Спілка > Публiкацiя

Фотовиставка в НСЖУ про роботу журналістів на Євромайдані

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 22 Лютого 2019
Фотовиставка в НСЖУ про роботу журналістів на Євромайдані

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого презентовано фотовиставку «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Революції гідності (2013–2014 роки).

На світлинах – репортерські будні Євромайдану. Минуло п’ять років...

Дехто з колег від часів Революції гідності виконував свій професійний обов’язок і в інших гарячих точках – у Криму, східних областях країни...

Фотокореспондент «Голосу України» Олександр Клименко, який зазнав осколкових поранень на вулиці Грушевського в столиці, приходив на місце подій знову, навіть на милицях – висвітлювати Майдан. А згодом не міг не бути серед найактивніших фотолітописців військової звитяги українців на передовій боротьби проти держави-агресора. Олександр – автор друкованого видання «Фронтовий альбом», має в активі низку персональних фотовиставок, учасник міжнародних і національних творчих конкурсів.

Автор-упорядник фотоальбому «Майдан гідності» – спецвипуску альманаху «Київський журналіст», нині секретар НСЖУ Сергій Шевченко також фіксував історичні події в столиці й водночас – репортерські будні на Майдані: робив зйомки на початку мирних протестів у листопаді 2013-го, у грудні й січні, а відтак – коли пролилася кров Героїв Небесної Сотні... Дата 21 лютого на світлинах – це ранок перемоги Євромайдану.

У Києві в ті дні й місяці працювала преса зі всього світу. Увага планети була прикута до України – до народної оборони її цивілізаційного вибору європейського шляху розвитку, до боротьби з несправедливістю.

В експозиції виставки «Журналісти на Євромайдані: п’ять років по тому» 45 світлин з Євромайдану. Частину їх надали для перших тематичних виставок у Національній спілці журналістів України парламентський фотокореспондент Микола Білокопитов, фотомайстри Станіслав Черній, Олеся Брязгунова, журналіст Юрій Луканов та деякі інші. Низка робіт з попередніх виставок НСЖУ доповнена новими, які експонуються вперше – з нагоди 5-річчя перемоги Революції гідності.

Ініціатор і організатор фотовиставки – Національна спілка журналістів України, творчу підтримку надав Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива».

Людмила Мех

Фото Сергія Шевченка і Сергія Горевалова

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери