Спілка > Публiкацiя

Журналіст Дмитро Гордон переймається за власну безпеку після погроз убивством

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 05 Березня 2019
Журналіст Дмитро Гордон переймається за власну безпеку після погроз убивством

У нещодавньому інтерв'ю виданню Politeka засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив, що обговорення питання мови потрібно відкласти до кращих часів – коли Україна зміцніє, а також визнав, що не любить лідера ОУН Степана Бандеру.

Після цього колишній нардеп від "Свободи" Ірина Фаріон назвала Гордона ворогом, побажала йому "здохнути в диких муках" і наголосила, що вбитий у Києві 2015 року журналіст Олесь Бузина "зачекався". Заяву зробив і однопартієць Фаріон, заступник голови Кіровоградської облради Ігор Степура. Після погроз Гордон звернувся до керівництва МВС, СБУ та ГПУ, а також закликав відреагувати на цю ситуацію главу держави Петра Порошенка й кандидата в президенти від "Свободи" Руслана Кошулинського. У Національній спілці журналістів України засуджують відверту ворожнечу до представників медіа, яку демонструють окремі українські політики, та наполягають на належній реакції на інцидент і правоохоронних відомств, і партії «Свобода».

Фаріон на своїй сторінці у Facebook 2 березня опублікувала  посилання на згадане інтерв'ю Гордона виданню Politeka і назвала журналіста ворогом. "Цю сволоту мало зневажати. Цьому падлові треба створювати нестерпні умови для існування. Це прокляття для країни. Ця гадина мерзенна залишками свого витеклого мозку панічно боїться основних умов визволення й сили українців: пробудження й осягнення національної, історичної і мовної свідомости. Тому повна бандеризація країни – це наша мета. Хай воно здохне, це падло, в диких муках. Напишімо кожен: я зневажаю Гордона", – наголосила політик.

«Я з жінками ніколи не воюю. Але в цьому випадку, її навряд чи можна назвати жінкою. Вже говорив, що її треба розглядати або як психічно хвору – тоді її потрібно помістити у відповідний заклад; або агентом ФСБ Росії. І я вже кілька разів пропонував їй пройти огляд у лікаря і на детекторі брехні», – каже Дмитро Гордон у своєму відеозверненні, реагуючи на погрози.

Також журналіст назвав ще одну особу, яка погрожувала йому. Це член партії «Свобода», заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура. Журналіст розповів, що чиновник розмістив його фотографію у Facebook і написав, що цій людині треба «здохнути». Дмитро Гордон наголосив, що звертається з офіційними листами до генпрокурора Юрія Луценка, глави СБУ Василя Грицака та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначає, що в цивілізованому демократичному суспільстві подібна поведінка політиків – дикунство.

– Кожен має право на власну думку, з нею можна погоджуватися або ж бути категорично проти. Але свою позицію варто висловлювати в цивілізованій, коректній та толерантній формі, без погроз життю й здоров’ю журналістові. Спілка засуджує вороже ставлення до працівників ЗМІ та поділ журналістів на «своїх» та «поганих», а також закликає до коректних дискусій, – сказав Сергій Томіленко. – Цькування журналістів за погляди, погрози убивством мають спричиняти миттєву реакцію правоохоронців.

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери