Спілка > Публiкацiя

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 23 Квітня 2019
«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

Окрім того, під час акції люди освистали знімальну групу телеканалу "1+1". Учасники зібрання завадили журналістам зняти сюжет вигуками "Ганьба!", "Ганьба "плюсів!" і "Журна*люхи", повідомляє «24 канал».

"Хапали за руки, штовхали у спину, прокльонами сипали, чіпали камеру і активно перешкоджали роботі оператора", – так описує  свою роботу на мітингу прихильників Петра Порошенка журналіст телеканалу NewsOne Андрій Лащ.

Реагуючи на подію, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що тиск, приниження журналістів під час виконання професійних обов'язків є неприпустимими. Політики, які сіють ворожнечу до журналістів, мають нести відповідальність за агресію громадян на мітингах.

– Постійне чіпляння ярликів на журналістів і ЗМІ – "олігархічні", "проросійські", "непатріотичні", "брехливі", "маріонетки", "пропагандисти" – провокує цькування "не таких" журналістів на масових акціях. А системна безкарність за атаки на журналістів розв'язує руки неадекватним людям, які не обмежуються вигуками, а розпускають руки. Зокрема, на відео видання "Букви" зафіксований удар по об'єктиву камери ТСН. Відповідно, включення в прямий ефір журналіста Дмитра Фурдака було зірвано, – каже Сергій Томіленко.

Редакційна політика у телеканалів різна, зазначає голова НСЖУ, з нею можна погоджуватися або ні. Її обов'язково треба критикувати, але цивілізовано. Культивування атмосфери ворожнечі до ЗМІ – безвідповідальне. Політики мають дискутувати, а не демонізувати. Реагувати на критичні публікації та розслідування, а не атакувати. Повинні засуджувати будь-яке перешкоджання діяльності медіа і закликати своїх прихильників поважати журналістів.

– У цій ситуації команда Петра Порошенка має принести вибачення постраждалим знімальним групам та закликати своїх прихильників поважати журналістів, – упевнений Сергій Томіленко. – Водночас, і телеканали мають робити висновки, чому окремі громадяни не стримують емоцій щодо конкретних ЗМІ. Незалежні ЗМІ, критичні ЗМІ, різноманіття медіа – це те, що не загрожує Україні, а допомагає утверджувати демократію. Доведено не одним Майданом і не одними виборами.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери