Спілка > Публiкацiя

1 березня – дискусія щодо фізичної безпеки журналістів у Києві

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 01 Березня 2019

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

Упродовж 2018 року, за даними «Індексу фізичної безпеки журналістів України», в країні зафіксовано 86 нападів на журналістів (загалом 100 потерпілих представників медіа), найбільше таких випадків сталося в Києві й Київській області – 29. Основні теми дискусії – фізична безпека журналістів, зусилля в боротьбі з безкарністю за злочини проти працівників ЗМІ, рекомендації у випадку перешкоджання професійній діяльності.

До участі в дискусії запрошено керівництво Головного управління Національної поліції в м. Києві, Прокуратури Києва, постраждалих журналістів, правозахисників, представників громадськості.

Під час заходу буде презентовано спільний звіт НСЖУ і Міжнародної федерації журналістів за даними моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України» за 2018 рік.

Початок заходу 1 березня о 12:00 в прес-центрі НСЖУ (вул. Хрещатик, 27-а).

Для участі в дискусії прохання заповнити форму https://bit.ly/2U9n7ZS

Довідки телефоном 235-87-66.

 

Довідково

«Індекс фізичної безпеки журналістів України» – проект Національної спілки журналістів України та організацій-партнерів (ГО «Інформаційна безпека», Платформа прав людини, Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси). Фіксація інцидентів фізичної агресії на представників ЗМІ ведеться з січня 2017 р. Результати моніторингу оприлюднюються щомісяця.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери