Спілка > Публiкацiя

Журналістку облили невідомою речовиною під час висвітлення акції протесту під будівлею МВС

Служба інформацii НСЖУ
Середа 10 Жовтня 2018
Журналістку облили невідомою речовиною під час висвітлення акції протесту під будівлею МВС

Подія трапилася сьогодні, 10 жовтня, коли Анастасія Пшенична, кореспондентка телеканалу NewsOne, з оператором висвітлювали акцію протесту С14: пікетувальники вимагають розслідування нападу з гранатою на житло координатора організації Сергія Мазура.

Коли знімальна група перебувала поблизу будівлі Міністерства внутрішніх справ України, на них накинулися двоє невідомих чоловіків у масках, обливши невідомою білою речовиною, схожою на клей.

– Нападники підбігли раптово, ззаду, облили нас і мерщій кинулися тікати. Працівники поліції спершу затримали підозрюваних, але тим все ж удалося вирватися і втекти, – коментує ситуацію постраждала Анастасія Пшенична. – Речовина повністю забруднила верхній одяг, джинси, взуття, а також потрапила на волосся. Те саме і в оператора.

Коментуючи подію в прямому ефірі телеканалу NewsOne, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко цей випадок назвав дикістю й наголосив, що в Україні неприпустимо низький рівень безпеки журналістів.

– Мусимо констатувати, що рівень безпеки журналістів у нашій країні на дуже низькому рівні. Культивується чіткий прецедент у суспільстві: якщо журналіст не подобається, або хтось хоче зупинити зйомку, або ж когось не влаштовує редакційна політика ЗМІ, можна застосувати силу. Це дикість. Єдине, що може зупинити нестримну хвилю агресії – покарання, – наголошує Сергій Томіленко. – На жаль, політики, які контролюють роботу правоохоронних органів, не зацікавлені в тому, щоб журналісти були захищені. Якби вони були зацікавлені, ми б змогли назвати хоча б одне ім'я журналіста, кривдник якого був справедливо покараний.

Нагадаємо, 17 вересня під час трансляції наживо акції біля будівлі Генеральної прокуратури невідомі почали кидати яйця в знімальну групу цього ж телеканалу, а жінка вдарила журналістку Дарину Білер в обличчя. Після розголосу факту в ЗМІ поліція почала розслідувати напад на знімальну групу – за фактом перешкоджання журналістській діяльності.

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери