Спілка > Публiкацiя

Військові не визнають причетності до важкого поранення оператора у Кривому Розі, але готові забезпечувати лікування

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 24 Липня 2017
Військові не визнають причетності до важкого поранення оператора у Кривому Розі, але готові забезпечувати лікування

Оператор інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслав Волк не залучався до військових навчань, які були проведені в Кривому Розі та призвели до важкого поранення оператора. Про це у офіційному листі на запит Національної спілки журналістів України повідомляє управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України.

Натомість повідомляється, що Міноброни може надати можливість безкоштовного лікування в одному з підвідомчих медичних закладів.

«Поранення громадянин Волк В.В. отримав під час демонстрації йому цивільною особою – громадянином Петренком І. В. методики затримання порушника в ході зйомки сюжету ТРК «КР1» за ініціативою журналістів зазначеного ЗМІ. Зйомка зазначеного сюжету не ініціювалась посадовими особами Збройних Сил України і проводилася під час перерви і зміни учбових точок», – повідомляється в листі за підписом начальника Управління звязків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника.

Також в управлінні інформують, що за повідомленням Військово-медичного департаменту Міноборони В’ячеслав Волк «може бути госпіталізованим на безоплатних засадах до одного із закладів охорони здоров’я, підпорядкованого Міністерству оборони України, для проведення необхідного лікування».

А за фактом поранення журналіста до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про протиправні дії громадянина Петренка, інформують у Міністерстві.

Для колег з «Першого Криворізького» відмова Міноборони визнавати свою причетність – не новина.

– Військові відразу заперечували свій стосунок до інциденту, перекладаючи вину на «цивільного», – говорить у коментарі НСЖУ колега В´ячеслава, головний редактор порталу «Перший Криворізький» Софія Скиба. – Я знаю,що від них була надана допомога. Також відразу була й матеріальна підтримка, й інформаційна від телеканалу. Ми поширили в ЗМІ номер банківської картки дружини, на яку надходять благодійні кошти. Наразі стан В’ячеслава без змін. Операцію ще не робили, гадаю, як будуть новини, дружина нам повідомить. Ми, звісно, не лікарі, але ж сподіваємося на краще.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко відзначає, що готовність Міністерства долучатися до лікування оператора, вже є позитивом, утім невизнання своєї причетності до важкого поранення – викликає тривогу.

– Перенесення відповідальності на «цивільного» насторожує, адже Міноборони у своїй відповіді більше увагу приділяє не стільки увазі постраждалому журналісту, скільки обставинам, які мають характеризувати невійськовий характер інциденту, – наголошує Сергій Томіленко. – І ці всі «деталі»: «оператор посадовими особами ЗСУ до проведення навчань не залучався», «зйомка сюжету посадовими особами ЗСУ не ініціювалась» та «зйомка проводилась під час перерви і зміни бойових точок» - однозначно свідчать лише про те, що журналістам НЕБЕЗПЕЧНО домовлятися із військовими про висвітлення їхніх навчань!

Нагадаємо, що 6 липня під час військових навчань біля будівлі Саксаганської райради було важко поранено оператора інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслава Волка 1988 року народження. Він зголосився виконувати роль провокатора, а військовослужбовці мали відпрацювати на ньому свої навички. Після відпрацювання В’ячеслава завели всередину будівлі і через кілька хвилин всі, хто були на вулиці, почули глухий хлопок. Куля потрапила йому в шию.

НСЖУ звернулася до Міністерства оборони взяти на повне забезпечення лікування та реабілітацію пораненого оператора інформаційного каналу «Перший Криворізький».

Картка ПриватБанку дружини оператора: 5168 7573 2133 8198 (Волк Інна Олександрівна).

Спілчанські новини

Нагороджено переможців конкурсу на краще висвітлення гендерної тематики в регіональних ЗМІ// НСЖУ, 19.06.2018

У Держкомтелерадіо відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу серед регіональних журналістів на краще висвітлення Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», розробленого на виконання Резолюції РБ ООН.

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Партнери