Спілка > Публiкацiя

Журналіст. Волонтер. Патріот

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 17 Грудня 2018
Журналіст. Волонтер. Патріот

Чи може 13-річна дитина бути організатором волонтерського руху? А в 14 років бути переможцем престижних дорослих творчих конкурсів та автором статей у міжнародних виданнях? У Дніпрі є такий юнак – Ілля Дирін, ліцеїст, учень 3-го курсу Дніпровського ліцею митно-податкової справи з посиленою військово-фізичною підготовкою при Університеті митної справи та фінансів.

Офіційно (з пропозиції про присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України).

«Дирін Ілля Андрійович, 2002 року народження, є дійсним членом молодіжної організації «Молоді патріоти Придніпров’я» громадської організації «Примножимо славу Придніпров’я» з 2014 року. Переможець та лауреат багатьох творчих конкурсів, волонтер, ініціатор молодіжних акцій, котрі мали суспільний резонанс у місті та регіоні.

У 2015 році Ілля ініціював у своїй школі (ООШ № 83) акцію «Допоможемо воїнам АТО разом!» (збирання теплих речей, медикаментів та продуктів харчування для українських вояків). Згодом акцію підхопили інші школи міста й вона діє по теперішній час.

У 2016 році Ілля подібну акцію ініціював у Дніпровському ліцеї з посиленою військово-спортивною підготовкою, де нині навчається.

Ілля Дирін 2017 року започаткував молодіжну акцію – збирання гуманітарної допомоги для поранених воїнів АТО в лікарні ім. Мечникова.

Ілля Дирін ініціював довготривалу інформаційну акцію патріотичного спрямування, метою якої є заклик до співгромадян протидіяти російській агресії та приєднуватися до руху патріотично настроєної молоді. Свої статті він друкував у газетах «Патріот Придніпров’я», «Запорізька Січ», «Вісник Токмаччини», у неперіодичних виданнях та міжнародних журналах. Вища рада ГО «Примножимо славу Придніпров’я» 2016 року номінувала Іллю Диріна на Премію Фонду розвитку журналістики ім. Анатолія Москаленка».

Ілля разом з організаторами заходу

Наприкінці листопада 2016 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка в урочистій обстановці Іллю Диріна нагородили дипломом переможця та медаллю лауреата Премії в номінації «Журналіст-школяр». Грошову премію у розмірі 50 тисяч гривень усі переможці погодилися віддати на лікування пораненій волонтерці, яка на полі бою втратила кінцівки. Ілля не вагався жодної секунди. Свою давнішню мрію – купити новенький скутер – він відклав на потім. «Хай буде так, – жартома пояснював він свій вчинок близьким друзям, – скутер почекає, може, надалі вироблятимуть кращі моделі…».

Щодо Премії Кабміну – у 2017 році компетентне журі мало свої вподобання і присудило її іншим кандидатам. Мабуть, більш гідним. Та Ілля не засмутився, з подвійною енергією продовжив він волонтерську і патріотичну діяльність – допомогу постраждалим в Авдіївці, участь у чисельних акціях у Дніпрі разом з активістами з ГО «Молодь Яроша», з однодумцями з молодіжного руху «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ-Дніпро), з працівниками Центру «Допомога Дніпра» та інше.

Юний волонтер під час літніх канікул замість відпочинку на березі теплого моря ставить для себе завдання пройти військові вишколи спільно з бійцями ГО «ДІЯ», на тренінгах прагне придбати навички надання першої медичної допомоги на полі бою, адже розуміє, що війна для України – реальність. Нині він закінчує навчання в ліцеї та мріє про кар’єру військового журналіста, яка потребує не тільки творчості, а ще й спеціальної підготовки. Тому, крім волонтерства й оволодінні військовою наукою, доводиться багато часу присвячувати підручникам і практичним заняттям.

Ілля Дирін (другий справа) на Фестивальній площі Дніпра з активістами ГО «Молодь Яроша» під час акції з нагоди 4-ї річниці АТО

І все ж громадська діяльність залишається для юнака першочерговим життєвим завданням. «Колишніх волонтерів бути не може» – перефразовує він відомий афоризм, коли згадує про свої перші кроки у Дніпровському центрі «Допомога Дніпра». 2014 рік: натовп біженців з залізничного вокзалу, з речами тільки першої необхідності, часто без документів, на очах – сльози і сум – на обличчях, діти плачуть… А вони – тринадцятирічні хлопці – разом зі студентами ДНУ імені Олеся Гончара і фахівцями Центру мають людей заспокоїти, нагодувати, поставити на облік. Доводилося мити підлогу, вантажити харчі на продовольчому складі, виконувати роль посильних. Упоралися. І просте людяне «спасибі» було як найвища нагорода, цінніша за найпрестижнішу премію.

Нещодавно Ілля Дирін приєднався до Громадського руху Олександра Шевченка «Країна гідності і правди», що, крім патріотичної роботи, опікується ще й знедоленими, малозабезпеченими людьми, сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми з обмеженими можливостями. Своє рішення юнак пояснює дуже просто й конкретно: «Рух займається тією справою, якою повинно опікуватися цивілізоване суспільство, тобто ми з вами. На жаль, на відміну від держави, олігархів та деяких політиків. Коли закінчиться війна, нам не буде соромно за те, що забули про мільйони співвітчизників, які потребують соціальної підтримки». Ілля готовий очолити міський осередок Руху, досвіду та бажання працювати в нього вистачить. Журналіст, волонтер і патріот це довів.

Геннадій Сенкевич, журналіст

Матеріал ініційований Українським журналістським фондом і БФ Олександра Шевченка.

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери