Спілка > Публiкацiя

Мистецький дар Національному музеєві історії України

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 29 Жовтня 2018
Мистецький дар Національному музеєві історії України

Харківський митець, член творчої спілки журналістів Сергій Пущенко передав у дар Національному музею історії України дві свої живописні роботи – олійні етюди на теми Революції гідності й відбиття агресії РФ на Донбасі. Дар прийнято в Києві 27 жовтня на урочистій церемонії реєстрації в Книзі рекордів України найстаршого вітчизняного бійця-добровольця.

Ініціював подання до Книги рекордів сам Сергій Пущенко – лауреат творчого конкурсу НСЖУ 2018 року в номінації «Журналістська акція». Його мистецькі роботи козацької тематики, зокрема семиптих «Народження і перші сім днів життя козака Івана Сірка» (1991–2007), створений за мотивами легенди, мали змогу оглянути учасники урочистої церемонії. А в дар музею художник передав полотна, на яких зображено барикаду в Києві на вулиці Грушевського (картина написана 7 лютого 2014 року) і осінній пейзаж у Донбасі на позиціях українських добровольців.

Вшанувати найстаршого в Україні добровольця, військовослужбовця 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії, 77-річного Бориса Антоновича Мельника (позивний Друг Тихон) приїхали побратими з передової ООС на Донбасі, ветерани АТО, діячі культури, журналісти.

Присутній на події секретар НСЖУ Сергій Шевченко високо оцінив творчість колеги: «Унікальну мистецьку роботу Сергія Пущенка, а це, зокрема, 110 живописних полотен, які експонувалися на низці виставок в Україні 2017–2018 років, Національна спілка журналістів цьогоріч висунула на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (номінація – твори образотворчого мистецтва військової тематики). Премія, встановлена Кабінетом Міністрів України на пропозицію Міністерства оборони, може бути гідною відзнакою митцеві за його різноманітну й високопрофесійну творчість», – вважає Сергій Шевченко.

Сергій Пущенко є також автором книжки-альбому «Портрети добровольців на війні» – це друковане видання репрезентує мистецьку серію, спрямовану на підтримку заходів відсічі і стримування збройної агресії РФ. Друковане видання містить 106 портретів воїнів, написаних з натури з травня 2015 по квітень 2017 року в зоні проведення операції з відбиття російської агресії, яку здійснюють Об’єднані сили на сході України. До книжки увійшли також 13 колажів і 67 авторських документальних світлин, що розповідають про життя й боротьбу українського добровольчого батальйону.

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери