Спілка > Публiкацiя

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 17 Січня 2019
«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Житомирський журналіст пише, що з нарахованих редакції коштів за передплату друкованих видань на 2019 рік (майже 5 млн грн) Укрпошта забрала за свої послуги аж 30 %. «Нам за ці кошти необхідно купувати дорогущий газетний папір, платити шалені кошти за друк, доставку видань, – нарікає Володимир Яцкевич. – А що ж Укрпошта? Тільки за оформлення і доставку газет здирає такі шалені кошти!!! До того ж, за доставку пенсій держава компенсувала їм кошти, а разом з пенсіями доставляються й газети, тобто затрат на доставку газет з пенсіями – жодної копійки».

Автор листа звертає увагу також на те, що ПАТ «Укрпошта» є підвідомчою організацією Мінінфраструктури України, отож «заробітні апетити» вищого керівництва поштовиків мають бути публічною, відкритою інформацією, а не такими собі «персональними даними».

До чинної влади в журналістів є багато запитань, тому «всеукраїнське редакторське зібрання» має стати серйозною розмовою з державним керівництвом під час політичних виборчих перегонів. «Якщо наші правителі не виженуть в шию цього Смілянського (генерального директора ПАТ «Укрпошта», – ред.), то варто усім незалежним газетам об’явити всеукраїнський бойкот владі і на президентських, і на парламентських виборах. Годі терпіти таке нахабство!» – зазначає Володимир Яцкевич, шеф-редактор найтиражнішої газети Житомирщини.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери