Спілка > Публiкацiя

«Уперше за весь час існування виборчих кампаній в цій країні ЗМІ виявилися незахищеними», – директор 1+1 Media

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 10 Січня 2019
«Уперше за весь час існування виборчих кампаній в цій країні ЗМІ виявилися незахищеними», – директор 1+1 Media

Верховна Рада вперше не проголосувала за мораторій на перевірки ЗМІ у період виборів. Це трапилося вперше в історії незалежної України. Отже, українські видання лишилися беззахисними перед загрозою адмінресурсу, переконаний генеральний директор 1+1 Media Олександр Ткаченко.

– Дуже прикро, що Верховна Рада не встигла прийняти постанову про мораторій перевірок телеканалів на час виборчої кампанії, винесену комітетом (зі свободи слова – Авт.) Вікторії Сюмар. Уперше на моїй пам'яті за весь час існування виборчих кампаній в цій країні ЗМІ виявилися незахищеними, – розповідає в інтерв’ю LIGA.net генеральний директор 1+1 Media Олександр Ткаченко.
 
Крім того, Олександр Ткаченко акцентує увагу на непростих відносинах з Нацрадою, більшість членів якої, на думку генерального директора, «стратять і милують, кого хочуть». 
 
– Мова йде і про відімкнення аналогового телебачення. Нацрада мала попередити канали, котрі мали підписати відповідну згоду. Але нічого такого не відбувалося. По-друге, мета, щоб цифрове мовлення було доступне хоча б тій кількості громадян, хто мав можливість дивитися аналогове, не була досягнута. Цифрове покриття є не скрізь, – наголошує Олександр Ткаченко. – Крім того, маю й інші питання до Нацради. Наприклад, чому Держкіно й далі видає прокатні посвідчення на серіали, які вироблені спільно з країною-агресором, а Нацрада ніяк на це не реагує. Ось ці подвійні стандарти, які присутні скрізь, чесно кажучи, допекли. 
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко також стурбований незахищеністю ЗМІ у виборчий період. Мораторій на перевірки видань на час виборів – традиційна практика, яка застосовується для того, аби унеможливити тиск влади на медіа в цей час. Мораторій запроваджувався і за Леоніда Кучми, і за наступних президентів, наголошує очільник спілки. Під час президентських виборів 2014 року, на яких переміг Петро Порошенко, так само діяла заборона на перевірки.
 
– Ключова мета постанови – усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні передвиборної кампанії з виборів Президента України у 2019 році, а також недопущення припинення діяльності засобів масової інформації інакше, як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду, – відзначає Сергій Томіленко. – На жаль, парламент так і не підтримав пропозицію профілього Комітету зі свободи слова та не проголосував за мораторій на перевірки ЗМІ, тим самим поставивши журналістів перед загрозою використання адмінресурсу, – заявляє Сергій Томіленко.

Спілчанські новини

Візит іноземних журналістів до НСЖУ: про тиск політиків та проблеми фінансування ЗМІ// НСЖУ, 22.01.2019

Тиск політиків та посадовців і економічні складнощі незалежних ЗМІ – спільні тенденції для медіа України і країн демократичної Європи. Про це йшлося в ході зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із групою міжнародних колег, які відвідують Україну для написання матеріалів про українські реалії.

«Зупинити хвилю агресії проти журналістів можливо лише через солідарність», – учасники регіональної дискусії в Кривому Розі// НСЖУ, 22.01.2019

Дніпропетровська область за результатами «Індексу фізичної безпеки журналістів», що проводить Національна спілка журналістів України разом із партнерами, 2018 року опинилася на другому місці за кількістю нападів на працівників медіа – 10 випадків, 6 із них трапилися в Кривому Розі.

Чому в Україні кожні 4 дні атакують журналістів? (АНОНС)// НСЖУ, 22.01.2019

У середу, 23 січня 2019 року, о 12:00 Національна спілка журналістів України запрошує представників ЗМІ на прес-конференцію «Презентація Індексу фізичної безпеки журналістів України. Підсумки 2018 року».

На Вінниччині реформовані видання отримають 900 тисяч гривень допомоги з обласного бюджету// НСЖУ, 22.01.2019

Це рішення ухвалили депутати Вінницької облради наприкінці 2018-го. Торік роздержавлені комунальні друковані ЗМІ також дістали грошову підтримку обсягом 539 тисяч гривень.

Партнери