає, що готовність Міністерства долучатися до лікування оператора, вже є позитивом, утім невизнання своєї причетності до важкого поранення – викликає тривогу.

– Перенесення відповідальності на «цивільного» насторожує, адже Міноборони у своїй відповіді більше увагу приділяє не стільки увазі постраждалому журналісту, скільки обставинам, які мають характеризувати невійськовий характер інциденту, – наголошує Сергій Томіленко. – І ці всі «деталі»: «оператор посадовими особами ЗСУ до проведення навчань не залучався», «зйомка сюжету посадовими особами ЗСУ не ініціювалась» та «зйомка проводилась під час перерви і зміни бойових точок» - однозначно свідчать лише про те, що журналістам НЕБЕЗПЕЧНО домовлятися із військовими про висвітлення їхніх навчань!

Нагадаємо, що 6 липня під час військових навчань біля будівлі Саксаганської райради було важко поранено оператора інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслава Волка 1988 року народження. Він зголосився виконувати роль провокатора, а військовослужбовці мали відпрацювати на ньому свої навички. Після відпрацювання В’ячеслава завели всередину будівлі і через кілька хвилин всі, хто були на вулиці, почули глухий хлопок. Куля потрапила йому в шию.

НСЖУ звернулася до Міністерства оборони взяти на повне забезпечення лікування та реабілітацію пораненого оператора інформаційного каналу «Перший Криворізький».

Картка ПриватБанку дружини оператора: 5168 7573 2133 8198 (Волк Інна Олександрівна).

Спілчанські новини

Фінансовий зашморг для радіокомпанії «Лада» готують на Вінниччині кандидати у «вороги преси»// НСЖУ, 13.10.2017

Національна спілка журналістів України стає на захист прав і законних інтересів працівників преси, яким, на жаль, нерідко доводиться протистояти всіляким спробам тиску, зокрема й чиновницького.

НСЖУ просить Спецпредставника Волкера допомогти у визволенні журналіста Станіслава Асєєва// НСЖУ, 13.10.2017

Національна спілка журналістів України звертається до Спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера з проханням посприяти у визволенні з полону журналіста, автора проекту Радіо Свобода «Донбас Реалії» Станіслава Асєєва, якого незаконно утримують в окупованому Донецьку з початку червня 2017.

Визначено перших переможців конкурсу грантів на розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 13.10.2017

Четверо журналістів названі першими переможцями конкурсу малих грантів на проведення розслідувань про злочини проти працівників ЗМІ, який проводить НСЖУ та Інститут розвитку регіональної преси. Це, зокрема, Андрій Пасічник (Київ), Ірина Мусій (Луцьк), Лілія Войцехівська (Полтава), Христина Бут (Запоріжжя).

Визначено лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола 2017 року// НСЖУ, 12.10.2017

У Держкомтелерадіо України Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики визначив лауреата 2017 року.

Партнери