Спілка > Публiкацiя

Покарайте кривдників журналістів! Резолюція

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 01 Листопада 2018
Покарайте кривдників журналістів! Резолюція

Негайного публічного звіту Генерального прокурора України і Міністра внутрішніх справ України щодо розслідування найбільш резонансних злочинів, скоєних проти журналістів, вимагають учасники других громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні». Відповідну резолюцію «Покарайте кривдників журналістів!» ухвалили на слуханнях.

Учасники громадських слухань з питань безпеки журналістів в Україні, проведених Національною спілкою журналістів України з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів,

констатують:

·        високий рівень фізичної агресії до журналістів;

·        масову бездіяльність слідства, відсутність ефективного розслідування злочинів, скоєних проти працівників ЗМІ;

·        відсутність належного покарання судами злочинців, які скоїли злочини проти журналістів;

·        ігноруються навіть найрезонансніші злочини: відсутній прогрес у розслідуванні вбивства Павла Шеремета, не покарані вбивці В’ячеслава Веремія (організатор убивства дістав вирок лише під тиском громадськості), немає прогресу в справі відповідальності замовників вбивства Георгія Гонгадзе;

·        системне небажання влади вирішувати проблему безкарності, ігнорування справедливих вимог журналістської громади;

·        неефективність наявних форм співпраці медіаорганізацій з силовиками і владними органами; попри багаторічну співпрацю немає прецедентів справедливого покарання злочинців;

·        зневіру журналістів, що відповідні державні служби зможуть їх захистити, знайти і справедливо покарати злочинців;

·        зростання прихованої злочинності;

Учасники громадських слухань вимагають:

·        негайного публічного звіту Генерального прокурора України і Міністра внутрішніх справ України щодо розслідування найбільш резонансних злочинів, скоєних проти журналістів. Президент Порошенко в День журналіста 6 червня 2017 року дав обіцянку організувати публічний звіт силовиків з розслідування вбивства Павла Шеремета. Ми досі чекаємо.

·         Невідкладно провести парламентські слухання щодо стану безпеки журналістів і свободи слова в Україні. Вже 9 років в Україні не було таких слухань. Час для них настав.

·        Уже другий рік голова парламенту Парубій ігнорує справедливу вимогу журналістів і рішення Комітету ВР з питань свободи слова поставити на голосування у Верховній Раді питання про проведення слухань. Ми хочемо знати, хто в залі парламенту є ворогами свободи слова і не підтримує проведення слухань.

·        запровадити посаду Уповноваженого Верховної Ради України з питань свободи слова та безпеки журналістів з широкими повноваженнями контролю за слідством, доступу до матеріалів розслідування.

ПОКАРАЙТЕ КРИВДНИКІВ ЖУРНАЛІСТІВ!

ЗУПИНІТЬ БЕЗКАРНІСТЬ НЕГАЙНО!

ПРИПИНІТЬ ТИСК НА ЗМІ!

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери