Спілка > Публiкацiя

1 березня – дискусія щодо фізичної безпеки журналістів у Києві

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 25 Лютого 2019

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

Упродовж 2018 року, за даними «Індексу фізичної безпеки журналістів України», в країні зафіксовано 86 нападів на журналістів (загалом 100 потерпілих представників медіа), найбільше таких випадків сталося в Києві й Київській області – 29. Основні теми дискусії – фізична безпека журналістів, зусилля в боротьбі з безкарністю за злочини проти працівників ЗМІ, рекомендації у випадку перешкоджання професійній діяльності.

До участі в дискусії запрошено керівництво Головного управління Національної поліції в м. Києві, Прокуратури Києва, постраждалих журналістів, правозахисників, представників громадськості.

Під час заходу буде презентовано спільний звіт НСЖУ і Міжнародної федерації журналістів за даними моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України» за 2018 рік.

Початок заходу 1 березня о 12:00 в прес-центрі НСЖУ (вул. Хрещатик, 27-а).

Для участі в дискусії прохання заповнити форму https://bit.ly/2U9n7ZS

Довідки телефоном 235-87-66.

 

Довідково

«Індекс фізичної безпеки журналістів України» – проект Національної спілки журналістів України та організацій-партнерів (ГО «Інформаційна безпека», Платформа прав людини, Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси). Фіксація інцидентів фізичної агресії на представників ЗМІ ведеться з січня 2017 р. Результати моніторингу оприлюднюються щомісяця.

Спілчанські новини

НСЖУ засуджує публікацію передвиборчої «чорнухи» проти кандидатів до Верховної Ради// НСЖУ, 19.06.2019

Місцевими газетами та сайтами почало ширитися рекламне розміщення даних «американських соціологів» - матеріал, спрямований проти партії «Батьківщина», за авторства «Ірини Остапенко». Частина редакторів, зокрема з Харківської області, відмовляється друкувати «джинсу», вважаючи її очевидною «чорнухою» проти однієї з парламентських партій.

Обрано нового президента Міжнародної федерації журналістів// НСЖУ, 19.06.2019

Юніса Мджахеда з Марокко обрано новим президентом найбільшого журналістського об'єднання світу – Міжнародної федерації журналістів. Свого часу за активну профспілкову діяльність Юніс переслідувався владою країни та навіть відбував 10-річне ув'язнення.

Цьогоріч за премію імені Івана Франка змагатимуться 23 твори// НСЖУ, 18.06.2019

Держкомтелерадіо оприлюднив список творів, що надійшли на здобуття Премії ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності 2019 року, повідомляє прес-служба відомства.

Європейська федерація журналістів закликає українську владу гарантувати свободу слова в країні// НСЖУ, 14.06.2019

"Європейська федерація журналістів закликає керівництво України всіляко підтримувати і гарантувати свободу слова і права журналістів в державі. А також закликає політичних лідерів України підписувати Декларацію на захист свободи слова."

Партнери