Спілка > Публiкацiя

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 19 Лютого 2019
Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Однозначний тиск на права журналістів. ГПУ готова обшукати редакцію столичного медіа «Новое время» у пошуках матеріалів, які свідчитимуть проти журналістів, що готували публікації про можливі зловживання українських прокурорів! Реально – Генеральна прокуратура залучає свої великі державні повноваження аби боротися з журналістами, які критикують прокурорів», – заявив голова творчої спілки.

Рішення Печерського суду про надання доступу до внутрішніх документів редакції і до всіх матеріалів, які надсилав на електронну скриньку видання журналіст Іван Верстюк, не витримує критики і є обурливим. «Рішення ухвалено на судовому засіданні, на яке свідомо не запросили представників «Нового времени»! Це – чергова атака на українських журналістів. І є доказом повного ігнорування ГПУ спеціального статусу представників ЗМІ», – вважає Сергій Томіленко. Журналіст має право на захист своїх джерел відповідно до чинного законодавства, це практика Європейського суду з прав людини, наголосив очільник НСЖУ.

Нагадаємо, журналіст Верстюк писав про корупційні дії в оборонних закупівлях, а ГПУ зацікавила його публікація про навчання у Великобританії за 120 тис. фунтів стерлінгів доньки екс-заступника прокурора Київської області. Головний редактор «НВ» Віталій Сич заявив, що згадану інформацію, оприлюднену влітку 2016 року, редакція «отримала з надійних джерел» – і ГПУ оскаржує не саму інформацію, а право її публікувати.

Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко заявив, що публікація «НВ» може зашкодити слідству і допомогти підозрюваним уникнути відповідальності. Генпрокуратура також зазначає, що з березня 2017-го розслідується справа про розголошення відомостей досудового розслідування.

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери