Спілка > Публiкацiя

Журналіст Дмитро Гордон переймається за власну безпеку після погроз убивством

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 05 Березня 2019
Журналіст Дмитро Гордон переймається за власну безпеку після погроз убивством

У нещодавньому інтерв'ю виданню Politeka засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив, що обговорення питання мови потрібно відкласти до кращих часів – коли Україна зміцніє, а також визнав, що не любить лідера ОУН Степана Бандеру.

Після цього колишній нардеп від "Свободи" Ірина Фаріон назвала Гордона ворогом, побажала йому "здохнути в диких муках" і наголосила, що вбитий у Києві 2015 року журналіст Олесь Бузина "зачекався". Заяву зробив і однопартієць Фаріон, заступник голови Кіровоградської облради Ігор Степура. Після погроз Гордон звернувся до керівництва МВС, СБУ та ГПУ, а також закликав відреагувати на цю ситуацію главу держави Петра Порошенка й кандидата в президенти від "Свободи" Руслана Кошулинського. У Національній спілці журналістів України засуджують відверту ворожнечу до представників медіа, яку демонструють окремі українські політики, та наполягають на належній реакції на інцидент і правоохоронних відомств, і партії «Свобода».

Фаріон на своїй сторінці у Facebook 2 березня опублікувала  посилання на згадане інтерв'ю Гордона виданню Politeka і назвала журналіста ворогом. "Цю сволоту мало зневажати. Цьому падлові треба створювати нестерпні умови для існування. Це прокляття для країни. Ця гадина мерзенна залишками свого витеклого мозку панічно боїться основних умов визволення й сили українців: пробудження й осягнення національної, історичної і мовної свідомости. Тому повна бандеризація країни – це наша мета. Хай воно здохне, це падло, в диких муках. Напишімо кожен: я зневажаю Гордона", – наголосила політик.

«Я з жінками ніколи не воюю. Але в цьому випадку, її навряд чи можна назвати жінкою. Вже говорив, що її треба розглядати або як психічно хвору – тоді її потрібно помістити у відповідний заклад; або агентом ФСБ Росії. І я вже кілька разів пропонував їй пройти огляд у лікаря і на детекторі брехні», – каже Дмитро Гордон у своєму відеозверненні, реагуючи на погрози.

Також журналіст назвав ще одну особу, яка погрожувала йому. Це член партії «Свобода», заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура. Журналіст розповів, що чиновник розмістив його фотографію у Facebook і написав, що цій людині треба «здохнути». Дмитро Гордон наголосив, що звертається з офіційними листами до генпрокурора Юрія Луценка, глави СБУ Василя Грицака та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначає, що в цивілізованому демократичному суспільстві подібна поведінка політиків – дикунство.

– Кожен має право на власну думку, з нею можна погоджуватися або ж бути категорично проти. Але свою позицію варто висловлювати в цивілізованій, коректній та толерантній формі, без погроз життю й здоров’ю журналістові. Спілка засуджує вороже ставлення до працівників ЗМІ та поділ журналістів на «своїх» та «поганих», а також закликає до коректних дискусій, – сказав Сергій Томіленко. – Цькування журналістів за погляди, погрози убивством мають спричиняти миттєву реакцію правоохоронців.

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери