Спілка > Публiкацiя

У Києві вже наймають сторонніх осіб «працювати журналістами» у день виборів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Середа 27 Березня 2019
У Києві вже наймають сторонніх осіб «працювати журналістами» у день виборів, – НСЖУ

На час виборів в одному з районів столиці планується масова видача журналістських посвідчень стороннім особам. Оголошення про відповідний «прийом на роботу» з’явилося в одній з груп мережі Facebook щодо пошуку роботи у Києві.

За 500 гривень наймають громадян, які прописані в Шевченківському районі столиці, «на роль журналістів на 31.03» замість спостерігачів. У Національній спілці журналістів України засуджують таке «працевлаштування» й вимагають від політичних штабів припинити практику заведення спостерігачів на виборчі дільниці під журналістським прикриттям, адже це дискредитує та заважає роботі справжніх працівників медіа.

В оголошенні, яке розмістила в соцмережі киянка Марина, йдеться про готовність видавати журналістські посвідчення стороннім особам без досвіду і відповідних навичок: «Потрібні люди на роль журналістів на 31.03. Роботи на 4–6 годин замість а-ля спостерігачів. Видадуть посвідчення або бейдж. Вік від 18 до 65 років. Люди тільки з пропискою Шевченківський район. Оплата – 500 грн.».

Працівники офісу НСЖУ звернулися по деталі до автора оголошення, але та відповіла, що ця пропозиція «не є незаконною». Марина не знає, від якого саме ЗМІ видаватимуться журналістські бейджі, сама виконує лише роботу зі збирання даних від охочих заробити спостерігачем у день виборів.

Національна спілка журналістів України засуджує надання стороннім особам посвідчень журналістів, закликає і політичні штаби, і редакції медіа не зловживати правом перебування журналістів на виборчих дільницях.

– Практика заведення штабами своїх прихильників чи навіть «тітушок» на виборчі дільниці під журналістським прикриттям є ганебною, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Вимагаємо від штабів і у Києві, і в регіонах припинити набір одноразових «псевдожурналістів». Зловживання журналістським статусом підриває довіру до медіа та ускладнює роботу на виборчих дільницях справжнім представникам ЗМІ.

НСЖУ також надіслала звернення до журналістів і ЗМІ по всій країні в день виборів фотографувати на дільницях журнали реєстрації працівників ЗМІ й інформувати в соцмережах про факти присутності псевдокореспондентів. Відповідно, НСЖУ оприлюднюватиме для громадського осуду перелік тих ЗМІ, що на замовлення штабів сприяють масовій видачі посвідчень стороннім особам.         

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери