Спілка > Публiкацiя

Нагороджені НСЖУ редактори закритих видань сподіваються, що повернуться в інформаційний простір

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 18 Грудня 2014
Нагороджені НСЖУ редактори закритих видань сподіваються, що повернуться в інформаційний простір

Журналісти регіональних та центральних медіа, а також редакційні колективи і журналістські організації отримали почесні відзнаки Національної спілки журналістів України як переможці творчих конкурсів НСЖУ.

Урочиста церемонія нагородження відбулася 17 грудня в прес-центрі Спілки. Утім, ситуація в країні вже змінила редакційні будні переможців. Наприклад, видання «Краснодонские вести» (Луганська область), яке напередодні Дня журналіста було визнано кращою міською газетою, припинило вихід.

А інтернет-видання «DONBASS.UA» (краще регіональне інтернет-медіа) зараз вимушене змінити оперативний формат – і перетворилося на дзеркало газети «Донбасс». Не виходить і газета «Горняк» (м. Торез), яку спалили сепаратисти.

За словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, Спілка мала намір вручати нагороди на урочистостях з нагоди 55-річчя організації. Але у зв’язку з тривожними подіями в країні від святкувань довелося відмовитися.

Цьогоріч НСЖУ, окрім традиційних відзнак, запровадила ще одну – «За мужність». Її отримав головний редактор «Горняка» Анатолій Постнов.

За 32 роки на посаді редактора я отримував багато відзнак. Але ця для мене найбільш дорога. У той же час, я волів би її не отримувати, і хотів би, щоб така відзнака не діставалася нікому з колег, – сказав пан Анатолій.

Журналіст розповів про трагічні події, що сталися з редакцією влітку цього року (як свого часу інформувала НСЖУ, редакцію якраз 6 червня закидали коктейлями Молотова) та закликав колег з інших областей не допустити поширення «бацили сепаратизму» на своїй території.

Вікторія Бутко, кореспондентка газети «Субота плюс» із Запоріжжя – у числі тих, хто отримав звання «Журналіст року». Зауважує: політика видання полягає в тому, аби показувати все, що відбувається і всі зловживання влади. Тому розслідування – невід’ємна частина журналістської роботи.

Мені приємно, що відомі авторитетні журналісти оцінили мої матеріали, – каже молода журналістка.

Головний редактор видання «Donbass.ua» (краще регіональне інтернет-медіа) Олександр Бриж поділився: зараз патріотичним ЗМІ працювати на окупованих територіях неможливо. Тому, що буде із сайтом, невідомо. Коли на редакцію «Донбасу» здійснювався напад, журналісти сайту знали про це найпершими.

Але ми продовжували працювати, поки до кабінету не увійшли озброєні люди, – каже Олександр Бриж.

Заступник головного редактора «Краснодонских вестей» Євген Устюжин каже: нагорода газеті як кращому міському виданню – заслужена, адже до подій на Сході це був дуже успішний проект.

Сподіваюся, що ми повернемося в інформаційний простір, – зазначив Євген.

Було також відзначено і кращі організації Спілки – як первинні, так і обласного рівня. Найкращою обласною організацією стала Львівська ОО НСЖУ.

Головне, чого потрібно досягти, – щоб у Спілку приходила молодь. Це означатиме, що вона має авторитет, – говорить про пріоритети роботи організації її голова Ярослав Климович.


 

Подаємо список нагороджених:
 

ЖУРНАЛІСТ РОКУ

Микола ТОКАРСЬКИЙ, головний редактор газети «Приазовский рабочий» (Маріуполь)    - за цикл політичної публіцистики.

Вікторія БУТКО, кореспондент газети «Субота плюс» (Запоріжжя) - за журналістські розслідування зловживань місцевої влади.

Анастасія СОБОЛЄВА, тележурналіст Херсонської  ОДТРК «Скіфія» - за цикл передач, присвячених дітям-сиротам.

ЖУРНАЛІСТСЬКА АКЦІЯ

Секретаріат Рівненської обласної організації НСЖУ та член НСЖУ Олександр ШУСТЕРУК за створення  з періодичних друкованих видань Рівненщини найбільшої газети в Україні.

Журналіст-мандрівник  Микола ХРІЄНКО (Київ) за журналістську акцію «Слідами Тараса Шевченка».


 

ЗА КРАЩЕ ВИСВІТЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ ТА ПРОБЛЕМ МЕДІА-ГАЛУЗІ

Наталія ВИГОВСЬКА (м. Запоріжжя) - за публікацію на сайті «Телекритики» «Журналистское удостоверение как отягчающий фактор», що присвячений журналістам.

КРАЩА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ НСЖУ 

Львівська обласна організація НСЖУ - за зростання авторитету спілки та її лав.

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА НСЖУ

Запорізька обласна організація НСЖУ – за активну масово-організаційну роботу.

КРАЩА ПЕРВИННА ЖУРНАЛІСТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

Первинна організація при газеті «Оржицькі вісті»  (Полтавська область).

Мелітопольська міськрайонна первинна організація (Запорізька область).

КРАЩА РЕГІОНАЛЬНА (ОБЛАСНА) ГАЗЕТА

Газета «Днепр вечерний» (м. Дніпропетровськ), головний редактор Ірина Авраменко.

КРАЩА МІСЬКА ГАЗЕТА

Газета «Краснодонские вести», Луганська область (засновник і головний редактор Дмитро УСТЮЖИН).

КРАЩА РАЙОННА ГАЗЕТА

Газета «Трудова слава»  (смт Новотрїцьке Херсонської області).

КРАЩЕ РЕГІОНАЛЬНЕ РАДІО
КП ТРК «Полісся» (м. Сарни Рівненської області).

КРАЩИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ТЕЛЕКАНАЛ  

Рівненська обласна державна телерадіокомпанія  (генеральний директор А. П. Велесик).

КРАЩЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ІНТЕРНЕТ-МЕДІА

Інтернет-видання «DONBASS.UA», м. Донецьк, (головний редактор О.М. Бриж).

КРАЩЕ ФАХОВЕ (КОРПОРАТИВНЕ) ВИДАННЯ

Газета ВАТ «ПівдГЗК» «За агломерат», м. Кривий Ріг Дніпропетровської області. (Головний редактор Світлана ВАВІЛОВА).

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА НСЖУ ЗА МУЖНІСТЬ

Міська газета «Горняк» (Торез Донецької області). Головний редактор Анатолій ПОСТНОВ.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери