Спілка > Публiкацiя

Мистецький дар Національному музеєві історії України

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 29 Жовтня 2018
Мистецький дар Національному музеєві історії України

Харківський митець, член творчої спілки журналістів Сергій Пущенко передав у дар Національному музею історії України дві свої живописні роботи – олійні етюди на теми Революції гідності й відбиття агресії РФ на Донбасі. Дар прийнято в Києві 27 жовтня на урочистій церемонії реєстрації в Книзі рекордів України найстаршого вітчизняного бійця-добровольця.

Ініціював подання до Книги рекордів сам Сергій Пущенко – лауреат творчого конкурсу НСЖУ 2018 року в номінації «Журналістська акція». Його мистецькі роботи козацької тематики, зокрема семиптих «Народження і перші сім днів життя козака Івана Сірка» (1991–2007), створений за мотивами легенди, мали змогу оглянути учасники урочистої церемонії. А в дар музею художник передав полотна, на яких зображено барикаду в Києві на вулиці Грушевського (картина написана 7 лютого 2014 року) і осінній пейзаж у Донбасі на позиціях українських добровольців.

Вшанувати найстаршого в Україні добровольця, військовослужбовця 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії, 77-річного Бориса Антоновича Мельника (позивний Друг Тихон) приїхали побратими з передової ООС на Донбасі, ветерани АТО, діячі культури, журналісти.

Присутній на події секретар НСЖУ Сергій Шевченко високо оцінив творчість колеги: «Унікальну мистецьку роботу Сергія Пущенка, а це, зокрема, 110 живописних полотен, які експонувалися на низці виставок в Україні 2017–2018 років, Національна спілка журналістів цьогоріч висунула на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (номінація – твори образотворчого мистецтва військової тематики). Премія, встановлена Кабінетом Міністрів України на пропозицію Міністерства оборони, може бути гідною відзнакою митцеві за його різноманітну й високопрофесійну творчість», – вважає Сергій Шевченко.

Сергій Пущенко є також автором книжки-альбому «Портрети добровольців на війні» – це друковане видання репрезентує мистецьку серію, спрямовану на підтримку заходів відсічі і стримування збройної агресії РФ. Друковане видання містить 106 портретів воїнів, написаних з натури з травня 2015 по квітень 2017 року в зоні проведення операції з відбиття російської агресії, яку здійснюють Об’єднані сили на сході України. До книжки увійшли також 13 колажів і 67 авторських документальних світлин, що розповідають про життя й боротьбу українського добровольчого батальйону.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери