Спілка > Публiкацiя

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 19 Лютого 2019
Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Однозначний тиск на права журналістів. ГПУ готова обшукати редакцію столичного медіа «Новое время» у пошуках матеріалів, які свідчитимуть проти журналістів, що готували публікації про можливі зловживання українських прокурорів! Реально – Генеральна прокуратура залучає свої великі державні повноваження аби боротися з журналістами, які критикують прокурорів», – заявив голова творчої спілки.

Рішення Печерського суду про надання доступу до внутрішніх документів редакції і до всіх матеріалів, які надсилав на електронну скриньку видання журналіст Іван Верстюк, не витримує критики і є обурливим. «Рішення ухвалено на судовому засіданні, на яке свідомо не запросили представників «Нового времени»! Це – чергова атака на українських журналістів. І є доказом повного ігнорування ГПУ спеціального статусу представників ЗМІ», – вважає Сергій Томіленко. Журналіст має право на захист своїх джерел відповідно до чинного законодавства, це практика Європейського суду з прав людини, наголосив очільник НСЖУ.

Нагадаємо, журналіст Верстюк писав про корупційні дії в оборонних закупівлях, а ГПУ зацікавила його публікація про навчання у Великобританії за 120 тис. фунтів стерлінгів доньки екс-заступника прокурора Київської області. Головний редактор «НВ» Віталій Сич заявив, що згадану інформацію, оприлюднену влітку 2016 року, редакція «отримала з надійних джерел» – і ГПУ оскаржує не саму інформацію, а право її публікувати.

Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко заявив, що публікація «НВ» може зашкодити слідству і допомогти підозрюваним уникнути відповідальності. Генпрокуратура також зазначає, що з березня 2017-го розслідується справа про розголошення відомостей досудового розслідування.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери