Спілка > Публiкацiя

1 березня – дискусія щодо фізичної безпеки журналістів у Києві

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 25 Лютого 2019

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

Упродовж 2018 року, за даними «Індексу фізичної безпеки журналістів України», в країні зафіксовано 86 нападів на журналістів (загалом 100 потерпілих представників медіа), найбільше таких випадків сталося в Києві й Київській області – 29. Основні теми дискусії – фізична безпека журналістів, зусилля в боротьбі з безкарністю за злочини проти працівників ЗМІ, рекомендації у випадку перешкоджання професійній діяльності.

До участі в дискусії запрошено керівництво Головного управління Національної поліції в м. Києві, Прокуратури Києва, постраждалих журналістів, правозахисників, представників громадськості.

Під час заходу буде презентовано спільний звіт НСЖУ і Міжнародної федерації журналістів за даними моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України» за 2018 рік.

Початок заходу 1 березня о 12:00 в прес-центрі НСЖУ (вул. Хрещатик, 27-а).

Для участі в дискусії прохання заповнити форму https://bit.ly/2U9n7ZS

Довідки телефоном 235-87-66.

 

Довідково

«Індекс фізичної безпеки журналістів України» – проект Національної спілки журналістів України та організацій-партнерів (ГО «Інформаційна безпека», Платформа прав людини, Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси). Фіксація інцидентів фізичної агресії на представників ЗМІ ведеться з січня 2017 р. Результати моніторингу оприлюднюються щомісяця.

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери