Спілка > Публiкацiя

1 березня – дискусія щодо фізичної безпеки журналістів у Києві

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 01 Березня 2019

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

Упродовж 2018 року, за даними «Індексу фізичної безпеки журналістів України», в країні зафіксовано 86 нападів на журналістів (загалом 100 потерпілих представників медіа), найбільше таких випадків сталося в Києві й Київській області – 29. Основні теми дискусії – фізична безпека журналістів, зусилля в боротьбі з безкарністю за злочини проти працівників ЗМІ, рекомендації у випадку перешкоджання професійній діяльності.

До участі в дискусії запрошено керівництво Головного управління Національної поліції в м. Києві, Прокуратури Києва, постраждалих журналістів, правозахисників, представників громадськості.

Під час заходу буде презентовано спільний звіт НСЖУ і Міжнародної федерації журналістів за даними моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України» за 2018 рік.

Початок заходу 1 березня о 12:00 в прес-центрі НСЖУ (вул. Хрещатик, 27-а).

Для участі в дискусії прохання заповнити форму https://bit.ly/2U9n7ZS

Довідки телефоном 235-87-66.

 

Довідково

«Індекс фізичної безпеки журналістів України» – проект Національної спілки журналістів України та організацій-партнерів (ГО «Інформаційна безпека», Платформа прав людини, Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси). Фіксація інцидентів фізичної агресії на представників ЗМІ ведеться з січня 2017 р. Результати моніторингу оприлюднюються щомісяця.

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери